Autor Wątek: Virgin Galactic  (Przeczytany 205735 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 28, 2010, 22:44 »
Informacja bardziej dla ilustrowanego pisemka niż dla naszego Forum, ale na temat. Otóż pasażerami pierwszego komercyjnego lotu SS2 mają być m.in. William Shatner, Tom Hanks, Sigourney Weaver i Paris Hilton. Fakt, że przynajmniej pierwszych troje kojarzonych jest z filmami "kosmicznymi" (kolejno "Star Trek", "Apollo 13" i "Obcy"), wskazuje wyraźnie, że nie tyle oni kilka lat temu pobiegli ustawić się do kolejki po bilety, ale jest to kolejny zabieg marketingowy Bransona. Możemy być pewni, że o locie tym będzie baaardzo głośno! (Zob. źródło).

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 28, 2010, 23:01 »
Informacja bardziej dla ilustrowanego pisemka niż dla naszego Forum, ale na temat. Otóż pasażerami pierwszego komercyjnego lotu SS2 mają być m.in. William Shatner, Tom Hanks, Sigourney Weaver i Paris Hilton. Fakt, że przynajmniej pierwszych troje kojarzonych jest z filmami "kosmicznymi" (kolejno "Star Trek", "Apollo 13" i "Obcy"), wskazuje wyraźnie, że nie tyle oni kilka lat temu pobiegli ustawić się do kolejki po bilety, ale jest to kolejny zabieg marketingowy Bransona. Możemy być pewni, że o locie tym będzie baaardzo głośno! (Zob. źródło).
Kate Perry i Snoop Dogg się nie zmieścili? No trudno.
Mi to właściwie wisi kto będzie leciał i dlaczego. Ważne żeby wszystko wypaliło jak należy i żebyśmy byli świadkami kolejnego przełomu :).

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 28, 2010, 23:14 »
Informacja bardziej dla ilustrowanego pisemka niż dla naszego Forum, ale na temat. Otóż pasażerami pierwszego komercyjnego lotu SS2 mają być m.in. William Shatner, Tom Hanks, Sigourney Weaver i Paris Hilton.
Byłbym ostrożny z braniem tej listy osób na serio. Moim zdaniem to w dużej części tylko zabieg marketingowy mający na celu zwiększenie popularności Virgin Galactic. Pewnie ktoś specjalnie puścił plotkę :P Wiadomo, jak mowa o znanych VIP'ach to rośnie zainteresowanie mediów.  Informacje co do chęci lotów części z tych osób są rozbieżne np:

W 2006r. William Shatner negatywnie odpowiadał na możliwość lotu na pokładzie statku SS2:
http://www.personalspaceflight.info/2006/02/27/shatner-to-virgin-cease-and-desist/

czy info o S. Weaver
http://www.contactmusic.com/news.nsf/story/weaver-i-wont-go-to-space-with-branson_1006645


"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 28, 2010, 23:22 »
Byłbym ostrożny z braniem tej listy osób na serio. Moim zdaniem to w dużej części tylko zabieg marketingowy mający na celu zwiększenie popularności Virgin Galactic. Pewnie ktoś specjalnie puścił plotkę :P Wiadomo, jak mowa o znanych VIP'ach to rośnie zainteresowanie mediów.

Oczywiście, że tak. Nie ma też większego znaczenia, czy oni rzeczywiście polecą. Ale sądzę też, że jakichś celebrytów na ten pierwszy lot Branson do SS2 wsadzi. Zobaczymy za 18 miesięcy, jak dobrze pójdzie...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 28, 2010, 23:22 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23246
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 28, 2010, 23:27 »
Mi się jednak wydaje, że w pierwszy lot, który nie do końca będzie komercyjnym, polecą same gwiazdy.

Stawiałbym na Buzz'a Aldrina, który się wciąż pojawia na wydarzeniach związanych z VG oraz... na samego Bransona. Jestem przekonany, że dobrym zabiegiem marketingowym oraz nagłaśniającym lot będzie udział samego Bransona.  O ile on nie poleci wcześniej. :)

Sądzę, że Rutan może także polecieć w pierwszym locie ("konstruktor statku kosmicznego leci swym statkiem w kosmos!").

Pozostaje więc miejsce na jednego/ą celebrytę. Możliwe, że byłby nim guwernator stanu, w którym budowany jest SpacePort America.

Drugi lot bym raczej widział wypchany znanymi (i płacącymi) osobami. Tam bym wcisnął tę panią, od której imienia nazwano stolicę Francji. :P

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 29, 2010, 08:10 »
Mi się jednak wydaje, że w pierwszy lot, który nie do końca będzie komercyjnym, polecą same gwiazdy.

Stawiałbym na Buzz'a Aldrina, który się wciąż pojawia na wydarzeniach związanych z VG oraz... na samego Bransona. Jestem przekonany, że dobrym zabiegiem marketingowym oraz nagłaśniającym lot będzie udział samego Bransona.  O ile on nie poleci wcześniej. :)

Sądzę, że Rutan może także polecieć w pierwszym locie ("konstruktor statku kosmicznego leci swym statkiem w kosmos!").

Pozostaje więc miejsce na jednego/ą celebrytę. Możliwe, że byłby nim guwernator stanu, w którym budowany jest SpacePort America.

