Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Mars / Odp: Mars Rover 2020
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ekoplaneta dnia Dzisiaj o 09:13 »
Kto wie czy Jezero Crater nie będzie celem dla pierwszej misji załogowej? Na dość niewielkim jak na skalę planetarną obszarze istnieje duża różnorodność geologiczna! Astronauci mieliby co badać po pachy 8) wschodnie obrzeża krateru wraz z odpływowymi korytami, delta rzeczna po zachodniej stronie prajeziora, Midway i NW Syrtis! Miód lądowisko dla pierwszej załogowej misji na Marsa!
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ekoplaneta dnia Dzisiaj o 09:09 »
Tylko i wyłącznie Jezero, to też mój faworyt :)
Powrót do Gusev'a byłby chyba przesadą, Mars jest wystarczająco duży i wart zbadania w innych miejscach, że warto wysłać kolejny próbnik w nieodkryte jeszcze lokalizacje. Chyba, że naukowcom szalenie zależy właśnie na próbkach z Gusev'a, w końcu MSL2020 ma "przygotować paczkę dla kuriera".

Moim faworytem jest NE Syrtis ale lądowanie na górach stołowych to moim zdaniem nie jest dobry pomysł  ;) Jezero jest najlepsze bo sam w sobie to ciekawy cel i jak pisałem powyżej można dojechać do Midway i NE Syrtis. Oby tylko koła dobrze się spisały!!!!

Skoro wiemy gdzie dokładnie znajdują się ciekawe dla naukowców skały na Columbia Hills (skała Comanche, odkrywka soli, jeśli dobrze pamiętam krzemianów koło Home Plate) to można wysłać uproszczony łazik, z wiertłem i urządzeniami do pobierania i kapsulacji skał razem z misją Mars Sample Return. Myślę, że rezygnacja z Guseva podczas misji Mars Rover 2020 nie musi oznaczać definitywnej rezygnacji z próbek Columbia Hills!

A poniżej ciekawa ilustracja przedstawiająca okolice Jezero Crater:

http://www.marsdaily.com/reports/Overflowing_crater_lakes_carved_canyons_across_Mars_999.html

Nawet bez Midway i NW Syrtis Jezero to fascynujący cel dla misji łazika
3
A co słychać u Voyagera 1? Miedzygwiezdna cisza?

Naprawdę podziwiam konstruktorów sond Voyager! Pomimo 41 lat sondy działają i przesyłają bezcenne dane! To chyba najciekawszy bezzałogowy program międzyplanetarny w dotychczasowej historii ludzkości!!! Szkoda tylko, że Carl Sagan nie doczekał naszych ciekawych czasów, bo miałby o czym pisać i opowiadać! Jeśli by jeszcze żył to 9 listopada ukończyłby 84 lat!
4
Technologie / Odp: MPCV Orion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanarkusmaximus dnia Dzisiaj o 09:03 »
Dzięki Ekoplaneto! :)
5
Księżyc / Odp: Exploration Mission 1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez station dnia Dzisiaj o 08:59 »
Dziękuję za ten wątek! Mam nadzieję, że misja nastąpi "wcześniej" niż "później". :)

I że w ogóle ta misja wystartuje w kosmos  ;)

...albo, tylko ta misja, patrząc na to co się wyprawia z SLS ;) Może to być o wiele, wiele droższa powtóreczka z Ares-I.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ekoplaneta dnia Dzisiaj o 08:56 »
Dziękuję za ten wątek! Mam nadzieję, że misja nastąpi "wcześniej" niż "później". :)

I że w ogóle ta misja wystartuje w kosmos  ;)
7
Technologie / Odp: MPCV Orion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ekoplaneta dnia Dzisiaj o 08:56 »
Tak! Proszę dobrą duszyczkę o stworzenie wątku o EM-1! :)
Akurat jest dobry moment, bo moduł serwisowy leci do USA.

Z powodu deficytu dobrych duszyczek ;) założyłem wątek o Exploration Mission 1  :)

www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=3385.0

Mam nadzieję, że uczyniłem zadość przedmiotowej prośbie Administratora?  :D

Myślę, że warto byłoby pozbierać historyczne postu Forumowiczów o postępach prac nad EM-1 i umieścić w przedmiotowym wątku.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanarkusmaximus dnia Dzisiaj o 08:53 »
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez station dnia Dzisiaj o 08:46 »
Tylko i wyłącznie Jezero, to też mój faworyt :)
Powrót do Gusev'a byłby chyba przesadą, Mars jest wystarczająco duży i wart zbadania w innych miejscach, że warto wysłać kolejny próbnik w nieodkryte jeszcze lokalizacje. Chyba, że naukowcom szalenie zależy właśnie na próbkach z Gusev'a, w końcu MSL2020 ma "przygotować paczkę dla kuriera".
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10