Autor Wątek: Blue Dot Solutions  (Przeczytany 14574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LooZ^

  • Gość
Blue Dot Solutions
« dnia: Luty 24, 2015, 10:46 »
Tadam!

Cytuj
Inauguracja działań firmy Blue Dot Solutions

Na przełomie roku, przy wsparciu funduszu kapitałowego Black Pearls VC, powołana została w Gdańsku nowa firma sektora kosmicznego, którą tworzy doświadczony zespół, znany z działań wokół portalu i firmy Kosmonauta.net.

Blue Dot Solutions bazuje na kapitale wiedzy i doświadczenia zgromadzonego przez zespół zaangażowany wcześniej w działania wokół projektów z branży sektora kosmicznego oraz portalu informacyjnego Kosmonauta.net. Celem powołanej spółki jest przede wszystkim doprowadzanie do komercyjnej postaci projektów aplikacji zintegrowanych wykorzystujących dane satelitarne.

Nieustannie nawiązywane relacje w kraju i za granicą oraz rozeznanie w obszarze rynku technologii satelitarnych pozwoliło rozpocząć działalność związaną z szeroko zakrojonym doradztwem oraz usługami B2B. Przede wszystkim dotyczące projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz programu Horyzont 2020 (tematyka IT, space i security).

W biznesowej weryfikacji projektów firmy pomaga doświadczony zespół z największego w północnej Polsce funduszu Black Pearls VC. Ta współpraca zaowocowała już wspólnie zorganizowaną polską edycją konkursu Galileo Masters z bardzo dobrymi wynikami. Liczba zgłoszonych do konkursu wniosków ulokowała Polskę na 4. miejscu spośród 26 edycji na świecie.

Z tego względu kolejna edycja konkursu, do współorganizacji której firma serdecznie zaprasza, ruszy w kwietniu 2015 roku (www.galileo-masters.pl). Wspólnie z zespołem z Black Pearls VC prowadzone są także prace w projekcie POSITION, realizowanym w ramach programu Horyzont 2020. Celem tego działania będzie wsparcie nowych polskich rozwiązań wykorzystujących nawigację satelitarną.

Zespół z Blue Dot Solutions zaangażowany jest we współpracę z Europejską Agencją Kosmiczną poprzez obsługę polskojęzycznej strony tej agencji. Na zlecenie ESA oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego realizowane są także badania nad wdrożeniem technologii satelitarnych w zarządzanie gospodarką wodną w Jordanii.

W ramach nowej firmy kontynuowany będzie rozwój portalu Kosmonauta.net, który już teraz stanowi największe medium informacyjne o tematyce technologii kosmicznych w polskim Internecie. Prowadzone będą także wewnętrzne projekty badawczo-rozwojowe, w tym działania związane z realizacją balonowych misji stratosferycznych przy wykorzystaniu platformy Hevelius.

Powodzenia, chłopaki! :)

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2619
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2015, 11:38 »
Takie projekty moim zdaniem mają dużą perspektywę rozwoju; w naszym kraju ; branża w naszym kraju należy do niszowych więc tylko trzymać kciuki !!!

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2015, 11:41 »
A czy firma Solutions mogłaby nawiązać współpracę z polskimi garażowymi rakietnikami? Wówczas rzeczywiście można by przewidywać, że za lat kilkadziesiąt Polska będzie miała swoją prawdziwą rakietę.  :D

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2015, 12:53 »
A czy firma Solutions mogłaby nawiązać współpracę z polskimi garażowymi rakietnikami? Wówczas rzeczywiście można by przewidywać, że za lat kilkadziesiąt Polska będzie miała swoją prawdziwą rakietę.  :D
                .... skad takie twierdzenie? Ze niby jak firma to robi cuda?;-) Nic bardziej blednego, mysle, ze skupia sie na tym co potrafia i co moga robic, cuda zostawiaca innym;-) Z powazaniem
                                                                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2015, 12:53 »

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2015, 13:31 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2015, 19:41 »
Tak jest! Cuda zostawiamy innym, my będziemy działać raczej w tematach "przyziemnych", tych "nudnych" i nie-eksplodujących. :)

O polskich firmach rakietowych można z pewnością zrobić oddzielny wątek, bo tutaj też się nieco dzieje.