Drugi lot bym raczej widział wypchany znanymi (i płacącymi) osobami. Tam bym wcisnął tę panią, od której imienia nazwano stolicę Francji. :P

Chyba przy otwarciu pasa startowego Branson mówił, że pierwszymi pasażerami będzie On sam z najbliższą rodziną (bez dzieci - mają polecieć w kolejnym locie) oraz Burt Rutan. Nie pamiętam tylko czy użyto zwrotu "w pierwszym locie" czy "w jednym z pierwszych lotów" a nie mogę znaleźć teraz źródła.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 29, 2010, 10:47 »
Podsumowanie wczorajszego lotu:


Cytuj
Combined Flight Test Legend:   CC = Captive Carry
L = Launch
G = Glide
P = Powered
Flight:   WK2 Flight 44 / GF02
Date:    28 Oct 10   Flight Time:    10 min, 51 sec
WK2 Pilot:   Siebold   WK2 CoPilot:   Nichols   WK2 FTE:   Tighe
SS2 Pilot:   Stucky   SS2 CoPilot:   Alsbury
GS Crew:   Binnie, Kalogiannis, Persall, Knupp, Inks, Bassett, Cassebeer, Story

Objectives:
Clean release
Evaluate stability and control
Expand flutter envelope
Roll evaluation
Land

Results:
All objectives achieved. Flew to more aggressive stall indication. Evaluated handling and stability through several maneuvers. Expanded envelope to 230 KTAS and 3g's. Roll evaluation. Full stop landing.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 30, 2010, 15:15 »
Na razie chyba nigdzie w Sieci nie ma więcej informacji o drugim samodzielnym locie SS2 ponad to, co podał nam już Wini. Znalazłem tylko zdjęcie zrobione po wylądowaniu:


Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23246
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 30, 2010, 15:36 »
naprawdę śliczne zdjęcie !

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 30, 2010, 20:03 »
Dopiero teraz widzę rozmiar SS2, porównując do tego samochodu na przykład. Pokaźna maszyna :).

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 03, 2010, 19:05 »
Informacja częściowo związana z Virgin Galactic. Burt Rutan odejdzie na emeryturę w kwietniu przyszłego roku.


Cytuj
Burt Rutan, founder of aerospace research firm Scaled Composites in 1982, has announced his plans to retire in
April 2011. He currently serves as Scaled’s Chief Technical Officer and following his retirement, Burt will assume
the title of founder and chairman emeritus.
Burt has worked in California's Antelope Valley for more than 45 years, initially as Flight Test Project Engineer for
the Air Force and in 1974 he founded the Rutan Aircraft Factory to develop experimental aircraft for homebuilders.
“Burt is known worldwide as a legendary genius in aircraft design in the aviation world. I am very fortunate and
proud to have worked by his side for the past 28 years,” says President Douglas B. Shane. “We wish Burt and his
wife, Tonya, the very best the future holds for them.”

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 03, 2010, 19:38 »
A więc jednak. Jakiś miesiąc temu pojawiły się takie spekulacje na jednym z portali - bodaj była to Hyperbola.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 06, 2010, 19:49 »
W dość interesującym momencie odchodzi, ciekawe czy dlatego, że przewiduje rozkwit firmy w najbliższej przyszłości, a woli go oglądać z perspektywy zwykłego obserwatora?

Trochę więcej info na temat tej decyzji w polysh lengłydż tutaj - link.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 10, 2010, 22:29 »
Nowa porcja fotek z budowy:









Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 11, 2010, 22:57 »
Informacja, którą chcę podać, najbardziej pasuje do tego wątku, choć nie do końca się w nim mieści. Ale przynajmniej na razie nie warto otwierać nowego.

Otóż niedawno powstała nowa firma nosząca nazwę The Spaceship Company (TSC). Została ona utworzona przez Virgin Group Richard Bransona oraz Scaled Composites. Jej zadaniem będzie budowa floty statków SpaceShipTwo i WhiteKnightTwo dla Virgin Galactic.

Kilka dni temu rozpoczęto na coraz lepiej znanej nam pustyni Mojave w Kalifornii budowę na terenie Mojave Air & Space Port budynku noszącego nazwę Final Assembly, Integration and Test Hangar - czyli hangaru, gdzie samoloty kosmiczne będą montowane i testowane. Budynek o pojemności 68 tys. stóp kwadratowych (boję się przeliczyć na SI, by nie pomylić się) będzie zawierał również pomieszczenia biurowe. Będzie mógł równocześnie pomieścić dwa WK2 i przynajmniej dwa SS2.

Dyrektorem naczelnym TSC został George Whitesides, zarazem dyrektor naczelny Virgin Galactic. Na zdjęciu uroczystość rozpoczęcia budowy hangaru:



Virgin Galactic - firma należąca do Virgin Group Bransona, wraz z firmami siostrami, w szczególności Spaceprort America i obecnie The Spaceship Company, zmierza wyraźnie do swego celu. Niedawno odnotowaliśmy tu z uznaniem dwa wielkie kroki: pierwsze samodzielne loty ślizgowe SS2 oraz odsłonięcie pasa startowego, a także postępy w budowie kosmodromu, teraz przystępuje do tworzenia infrastruktury do seryjnej budowy swych pojazdów.

Odnośnie jeszcze pustyni w Mojave, coraz częściej bywa ona nazywana "doliną krzemową" tworzącego się przemysłu kosmicznego.

Źródło: strona TSC; w szczególności komunikat prasowy.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Virgin Galactic
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 11, 2010, 22:57 »