Autor Wątek: URC 2013  (Przeczytany 18625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:08 »
Zespół Hyperion z Białegostoku ostatnie swoje ostatnie zadanie, pomoc astronaucie, wykonał, jak zwykle wzorowo i jak zwykle w rekordowym czasie 13 minut.
   ... hmm, na czym polegala pomoc astronaucie? Na wyniesieniu go spod ostrzalu czy na dowiezieniu dodatkowej astroamunicji? Z powazaniem
                                                                Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2013, 10:06 »
Wyniki zawodów University Rover Challenge 2013
1 miejsce zespół Hyperion z Politechniki Białostockiej, 493 punkty na 500 możliwych.

2 miejsce zespół Scorpio III z Politechniki Wrocławskiej, 401 punkty

3 miejsce zespół Oregon State University, USA, 350 punktów

Gratulujemy polskim zespołom dużego sukcesu. Brawo!!
To już druga wygrana zespołu z Polski w zawodach URC. Poprzednie zwycięstwo odniósł zespół Magma 2, również z Politechniki Białostockiej, w 2011r

Woooooooooooooooooooow! Aleeee sukceeeeeeeeeeees. Tego to się naprawdę nie spodziewałem  :D  8)  ;D
Liczyłem raczej, że jeden z naszych zespołów może załapie się na któreś miejsce....
Serdeczne gratulacje i niskie ukłony dla Wielkiej Trójki w tym pierwszej Dwójki z Polski  :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 10:11 wysłana przez ekoplaneta »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2013, 12:17 »
Wspaniałe osiągnięcie! Brawa dla wszystkich polskich zespołów!

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:53 »
Po raz kolejny działania Mars Society Polska przyniosły sukces medialny. Informacja o podwójnym zwycięstwie zespołów z Polski, Hyperion z Białegostoku i Scorpio III z Wrocławia ukazały się w dzisiejszym Teleekspresie i Wiadomościach TVP1. Szkoda tylko, że po raz kolejny nie wspomniano ani słowem o Mars Society Polska.
Pomoc astronaucie polega na odnalezieniu w terenie 4 atrap astronautów i dostarczeniu przyporządkowanych im pakietów.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: URC 2013
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:53 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:57 »
Szkoda tylko, że po raz kolejny nie wspomniano ani słowem o Mars Society Polska.

Właśnie Robert - może warto mocniej pokazywać powiązania pomiędzy MSP a zespołami łazików? Czy jest może jakiś "dokument" (opis, artykuł, wpis na blogu) pokazujący przykłady działalności MSP na rzecz URC 2013? Sądzę, że warto to mocno wypromować. :)

Offline Mikkael

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2267
  • "Per aspera ad astra"
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:35 »
GG 8698011

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:01 »
Napisali o naszych na Space.com :)

http://www.space.com/21419-best-student-rover-2013-urc.html

Super  8)
Oby tylko za sukcesami naszych specjalistów od robotyki i automatyki poszły też konkretne pieniądze, patenty oraz inne zyski dla naszej nauki i przemysłu. Żeby Ci zdolni ludzie zostali u nas i znaleźli fascynującą oraz dobrze płatną prace. Owszem, jeśli ktoś z naszych załóg będzie pracował w ESA lub NASA też oczywiście będę się cieszył  8) Tylko, żeby wszyscy na raz tam nie wyjechali  ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:10 »
Ekoplaneto, bez obaw, do NASA czy ESA nie wszyscy wyjadą, bo w obu miejscach tną w tej chwili wydatki, czyli także ograniczają kadry. :)

Ważniejsze jest, by ich pomysły zastosowane w łazikach można było przetransferować poza uczelnie w formie np spin-off'u i postarać się o patenty. Wówczas wiedza zdobyta na uczelni nie pozostanie tam "w szafie", ale zostanie praktycznie wykorzystana. Czego wszystkim polskim ekipom życzę - naprawdę warto by się przynajmniej tak (jeszcze raz) udało!

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:44 »
Fajnie by było spróbować zorganizować coś podobnego do tej imprezy ale w Polsce. Może przy nieco innych wymaganiach, żeby możliwy był start większej ilości zespołów.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:46 »
Fajnie by było spróbować zorganizować coś podobnego do tej imprezy ale w Polsce. Może przy nieco innych wymaganiach, żeby możliwy był start większej ilości zespołów.

Zimą. Jak zamarznie Zatoka Gdańska. :)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2013, 15:08 »
Zimą. Jak zamarznie Zatoka Gdańska. :)

:P

Nie no, poważnie mówię.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2013, 15:39 »
Zimą. Jak zamarznie Zatoka Gdańska. :)

:P

Nie no, poważnie mówię.

A ja to napisałem "pół-poważnie". Skoro URC są rozgrywane na pustyni, gdzie jest gorąco, to czemu nie zrobić zimowych URC? :)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2013, 15:41 »
A ja to napisałem "pół-poważnie". Skoro URC są rozgrywane na pustyni, gdzie jest gorąco, to czemu nie zrobić zimowych URC? :)

Hmm, pod warunkiem, że nie będzie śniegu ;)
Ale to by było nawet ciekawe - testy przy niskich temperaturach na jakimś uprzednio przygotowanym analogu gruntu marsjańskiego.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:09 »
A ja to napisałem "pół-poważnie". Skoro URC są rozgrywane na pustyni, gdzie jest gorąco, to czemu nie zrobić zimowych URC? :)

Hmm, pod warunkiem, że nie będzie śniegu ;)
Ale to by było nawet ciekawe - testy przy niskich temperaturach na jakimś uprzednio przygotowanym analogu gruntu marsjańskiego.

To już nie lepiej do tego nadaje się Alaska albo Sybeia, albo przynajmnjiej Norwegia. Wielkich mrozów to nawet najlepszy górol na 100% nie wywrózy  :P

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: URC 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:36 »
Skoro nie zima, to jakie mamy inne opcje? Chyba zwykłe warunki pogodowe by tu nic ciekawego nie zrobiły.

Można co najwyżej pomyśleć np. o edycjach jaskiniowych (lub takich symulujących jaskinie, np na jakimś obszarze miejskim), gdzie byłby problem z bezpośrednią łącznością z łazikiem. Wszak na Marse życie raczej może się skrywać w jaskiniach, jeśli w ogóle. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: URC 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:36 »