Autor Wątek: Podróż na Proxima Centauri  (Przeczytany 2852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek_

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Podróż na Proxima Centauri
« dnia: Październik 12, 2017, 22:18 »
Witam wszystkich na Forum :)

Jako nowicjusz (bardzo Wam wdzięczny za sporo ciekawych wątków i linków, które tu znalazłem)
poczułem się zobowiązany do aktywności ze swojej strony :)

Wrzucam zatem krótki ale bardzo ciekawy wykład mojego ulubionego prof. Meissnera o podróży na planetę przy naszej najbliższej (oprócz Słoneczka oczywiście) gwieździe.
Po angielsku ale bardzo zrozumiałe, ilustrowane planszami.
Smacznego!



Edit moderatora - witamy! :) Dodałem link.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2022, 12:19 wysłana przez mss »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Podróż na Proxima Centauri
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:28 »
Znalazłem taki nius w sieci:

NASA rozpoczęła planowanie misji międzygwiezdnej w celu poszukiwania życia poza Układem Słonecznym. Na razie plany te znajdują się w bardzo wczesnej fazie. Informację na ich temat przekazał Anthony Freeman z Jet Propulsion Laboratory, który brał udział w konferencji Amerykańskiej Unii Geofizycznej (AGU). Misja do Proxima Centauri miałaby odbyć się przed rokiem 2069, czyli przed 100. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu.
Pierwsze informacje, że NASA może zorganizować taką wyprawę, pojawiły się w ubiegłym roku. Wtedy to informowaliśmy, że do projektu budżetu NASA na rok 2017 dołączono raport, w którym Izba Reprezentantów wezwała NASA do badań i rozwoju systemu napędowego umożliwiającego podróż międzygwiezdną sondy poruszającej się z prędkością 0,1c (10% prędkości światła).

Agencja najwyraźniej postanowiła spełnić życzenie posłów i rozpoczęła prace koncepcyjne, których wynikiem może być wysłanie sondy w kierunku Proxima Centauri. W ubiegłym roku odkryto tam planetę Proxima Centauri b, a niedawno pojawiły się dane sugerujące, że wokół gwiazdy znajduje się więcej planet.

Podczas jesiennej konferencji AGU Anthony Freeman wygłosił odczyt „The First Interstellar Explorer: What should it do when it Arrives at its Destination?”. Podczas dyskusji po odczycie naukowiec stwierdził, że jest to najbardziej ambitne przedsięwzięcie ludzkości: trwająca 40 lat misja do planety znajdującej się w ekosferze jednej z najbliższych nam gwiazd.


http://kopalniawiedzy.pl/NASA-misja-miedzygwiezdna-Proxima-Centauri-sonda,27490

Hmm chyba to można traktować jako ćwiczenie na papierze albo prezentacji?  ;) Przecież do 2069 to jeszcze 50,5 roku jest  :P Mam nadzieję, ze wcześniej uda się wysłać wyprawę do Proximy Centauri B i mam tu na myśli nie tylko mikrochipy ale i coś większego ;) oczywiście bezzałogowego  :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2018, 09:42 wysłana przez ekoplaneta »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Podróż na Proxima Centauri
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:37 »
Szukałem prezentacji o której piszę w powyższym wątku na temat lotu do Proxima Centauri i znalazłem tylko to:

https://agu.confex.com/agu/fm17/preliminaryview.cgi/Session22875

Hmm czyżby prezentacja nie była dostępna w sieci?  :(

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Podróż na Proxima Centauri
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 13:37 »