LooZ^

  • Gość
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2015, 20:13 »
będziemy działać raczej w tematach "przyziemnych", tych "nudnych" i nie-eksplodujących. :)

Zamykam wątek :(


Krzys

  • Gość
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2015, 08:00 »
Bardzo ciekawa firma, powodzenia chłopaki!

LooZ to o tej firmie kiedyś wspominałeś w jednym z wątków na forum?

Tak jest! Cuda zostawiamy innym, my będziemy działać raczej w tematach "przyziemnych", tych "nudnych" i nie-eksplodujących. :)

O polskich firmach rakietowych można z pewnością zrobić oddzielny wątek, bo tutaj też się nieco dzieje.

Dobra, dobra. Na początku tak mówisz, ale jak się dorobicie to tylko się obejrzymy, a Wy już będziecie swoje satelity wysyłać i myśleć o rakietach ;)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2015, 09:05 »
A po co? Spokojnie mozn apolegac na konkurencji wielu innych firm aby cos za pomoca ich rozwiazan wysylac. A R&D w tej dziedzinie jest cholernie drogi;-) Z powazaniem
                               Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2015, 09:42 »
Tak jest! Cuda zostawiamy innym, my będziemy działać raczej w tematach "przyziemnych", tych "nudnych" i nie-eksplodujących. :)

O polskich firmach rakietowych można z pewnością zrobić oddzielny wątek, bo tutaj też się nieco dzieje.

Wątek warto zrobić, ale trudno coś wyguglać. Znalazłem tylko to:
- polskie firmy będą zaangażowane w prace nad nowymi Patriotami
- Wojskowe Zakładu Uzbrojenia w Grudziądzu będą robiły rakiety Aster

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2015, 12:59 »
Wywiad był przeprowadzony na początku września, od tego czasu się nieco wydarzyło: oficjalnie zakończenie jednego z naszych projektów w ESA, wybór zwycięzcy Galileo Masters i IAC 2015. :)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2015, 13:20 »
Gdzie upatrujecie potencjalnie główne źródła dochodów? Czy w grantach krajowych (NCN, NCBiR) lub międzynarodowych (H2020, ESA), czy raczej w kooperacji z przemysłem i firmami R&D?

Przypuszczam, że we wszystkich tych źródłach i jeszcze innych, ale gdzie widzicie największe szanse dla siebie?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2015, 13:26 »
Mam nadzieję, że w komercyjnych produktach. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2015, 15:04 »
W zeszłym tygodniu na oficjalnie zakończył się nasz "jordański" projekt w ESA.
Małe podsumowanie:
http://www.kosmonauta.net/2015/11/projekt-spaceformed-zakonczony

A w załączniku fotka prowodyra, wyjaśniająca ten projekt. :)

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24490
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2017, 12:32 »
Trzy lata działalności Blue Dot Solutions
BY REDAKCJA ON 29 PAŹDZIERNIKA 2017

(...) W październiku 2014 roku, przy wsparciu funduszu kapitałowego Black Pearls VC, w Gdańsku powołana została w nowa firma sektora kosmicznego – Blue Dot Solutions. Celem powołanej spółki było przede wszystkim (i nadal jest) doprowadzanie do komercyjnej postaci projektów zintegrowanych aplikacji wykorzystujących dane satelitarne.

Nazwa spółki nawiązuje do słynnego eseju Carla Sagana, który mówił o Ziemi z kosmosu widzianej z sondy Voyager 2, jako o małej błękitnej kropce. Chcemy się skupić przede wszystkim na rozwiązaniach naziemnych, w których wykorzystywane są różne rodzaje danych satelitarnych. (...)

http://kosmonauta.net/2017/10/trzy-lata-dzialalnosci-blue-dot-solutions/

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2017, 12:32 »