Autor Wątek: Mars Society Polska  (Przeczytany 62398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 04, 2013, 13:06 »
Szanowni Państwo!
Nasz kolega z Mars Society Polska pan Kazimierz z końcem czerwca zgłosił swoją aplikację do programu Mars One, czyli podróży na marsa w jedną stronę w roku 2023r. Aplikacja została przyjęta przez centrale w Holandii.
Swoje aplikacje złożyło 165 tyś osób z całego świata, w tym 23 z Polski. Do drugiego etapu kwalifikacji przejdą osoby, które zdobędą najwięcej punktów.
W związku z tym zwracamy się do wszystkich z serdeczną prośbą o zagłosowanie i ocenę aplikacji naszego kolegi. Głosuje się poprzez kliknięcie jednej z 5 gwiazdek na stronie aplikacji. Im bardziej w prawo, tym więcej punktów.
Twórca Mars One - Bas Lansdorp był obecny na tegorocznej konwencji The Mars Society w Boulder, gdzie miał swoje wystąpienie. Projekt zyskał przychylność Roberta Zubrina i wszystkich delegatów.
 
Jak znaleźć aplikację pana Kazimierza w Internecie?
Na stronie Mars One http://www.mars-one.com/en/
Kliknąć – View applicants
Po prawej w filtrze wybrać  Country - Poland: ukażą się wszystkie aplikacje z Polski

Bezpośredni link do aplikacji pana Kazimierza
http://applicants.mars-one.com/profile/615a36b8-0fd8-4852-9bcf-c787cf6893b5
 
Link do aplikacji wszystkich kandydatów z Polski
http://applicants.mars-one.com/?sex=&minimumAge=&maximumAge=&country=PL&language=&rating=

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2013, 15:06 »
Już zabieram się za votowanie :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2013, 20:57 »
Z całym szacunkiem Robercie, ale po co w ogóle głosować? Przecież na 100% wiadomo, iż wybrani nigdzie nie polecą, chyba, że gdzieś samolotem.... Ewentualnie szczytem marzeń będzie turystyczny lot na LEO........
Więc po co głosować? Jak mnie ktoś przekona to bardzo chętnie zagłosuje na któregoś ,,Lacha"  :)

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:13 »
Ależ z ciebie optymista :D
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:13 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 05, 2013, 14:05 »
Ależ z ciebie optymista :D

O kim piszesz? O Robercie czy o mnie?  ;D

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2013, 15:27 »
Ależ z ciebie optymista :D

O kim piszesz? O Robercie czy o mnie?  ;D

O tobie :D
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:39 »
Tego czy poleci czy nie poleci nie sposób przewidzieć. Nasze głosy mogą go jednak troszeczkę przybliżyć do tego celu. Jeśli ktoś z Polski zakwalifikuje się do wąskiej grupy kandydatów, to będzie miało to pewien potencjał marketingowy. Będzie można go wykorzystać do promocji idei polskiego programu załogowego, a raczej 2 polaka w kosmosie.

Offline zamb

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:27 »
Twórca Mars One - Bas Lansdorp był obecny na tegorocznej konwencji The Mars Society w Boulder, gdzie miał swoje wystąpienie. Projekt zyskał przychylność Roberta Zubrina i wszystkich delegatów.

Jakim cudem? Z całym szacunkiem, ale takie słowa sprawiają, że przestaję odbierać waszą organizację za poważny i rzetelny głos.

Co do samego kandydata, to całym szacunkiem do jego wiedzy i pasji, jeśli już rozmawiamy o takim locie i zakładamy (wy zakładacie, skoro projekt "uzyskał przychylnośc") że ma on szansę realizacji, to pan Kazimierz jest już w zaawansowanym wieku, do lotu wciąż zostało wiele lat, więc ta kandydatura siłą rzeczy odpada. To nie lot na orbitę i powrót tylko wieloletnia misja. Wszyscy wiemy ze to nonsensowna kandydatura. Jeśli ma na celu popularyzację tematu, to niestety nie mogę zgodzić się z takim podejściem tj z popularyzacją tym właśnie projektem. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 18:29 wysłana przez zamb »

velo

  • Gość
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 06, 2013, 18:41 »
Też mi się wydaje, że Mars Society nie powinno popierać takiego marketingowego cyrku jakim jest Mars One.

To po prostu hochsztaplerzy. A przypomnijcie sobie Odyseję Kosmiczną RMF z lat 90tych, lot suborbitalny, niby o tyle łatwiejszy... i co... Asia Chojnacka poleciała? :p

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:21 »
Rzeczywiście - Mars One jest z każdym dniem coraz bardziej kontrowersyjny. Gdyby nie był - cała ekipa tego forum by się zarejestrowała. Tymczasem pojawia się coraz więcej pytań, na które ludzie ze strony Mars One odpowiadają bardzo wymijająco.

