Autor Wątek: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)  (Przeczytany 3819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

velo

  • Gość
Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« dnia: Maj 09, 2017, 16:56 »
Daje znać i na forum o 24 godzinnym hackatonie Oriental EoVation, który 26-26 maja odbędzie się w Gdańsku. Zapraszam do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych :-)

Kopiuje opis wydarzenia z Kosmonaucie.net
Oriental EOvation Gdańsk: hackaton dla zainteresowanych zmianami klimatycznymi

Ilość deszczu spadająca w danym miesiącu, przeciętna siła wiatru, nasłonecznienie, wilgotność powietrza… tego typu dane o klimacie będzie zbierała platforma EO ClimLab przygotowywana na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Analityczna platforma będzie wspierała tworzenie innowacyjnych produktów i usług będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne.

W ramach projektu EO ClimLab organizowane są w Polsce hackatony dedykowane dla osób, które chcą projektować rozwiązania związane z klimatem. Najbliższy hackaton, zatytułowany Oriental EoVation Gdańsk, odbędzie w 26-27 maja na Politechnice Gdańskiej.

Hackaton ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i tworzenia rozwiązań wyzwań społecznych oraz biznesowych poświęconych zmianom klimatu. Podczas wydarzeń uczestnicy będą mieli okazję poznać przedstawicieli z sektora kosmicznego, biznesu i nauki.

W ramach EoVation uczestnicy pracując w zespołach będą mieli 24 godziny na zaproponowanie rozwiązania na jeden z przedstawionych problemów, zaprojektowanie konceptu jego działania oraz przedstawienia pomysłu przed jury.

-W przypadku Oriental EoVation Gdańsk uczestnicy będą próbowali stworzyć rozwiązanie, w którym użycie danych satelitarnych może zostać wykorzystane do określenia różnych kwestii związanych ze zmianami klimatycznymi w Afryce, Bliskim Wschodzie czy Południowej Azji. Proponowane rozwiązania będą dotyczyć takich kwestii jak np. określenie rozmiaru suszy w Syrii, wysychania Morza Martwego czy podnoszenia się wód morskich w Egipcie i Bangladeszu – mówi dr Michał Moroz z Blue Dot Solutions, jeden z organizatorów wydarzenia.

W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają: dostęp do platformy EO ClimLab, której integratorem jest Integrated Solutions oraz Orange Polska, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc mentorów, wsparcie ekspertów z branży kosmicznej oraz kontakt z firmami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na najlepsze zespoły czekają atrakcyjne nagrody!

Organizatorem hakatonu Oriental EoVation Gdańsk jest firma Blue Dot Solutions.

Szczegóły hackathonu Oriental EoVation Gdańsk:

Termin: 26-27 maja 2017 r. (piątek-sobota)
Miejsce: Politechnika Gdańska, Wydział Mechaniczny ul. Siedlicka 4, Gdańsk
Rejestracja: na stronie projektu (http://eoclimlab.eu/oriental-eovation-gdansk-2017-2/) lub https://eoclimlab.evenea.pl/

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie i facebooku.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2017, 19:24 »
Zachęcam do udziału! Z tego co wiem, to rejestruje się tam kilka ciekawych osób z różnych domen naukowych. Nie będzie "monotonnie". :)

velo

  • Gość
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2017, 23:38 »
Do hackatonu zostało już niewiele czasu :)

Przypominam o rejestracji!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2017, 11:51 »
A ja bardziej zachęcam niż przypominam o rejestracji. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2017, 11:51 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2017, 18:30 »
Zaczął się hackaton. Są trzy zespoły (jeden się połączył z innym). Naprawdę fajne osoby się tutaj pojawiły. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2017, 17:11 »
I po hackatonie - naprawdę fajne zespoły powstały. Zdjęcia i raport pojawią się niebawem!

velo

  • Gość
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 15:33 »
I jest podsumowanie :)

http://kosmonauta.net/2017/05/drugi-zjazd-eovation-w-polsce/

Bardzo fajne pomysły powstały i mam nadzieje, że będą dalej się rozwijały!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2017, 16:03 »
W zasadzie wniosek jest taki, że warto takie wydarzenia robić, bo jest szansa na dalszy rozwój powstałych projektów. :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:37 »
Oglądałem reportaż z Waszego eventu na YT. Świetna sprawa. Czy na przedstawienie projektu z ...praktycznym rozwiązaniem zespoły miały 2 dni?
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

velo

  • Gość
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2017, 13:46 »
Powiedzmy że makiety projektu i rozwiązania.

Taka idea - by powstał zalążek na startup

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2017, 11:16 »
EOClimlab – nowe źródło wiedzy o zmianach klimatycznych
BY REDAKCJA ON 5 PAŹDZIERNIKA 2017

(...) Ideą nowopowstałej strony jest zapoznanie czytelników z potencjałem danych satelitarnych oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat ich zastosowania w różnych sektorach gospodarki. Mają one szczególnie istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych. Poza różnymi informacjami na powyższe tematy, będzie można znaleźć tam również linki do ciekawych kursów online i wydarzeń organizowanych w ramach projektu w Gdańsku i Warszawie. (...)

http://kosmonauta.net/2017/10/eoclimlab-nowe-zrodlo-wiedzy-o-zmianach-klimatycznych/

velo

  • Gość
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2017, 14:51 »
Tak, a 16.10 będę w gdańskim Starterze prowadził o projekcie mały warsztat dotyczący projektu. W skrócie pogadamy o kwestiach zmian klimatycznych i możliwych działań związanych z możliwościami z danych satelitarnych. Wszystko w ramach globalnej inicjatywy CodeWeek

Więcej info tutaj: codeweek.inkubatorstarter.pl

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2017, 20:50 »
Prelekcje o danych satelitarnych w ramach Code Week
BY REDAKCJA ON 18 PAŹDZIERNIKA 2017

(...) Drugie spotkanie dotyczyło projektu EO ClimLab realizowanego w ramach projektu polsko-czesko-rumuńskiego konsorcjum dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. EO ClimLab ma na celu zwiększyć świadomość możliwości użycia danych satelitarnych do różnych kwestii związanych z danymi klimatycznymi. Nie tylko wspiera tworzenie społeczności zainteresowanej zmianami klimatycznymi, lecz także pokazuje różne metody, jak można przeciwdziałać tymi zmianami. (...)
http://kosmonauta.net/2017/10/prelekcje-o-danych-satelitarnych-w-ramach-code-week/

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2017, 09:24 »
Pomeranian EOvation: hackaton dla zainteresowanych zmianami klimatycznymi
BY MICHAŁ MOROZ ON 15 GRUDNIA 2017

Chcesz przyczynić się do powstania rozwiązań będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne zachodzące na świecie? Weź udział w 24-godzinnym hackatonie EoVation, który odbędzie się 12-13 stycznia 2018 w Gdańsku. (...)

http://kosmonauta.net/2017/12/pomeranian-eovation-hackaton-dla-zainteresowanych-zmianami-klimatycznymi/

velo

  • Gość
Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:50 »
To już nowych hackaton w ramach tego projektu :) Założę oddzielny wątek!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Oriental EOVation Gdańsk (26-27.05)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:50 »