Autor Wątek: Działalność POLSA w roku 2017  (Przeczytany 52611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Noga

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 542
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 09, 2017, 22:14 »
Skoro już zacząłem koncert życzeń, to skład komisji też nie jest podany, a moim zdaniem powinien...   ::)

Ciekawe, czy tym razem uda się kogoś wyłonić  ;D

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 09, 2017, 22:50 »
Komisja jest zgodna z ustawa dostepna w internetach. Jest ona jednoosobowa. Jest nia premier rzadu...

Offline Tomasz Noga

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 542
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 10, 2017, 07:16 »
Wg ustawy Premier powołuje min. 3-osobową komisję...

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 10, 2017, 07:17 »
Wg ustawy Premier powołuje min. 3-osobową komisję...

Czyli pewnie powoła. Ale chyba nie ma w ogóle wymogu informowania o składzie tej komisji...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 10, 2017, 07:17 »

Offline R1

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 10, 2017, 08:00 »
I jaki jest wynik pracy tej Komisji zgodnie z Ustawa? :)

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 10, 2017, 09:29 »
Blisko wyboru prezesa POLSA?
BY KRZYSZTOF KANAWKA ON 10 LISTOPADA 2017

(...) Dziewiątego listopada na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) został opublikowany dokument z wynikami naboru. Wyłonione zostały trzy nazwiska. Są to:

Pan Jacek Borkowski,
Pan Grzegorz Brona,
Pan Adam Sowa,

Najbardziej znaną kandydatem z tych trzech osób jest Dr Grzegorz Brona. Obecnie Pan Brona jest Prezesem Zarządu firmy Creotech Instruments, znanej m.in. z szeregu projektów związanych z małymi platformami satelitarnymi.

Kolejnym krokiem będzie ostateczna selekcja osoby na stanowisko Prezesa POLSA. Trudno w tej chwili określić ile zajmie ten proces.

http://kosmonauta.net/2017/11/blisko-wyboru-prezesa-polsa/

velo

  • Gość
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 10, 2017, 10:09 »
Widzę, że Pan Borkowski reprezentuje opcję rakietową ;)

Offline roch

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 11, 2017, 20:23 »
Ktoś na space24 (http://www.space24.pl/695065,wyloniono-trzech-kandydatow-na-prezesa-polskiej-agencji-kosmicznej) zamieścił takie coś:

Rozpoczął się właśnie początek końca samozwańczego prezesa. Gdański Sąd (wczoraj na rozprawie) stwierdzając, że Agencji nie ma kto reprezentować w sprawach pozwów pracowników o bezpodstawne zwolnienia stwierdził bezprawność zarządzenia nr 7 którym pułkownik wyznaczył samego siebie do zastępowania prezesa.
Widać, że ta wiadomość szybko dotarła do Pana Ministra Pawła - stąd już w kilka godzin później ogłoszono 3 osoby jako kandydatów. Teraz to będzie wyścig: Czy postanowienie sądu ukaże się szybciej niż wybiorą prezesa czy później ?
Bo jak postanowienie będzie pierwsze to będziemy mieli aferę na 100 fajerek, z nielegalnymi umowa międzynarodowymi, zwolnioną całą rzeszę kompetentnych pracowników, którzy prawnie nie zostali zwolnieni, procesy odszkodowawcze i kosmiczny cyrk. Obstawiam, że prezesa będziemy mieli w trybie expressowym - w przyszłym tygodniu.


czy to prawda i czy ktoś może to potwierdzić?
ale byłby jajca

velo

  • Gość
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 11, 2017, 20:36 »
Tyz mi sie wydaje ze tutaj wiekszej i szybszej reakcji nie bedzie (wide post ponizej cytowanego na S24). Na szereg poprzednich nieprawidlowosci nie bylo wiekszej reakcji to teraz tez chyba nie.

