Autor Wątek: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018  (Przeczytany 5907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24484
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2018, 08:48 »
ESNC 2018 – spotkanie ekspertów w ESRIN
BY KRZYSZTOF KANAWKA ON 26 WRZEŚNIA 2018

(...) Następnie, w dniach 25-26 września odbyło się spotkanie ekspertów z każdego regionu uczestniczącego w konkursie ESNC. W tym roku to spotkanie odbyło się w ośrodku Europejskiej Agencji Kosmicznej ESRIN we Frascati pod Rzymem. Spośród ponad 260 zgłoszeń, eksperci przedyskutowali łącznie 26 najlepszych wniosków. Spektrum zgłoszeń było bardzo szerokie – od aplikacji mobilnych, poprzez zastosowania dronów, aż po nowoczesną elektronikę zdolną do odbierania i przetwarzania sygnału GNSS, w tym z europejskiej konstelacji Galileo.

Pod koniec spotkania nastąpiło głosowanie na najlepsze zgłoszenie w tegorocznym ESNC. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy konkursu ESNC 2018 zostane podane do wiadomości podczas Europejskiego Tygodnia Kosmicznego. To wydarzenie odbędzie się 3-6 grudnia 2018 w Marsylii we Francji. W tym czasie odbędzie się także kilka innych wydarzeń, w tym drugie konsultacyjne spotkanie europejskiej społeczności GNSS. (...)

https://kosmonauta.net/2018/09/esnc-2018-spotkanie-ekspertow-w-esrin/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:09 »
Właśnie wracam z tego spotkania. Dużo intensywnej pracy, by przejrzeć i dobrze przedyskutować te ponad 25 zgłoszeń z każdego regionu i nagród specjalnych.

Są fajne rezultaty, ale o nich jak na razie nic nie napisze!  :-X

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24484
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2019, 22:01 »
Polska edycja ESNC 2018 z największą liczbą zgłoszeń
BY WOJCIECH LEONOWICZ ON 9 LUTEGO 2019


Wręczenie nagrody laureatom ESNC 2018 / credits: BDS

Aż 46 zgłoszeń wpłynęło do polskiej edycji European Satellite Navigation Competition (ESNC) – najważniejszego na świecie konkursu na projekty komercyjnego wykorzystania nawigacji satelitarnej. Laureatem głównej nagrody polskiej edycji konkursu został zespół naukowców i inżynierów Politechniki Warszawskiej ChipCraft za platformę NaviSoc™. (...)

https://kosmonauta.net/2019/02/polska-edycja-miedzynarodowego-konkursu-esnc-2018-z-najwieksza-liczba-zgloszen-na-swiecie/#prettyPhoto

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2019, 22:53 »
Gratulacje dla NaviSoc. Naprawdę coś ciekawego - nawet na skalę europejską. :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: European Satellite Navigation Competition (ESNC) 2018
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2019, 22:53 »