Nawet Google Lunar X Prize jest bardziej realny...

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:27 »
Tymczasem pojawia się coraz więcej pytań, na które ludzie ze strony Mars One odpowiadają bardzo wymijająco.

Nie jestem w temacie, a chętnie bym się dowiedział czegoś więcej o tych kontrowersjach. Czy mógłbyś trochę rozwinąć temat? A może jakiś artykuł skrobnąć na Kosmonaucie?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:43 »
Tymczasem pojawia się coraz więcej pytań, na które ludzie ze strony Mars One odpowiadają bardzo wymijająco.

Nie jestem w temacie, a chętnie bym się dowiedział czegoś więcej o tych kontrowersjach. Czy mógłbyś trochę rozwinąć temat? A może jakiś artykuł skrobnąć na Kosmonaucie?

Zastanawiałem się nad tym - przyznaję. Jednak ostatni natłok zadań to mocno opoźnia.Ale może mi się uda. :)

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 07, 2013, 07:51 »
Kilkanaście lat temu jak powstawało TMS a Robert Zubtin próbował przekonać wszystkich do nowatorskiej koncepcji załogowego lotu na Marsa (Mars Direct), wszyscy traktowali go jak, niegroźnego szaleńca. Zapewne gorzej niż teraz traktuje się Mars One. Inicjatywa ta otrzymała akceptacje TMS, z prostego powodu. Jej koncepcja jest oczywistym rozwinięciem projektu Mars Direct.
W misję na Marsa w jedną stronę, nie polecą 18-latkowie, bo to jest niepoprawne politycznie. Ci którzy polecą będą raczej w wieku zbliżonym do wieku pana Kazimierza niż większości z nas.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23206
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 07, 2013, 11:06 »
Kilkanaście lat temu jak powstawało TMS a Robert Zubtin próbował przekonać wszystkich do nowatorskiej koncepcji załogowego lotu na Marsa (Mars Direct), wszyscy traktowali go jak, niegroźnego szaleńca. Zapewne gorzej niż teraz traktuje się Mars One. Inicjatywa ta otrzymała akceptacje TMS, z prostego powodu. Jej koncepcja jest oczywistym rozwinięciem projektu Mars Direct.
W misję na Marsa w jedną stronę, nie polecą 18-latkowie, bo to jest niepoprawne politycznie. Ci którzy polecą będą raczej w wieku zbliżonym do wieku pana Kazimierza niż większości z nas.

Robercie, to nieprawda, że MD był traktowany niepoważnie. Wręcz przeciwnie - został potraktowany bardzo poważnie i między innymi dlatego NASA opracowała misję odniesienia o nazwie Mars Semi Direct.

Robert Zubrin opierał się o dobre założenia technologiczne oraz odpowiedni czas ich "dojrzewania". W przypadku Mars One mowa o użyciu sprzętu, który nie istnieje i który wymagać będzie mocnego rozwoju technologicznego, trwającego przynajmniej kilkanaście lat. Mówiąc w skrócie - to nie grafiki a możliwości technologiczne przesądzają o mocnym sceptycyzmie środowisk naukowych odnośnie pomysłu MO. Inaczej ja również bym się rejestrował - jako jeden z pierwszych! :)

Jestem zdziwiony, że TMS postanowił wesprzeć MO. Uznaję to za krok w złym kierunku...

Offline zamb

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 07, 2013, 12:13 »
Pan Kazimierz w momencie lotu będzie miał około 80 lat. Gdybyś mi powiedział że polecą doświadczeni 40-50-latkowie to bym uwierzył, ale tak?

Nie chcę być brutalny, ale jeśli mówimy o prawdopodobnym locie to będzie on w wieku w którym jego organizm będzie dość słaby. Co jeśli taki 80-letni astronauta, Pan Kazimierz czy ktokolwiek inny, już na Marsie bardzo podupadnie na zdrowiu, do tego stopnia ze będzie wymagał stałej opieki? Jak wpłynie na morale śmierć jednego z członków załogi w ciągu np pierwszego lub drugiego roku (w tym wieku może to się po prostu zdarzyć)? Czemu nawet nie staramy się mówić poważnie, tylko czytam o 18-latkach, co jest oczywistym mijaniem się z pytaniem.

Poza tym każdy wie, że koncepcja lotu w jedną stronę jawi się jako genialna oszczędność tylko gdy ktoś nie ma pojęcia o lotach kosmicznych. Poza tym już wiele razy mówiłem - skoro można im dosyłać sprzęt i zapasy to można im dosłać również statek powrotny.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 07, 2013, 12:13 »