Jezeli juz bedzie, to rozgrywac sie na podziale sil kosmicznych po rekonstrukcji rzadu.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 11, 2017, 20:47 »
Rzeczywiście, coś się przebąkuje o jakiejś rozprawie pomiędzy pełniącym obowiązki Prezesa a jednym z ważniejszych pracowników z Gdańska. Ale szczegółów nigdzie nie podano. Jednak ta kwestia czasowa jest ciekawa, ale po wybraniu Prezesa jest chyba jeszcze jakaś oficjalna nominacja?

velo

  • Gość
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 11, 2017, 21:04 »
No i dlatego nie sądzę, że coś będzie przed rekonstrukcją. Dużo więcej będzie wiadomo po ewentualnych zmianach w MR (Emilewicz typowana na nową minister) i MON (czy Antoni zostanie?). A że na 100% pewnie sami zainteresowani jeszcze nie wiedzą - wraz z Panią Premier formalnie nadzorującą POLSĘ, co też ma teraz inne rzeczy na głowie, niż akurat tym tematem się zajmować :P

Myślę, że minimum 3 tygodnie po rekonstrukcji coś się pojawi - a realnie jeszcze później.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 18, 2017, 13:09 »
Dziś słyszałem z plotek, że jakieś ruchy i decyzje jednak nastąpiły. Nie wiem jednak w którą stronę.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 26, 2017, 20:31 »
No i chyba jednak nic się nie staaaoo...

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:46 »
No i już wiemy, że najpierw zmiany na górze rządu, a potem ewentualnie ruchy względem POLSA.

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24418
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:59 »
PAK przygotowała książkę o krajowym sektorze kosmicznym
04 STYCZNIA 2017

Polski sektor kosmiczny. Struktura podmiotowa - Możliwości rozwoju - Pozyskiwanie środków” - pierwsza książka z serii wydawniczej Polskiej Agencji Kosmicznej. To kompendium wiedzy na temat funkcjonowania krajowego sektora kosmicznego i zasad aplikowania o środki w ramach konkursów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i Europejskiej Organizacji Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT). Publikacja przeznaczona jest dla krajowych podmiotów już działających w sektorze kosmicznym oraz tych stawiających w nim pierwsze kroki lub planujących podjęcie takiej działalności.

Na zawartość książki „Polski sektor kosmiczny. Struktura podmiotowa - Możliwości rozwoju - Pozyskiwanie środków” składają się cztery części prezentujące najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem gospodarczym na polskim rynku kosmicznym.

W pierwszej części publikacji pt. „Sektor kosmiczny w Polsce” został precyzyjnie zdefiniowany - po raz pierwszy w literaturze – krajowy sektor kosmiczny, jego zakres i kryteria przynależności do niego podmiotów oraz przewidywane kierunki jego rozwoju.

Druga i trzecia część publikacji poświęcone są opisowi działalności ESA oraz EUMETSAT, ich najważniejszym programom oraz możliwościom współpracy krajowych podmiotów z tymi organizacjami. Zainteresowani znajdą w nich m.in. praktyczne wskazówki dotyczące rejestracji w portalach przetargowych ESA i EUMETSAT, aplikacji w konkursach, przygotowania oferty oraz szereg rekomendacji dotyczących analiz umów i zapisów formalnych w dokumentach ESA.

W ostatniej części publikacji przeanalizowany został chiński sektor kosmiczny – jako nowy rynek zbytu. Znalazły się w nim m.in. wskazówki dotyczące współpracy bilateralnej z przedsiębiorstwami i instytucjami Chin.

Autorami publikacji są pracownicy Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK: Roger Bachtin, Joanna Bankiewicz, Zbigniew Burdzy, Patrycja Frąk, Justyna Sokołowska, Adam Węgłowski oraz Wojciech Gołąbek, Tadeusz Piątek, Małgorzata Wilińska i dr Marta E. Wachowicz, dyrektor Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK, która była też odpowiedzialna za redakcję naukową książki.

Publikacja ukazuje się nakładem PAK. Jej wydanie wynika z ustawowych zadań agencji, do których należy m.in. prowadzenie działalności informacyjnej i opiniotwórczej w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

PAK zaplanowała opracowanie serii wydawniczej, której założeniem jest przybliżenie najbardziej aktualnych tematów związanych ze światowymi trendami w dziedzinie wykorzystania przestrzeni kosmicznej, takich jak np. komercjalizacja kosmosu czy eksploracja zasobów pozaziemskich.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna
http://www.space24.pl/723060,pak-przygotowala-ksiazke-o-krajowym-sektorze-kosmicznym

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Działalność POLSA w roku 2017
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:59 »