Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1380507 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

uze

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4020 dnia: Marzec 13, 2018, 12:09 »
Nie da się 5m członu transportować drogami gdzie wiadukty wiszą na wysokości ok 4.7 m nad jezdnią(taka jest u nas skrajnia pionowa nad autostradami,w Stanach pewnie podobnie).
Gdyby nie nie nieszczęśliwa lokalizacja fabryki i centrum testowego to problem transportu by nie istniał. Więc to tylko dodatkowo przekreśla sens budowy rakiety pośredniej. Chyba że powstanie wzorem BO fabryka w Cape Canaveral. Kiedyś pewnie będzie musiała powstać, bo w końcu BFR ma mieć 9m średnicy a raczej teleportować się nie będzie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8604
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4021 dnia: Marzec 13, 2018, 12:17 »
Jednak jest jedna zaleta, że fabryka Falconów i BFR jest daleko od Cape Canaveral. Jak wiemy nad Florydą często przechodzą huragany i cyklony. W przypadku zniszczenia części kosmodromu fabryka ocaleje gdyż jest w innym miejscu USA :) Jest taka zasada, żeby wszystkich złotych jajek nie trzymać w jednym koszu. Więc nie polecałbym budować całej infrastruktury  jednym miejscu, zwłaszcza na Canaveral bo to obszar narażony jak już wspomniałem na huragany oraz w przyszłości na podwyższający się poziom wód morskich. Szkoda gdyby kiedyś za jednym razem została zniszczona cała infrastruktura kosmiczna danej firmy  :(

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4022 dnia: Marzec 13, 2018, 22:06 »
Jak wiemy nad Florydą często przechodzą huragany i cyklony.
Tymczasem w Kalifornii, gdzie znajduje się fabryka Spacex występują trzęsienia ziemi  ;)
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4023 dnia: Marzec 14, 2018, 11:23 »
Fabryka powstała w Kalifornii głównie ze względu na dostęp do wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza w IT.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4023 dnia: Marzec 14, 2018, 11:23 »

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4024 dnia: Marzec 14, 2018, 11:25 »
Jak wiemy nad Florydą często przechodzą huragany i cyklony.
Tymczasem w Kalifornii, gdzie znajduje się fabryka Spacex występują trzęsienia ziemi  ;)

A było jakieś tam trzęsienie ziemi? konkretnie tam?

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4025 dnia: Marzec 14, 2018, 19:57 »
A było jakieś tam trzęsienie ziemi? konkretnie tam?
Ale co to znaczy konkretnie tam????
Caly ten rejon jest bardzo sejsmiczny z dluga historia trzesien.

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4026 dnia: Marzec 14, 2018, 20:27 »
To wiadomo, myślałem, że coś ostatnio tam większego było... Tak zrozumiałem wcześniejsze posty. :)

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4027 dnia: Marzec 15, 2018, 21:34 »
Ostatnie powazne trzesienie bylo tam w 1994 ale tak naprawde pomniejsze trzesienia (takie co wogle nie powoduja zniszczen) sa tam bez przerwy. Naprzyklad o sile 4 bylo tam miesiac temu, tamtejsze budownictwo jest obliczone na takie trzesienia i radzi sobie dobrze z silami 5 i ponizej. Jak masz 5 na Sycylii to domy leca - nie w Los Angeles.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 21:35 wysłana przez olasek »

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4028 dnia: Marzec 15, 2018, 21:40 »
Dzięki za wyjaśnienie! :)

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4029 dnia: Marzec 21, 2018, 14:04 »
U nas cisza a kilka dni temu SpaceX wydzierżawiło teren pod budowę nowej fabryki w porcie Los Angeles. Chociaż to jeszcze oficjalnie nie potwierdzone dużo wskazuje na to, że tam docelowo będzie budowana BFR:)

https://www.reddit.com/r/spacex/comments/85i6rd/bfr_production_moves_to_los_angeles_harbor/?utm_content=title&utm_medium=hot&utm_source=reddit&utm_name=spacex

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4030 dnia: Marzec 21, 2018, 17:24 »
Hmm, to tak logistycznie - jak byłyby transportowane BFR do stanowisk startowych?

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4031 dnia: Marzec 21, 2018, 17:31 »
Hmm, to tak logistycznie - jak byłyby transportowane BFR do stanowisk startowych?

Barką przez kanał Panamski pewnie. Z czasem jeżeli BFR będzie działać tak jak w założeniach to nie widzę powodu dlaczego nie miałaby lecieć o własnych siłach z jakiejś platformy niedaleko brzegu:P

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4032 dnia: Marzec 21, 2018, 17:43 »
Hmm, to tak logistycznie - jak byłyby transportowane BFR do stanowisk startowych?

Barką przez kanał Panamski pewnie. Z czasem jeżeli BFR będzie działać tak jak w założeniach to nie widzę powodu dlaczego nie miałaby lecieć o własnych siłach z jakiejś platformy niedaleko brzegu:P

Ciekawe. Ile to by trwało?

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4033 dnia: Marzec 21, 2018, 20:09 »
Hmm, to tak logistycznie - jak byłyby transportowane BFR do stanowisk startowych?

Docelowo być może balistycznie - z jednej barki na drugą. W końcu ma toto wozić, przynajmniej w teorii, pasażerów pomiędzy nawodnymi platformami.

Online kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23224
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4034 dnia: Marzec 21, 2018, 22:02 »
Ponieważ nie wiem do którego wątku startowego to wstawić (a może jeszcze go nie ma! :P ) to dam to tutaj:

Cytuj
A #Falcon9 core left Hawthorne last night. It was most likely B1047 (the second Block V), but there is also a small chance that it was a refurbished core heading to Vandenberg.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4034 dnia: Marzec 21, 2018, 22:02 »