Autor Wątek: Kosmiczne misje NASA - soundtrack?  (Przeczytany 4838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Kosmiczne misje NASA - soundtrack?
« dnia: Listopad 10, 2010, 21:38 »
Witajcie!

Może niektórych z Was zaskoczy ten wątek, ale kogóż mógłbym spytać jak nie tych, co wiedzieć mogą najlepiej :)

Na pewno część z Was słyszała i oglądała serię dokumentalnego programu "Kosmiczne misje NASA", znanego też jako "When We Left Earth" lub "NASA's Greatest Missions". Serial ten (który nawiasem mówiąc uznaję za chyba najlepszy w tej kategorii) składa się z 6 odcinków, wszystkie emitowane były i są nie rzadko na kanale Discovery (czy to zwykłym czy też Science).

Pytam Was, czy wiecie gdzie można by dostać (czy to zamówić, czy pobrać, choć w to drugie wątpię) pełną ścieżkę dźwiękową z tego serialu?

Naszukałem się w Internecie i nie wiele znalazłem. Jedyne co udało mi się po żmudnym szukaniu odnaleźć to dwa króciutkie motywy, a gdzie cała reszta, która tak znakomicie urozmaica ten 6-odcinkowy cykl...

Może ktoś z Was zna namiary?
Ani Amazon, ani eBay, ani inne portale i serwisy które wpadły mi w oko nie oferują niestety ścieżki dźwiękowej KMN.

Sprawa nie jest jakoś diametralnie ważna, ale chętnie stałbym się posiadaczem pełnego soundtracku z "Kosmicznych misji NASA", stąd moje pytanie. A nóż widelec, ktoś z Was mnie naprowadzi? :)

Offline Maquis

• Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Kosmiczne misje NASA - soundtrack?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2010, 22:13 »
O ile wiem nigdy nie wyszedł.
Kompozytorem serii był Richard Blair Oliphant - http://www.richardblairoliphant.com/ fragment leci w tle.

Generalnie sugerowałbym spytać u źródła, czyli Discovery (ale nie pl).

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2010, 22:29 »
Dzięki za odzew Maquis!

Pewnie niebawem coś do Discovery skrobnę... :)

Właśnie ten motyw co jest w tle Twojego linku udało mi się znaleźć też na YT. Trochę żałuję, że nie wydano pełnej ścieżki ::)

Offline Maquis

• Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2010, 23:05 »
Mam ten sam problem.
Ścieżka jest świetna, aż dziwne, że jej nie wydano.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2010, 23:05 »

Offline Matias

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2010, 01:54 »
Mam ten sam problem.
Ścieżka jest świetna, aż dziwne, że jej nie wydano.

Nie znam się na tym, ale może nie znaleźli producenta? Rzeczywiście jest dobra.

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2010, 16:07 »
Nie wiem czy to kwestia producenta, czy nie (nie specjalnie przychodzi mi na myśl coś innego). Nie wiem nawet czy wydawano wcześniej soundtracki z innych seriali dokumentalnych - prośba o pełną muzykę z KMN może Discovery zaskoczyć, czego nie byłoby gdyby zależało ludziom na soundtracku z jakiegoś kinowego hitu bo takie wychodzą masowo :-\

Offline skrzyp

• Weteran
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2010, 19:43 »
Pewnie to czytaliście, ale jakby nie...

http://adtunes.com/forums/showthread.php?t=92849

Offline Maquis

• Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2010, 21:22 »
Hmm, czyli chyba warto piłować Discovery o to :)

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2010, 22:34 »
Hmm, czyli chyba warto piłować Discovery o to :)
Ano wygląda na to, że jest więcej zainteresowanych ścieżką (co naprawdę w tym przypadku mnie nie dziwi) :)

Spróbuję coś poskładać, może jak dostaliby więcej maili...?  ::)

Offline Szaniu

• Weteran
  • Szepty Ziemi.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2010, 23:46 »
Spróbuję coś poskładać, może jak dostaliby więcej maili...?  ::)
Chętnie się dołączę.

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2010, 12:45 »
Cieszem siem :)

Ten temat nie daje mi już spokoju. Pogrzebałem na stronach Discovery to i owo, znalazłem formularz dla widzów, w którym można nadsyłać prośby/pytania/uwagi (to chyba ten?)
http://corporate.discovery.com/contact/viewer-relations/
Jeśli tak, to chyba z listy wybrać Network/Program Related?

I tak mi chodzi po głowie inna kwestia - skoro byłoby więcej zainteresowanych może warto by ułożyć jednego wspólnego maila, co by więcej tego dostali, czy lepiej gdy każdy sam indywidualnie coś skrobnie i wyśle do Discovery?

Próbną treść "wiadomości-prośby" ułożyłem, choć może być niedoskonała gramatycznie :-\

Offline Matias

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2010, 12:57 »
Żaden problem, wrzuć tutaj to sprawdzimy :)

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2010, 13:16 »
Układałem w taki deseń, by każdy mógł skorzystać wpisując tylko swoje imię (lub imię i nazwisko - co chyba bardziej stosowne) w adekwatnym miejscu. Próbny pierwszy schemat póki co ma taki wygląd:

Hi!
My name is (miejsce na imię i/lub nazwisko) and I am writing from Poland. I am writing to you with a huge request. Yours channel - Discovery Science - emit last time a unique series of "When We Left Earth: The NASA's Greatest Missions' consisting of 6 episodes. I am writing to you  because I care about the possession of the full soundtrack from this program. Music in all six episodes composed by Richard Blair-Oliphant. Would it be possible to Discovery Networks released the full soundtrack from all episodes of "When We Left Earth", for example, on a CDs? Music in the programs of this series is really beautiful and we might share it on CD - I know that for sure would have found many buyers.
Did the Discovery Networks, it is possible to release the full soundtrack from this program? If so, you could tell me when?

I look forward to your reply.

Yours sincerely,
XYZ from Poland

Wiem, że się powtarzają zwroty i mogą występować błędy składniowe :-[

Po krótce w polish version:
Witam!
Mam na imię (imię i/lub nazwisko) i piszę z Polski. Piszę do Państwa z ogromna prośbą. Wasz kanał - Discovery Science, emitował w ostatnim czasie wyjątkową serię "When We Left Earth: The NASA's Greatest Missions" składającą się z 6 odcinków. Piszę do Was, ponieważ zależy mi na posiadaniu pełnej ścieżki dźwiękowej z tego programu. Muzykę we wszystkich 6 epizodach skomponował Richard Blair-Oliphant. Czy byłoby możliwe aby Discovery.Networks wydało pełną ścieżkę dźwiękową z wszystkich odcinków programu "When We Left Earth" na przykład na płytach CD? Muzyka w programach tego cyklu jest naprawdę piękna i warto byłoby ją udostępnić na płytach - jestem przekonany, że na pewno znalazłaby wielu nabywców.
Czy ze strony Discovery Networks możliwe jest wydanie pełnej ścieżki dźwiękowej z tego programu? Jeżeli tak, można by się dowiedzieć kiedy?

Czekam niecierpliwie na Waszą odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,
(imię i/lub nazwisko) z Polski

Czy coś zmienić, czy coś dodać, czy coś poprawić - wszelkie sugestie mile widziane ;)

Pisane na szybko, ale zasadnicza treść chyba jest... :-\
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 13:37 wysłana przez Sokole Oko »

Offline Maquis

• Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2010, 14:26 »
Hi!

My name is (miejsce na imię i/lub nazwisko) and I am from Poland. I am writing to you with a huge request. Your channel - Discovery Science - was responsible for a unique series named "When We Left Earth: The NASA's Greatest Missions' consisting of 6 episodes.

I am writing to you  because I would like to buy a full soundtrack from this program. To my understandingm music in all six episodes was composed by Richard Blair-Oliphant. Would it be possible for Discovery Networks to release the soundtrack from all episodes of this amazing series, for example, on a CDs or as a bonus to Blue Ray edition? Music in this series is really beautiful and I think is worthy of being published on a CD medium. I'm sure it would find many buyers.

Is it possible for the Discovery Networks to release the full soundtrack from this program? If so, could You tell me when this happens?

I look forward for your reply.

----

Ciut poprawiłem tekst - na szybko. Warto byłoby go jeszcze ładnie przeedytować.

Offline Sokole Oko

• Mistrz Jedi
  • Weteran
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2010, 18:27 »
Ładnie Maquis :)

Co do formularza kontaktowego, który podlinkowałem - rzeczywiście należałoby wybrać opcję "Network/Program Related"? Nie mam doświadczenia w tej kwestii z zagranicznymi stacjami :)

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2010, 18:27 »