Autor Wątek: Mars Society Polska  (Przeczytany 62791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:07 »
Kilkanaście lat temu jak powstawało TMS a Robert Zubtin próbował przekonać wszystkich do nowatorskiej koncepcji załogowego lotu na Marsa (Mars Direct), wszyscy traktowali go jak, niegroźnego szaleńca. Zapewne gorzej niż teraz traktuje się Mars One. Inicjatywa ta otrzymała akceptacje TMS, z prostego powodu. Jej koncepcja jest oczywistym rozwinięciem projektu Mars Direct.
W misję na Marsa w jedną stronę, nie polecą 18-latkowie, bo to jest niepoprawne politycznie. Ci którzy polecą będą raczej w wieku zbliżonym do wieku pana Kazimierza niż większości z nas.

Robert nie obraź się. Ja swego czasu bardzo długo wierzyłem w Mars Direct, na co wskazują moje wpisy na dawnym onetowym sci.kosmos. Ale dziś wątpię czy ktokolwiek wytrzyma półroczną podróż powrotną z Marsa na Ziemię w ciasnej kabinie ERV. O Mars One już się nie wypowiadam.
Żeby jednak nie obrzucać błotem programu Mars Direct, ważne jest że podziałał on 20 lat temu orzeźwiająco na plany na NASA i jak Ktoś wyżej wspomniał NASA opracowała plan Mars Semi Direct, który do dziś wydaje mi się najlepszym sposobem podróży na Marsa przy braku dostępu do NTR i bardziej zaawansowanych napędów.  :)
Mi też kandydatura Polaka do Mars One skojarzyła się z Kosmiczną Odyseją 2001. Asia przynajmniej przeszła szkolenie zdobywając tym samym jakieś doświadczenie. Ciekawe czy kandydaci do programu Mars One coś takiego przejdą? Kandydaci MO zdobyli by jakieś pojęcie co to lot na LEO a Rosjanie zawsze by parę rubli na tym zarobili  ;)

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:26 »
Ja tam dalej wierzę w MO  być może dadzą radę  :)
Może ten nasz przedstawiciel nie jest młody aczkolwiek takich ludzi do takiej misji potrzeba więc nie ma co się o to sprzeczać :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline zamb

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 115
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:19 »
Ja tam dalej wierzę w MO  być może dadzą radę  :)
Może ten nasz przedstawiciel nie jest młody aczkolwiek takich ludzi do takiej misji potrzeba więc nie ma co się o to sprzeczać :)

Nikt tu nie rozmawia o wierze, tylko próbujemy poprzeć swoje zdanie argumentami. Po to jest forum dyskusyjne by dyskutować ;D

Co do drugiej części wypowiedzi, w jaki charakterze 80-latków potrzeba do takich misji? Co masz na myśli.

Przepraszam że tak ciągnę temat, ale jestem naprawdę ciekawy jakim cudem Mars Society poprało ten projekt... Może macie wiedzę na temat postępów i koncepcji której my nie posiadamy?

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:30 »
Ja tam dalej wierzę w MO  być może dadzą radę  :)
Może ten nasz przedstawiciel nie jest młody aczkolwiek takich ludzi do takiej misji potrzeba więc nie ma co się o to sprzeczać :)

Nikt tu nie rozmawia o wierze, tylko próbujemy poprzeć swoje zdanie argumentami. Po to jest forum dyskusyjne by dyskutować ;D

Co do drugiej części wypowiedzi, w jaki charakterze 80-latków potrzeba do takich misji? Co masz na myśli.

Przepraszam że tak ciągnę temat, ale jestem naprawdę ciekawy jakim cudem Mars Society poprało ten projekt... Może macie wiedzę na temat postępów i koncepcji której my nie posiadamy?

Jako doświadczony fachowiec np: przyda się taki staruszek :D No i długo by pewnie nie pożył (choć życzę mu 100 lat i plus), więc myśląc tfuu egoistycznie to na niego dużo zapasów by nie poszło
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:30 »

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 09, 2013, 21:01 »
Jako doświadczony fachowiec np: przyda się taki staruszek :D No i długo by pewnie nie pożył (choć życzę mu 100 lat i plus), więc myśląc tfuu egoistycznie to na niego dużo zapasów by nie poszło

W czasach jak leciał John Glenn na pokładzie wahadłowca Twoje poglądy byłyby na topie  ;D

Offline Kazimierz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 15, 2013, 01:31 »
Szanowni Państwo Forumowicze. Dzisiaj zarejestrowałem się na tym forum i cieszę się, że mogę się wypowiadać. Ponieważ jest dużo wypowiedzi na mój temat jako aplikanta do Mars One to chciałbym zabrać głos.
Dziękuję Panu Robertowi za trafne przedstawienie mojej aplikacji do MO, co spowodowało ileś tam wyświetleń i głosów za które dziękuję. Mała poprawka, nie z końcem czerwca a z końcem sierpnia złożyłem aplikację. Jako członek od 12 lat Mars Society Polska czekałem na stanowisko Roberta Zubrina. Po sierpniowym zjeździe TMS w Boulder Colorado widać że jest na tak.
Co do wieku to siła wyższa ale John Glenn miał 77 lat jak poleciał drugi raz w kosmos, tyle samo będę miał za 10 lat. Poza tym mój stan zdrowia jest dzisiaj ok, dbam o nie i mam nadzieję że będzie wtedy ok. Na Marsie będę ważył 30 kg, serce będzie miało lżej tak że liczę na przedłużenie życia w dobrej kondycji, mówię, że jadę do sanatorium, tak że spoko.
Dziś tyle, codziennie napiszę trochę żeby nie przynudzać.       

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 15, 2013, 10:13 »
Witamy na Forum, Panie Kazimierzu!

Bez względu na to, jak każdy z nas ocenia Mars One, widać że będzie to bardzo nośne medialnie wydarzenie, a w związku z tym bardzo ważne dla postrzegania astronautyki. I to na całym świecie. Zatem byłoby bardzo interesujące mieć informacje z pierwszej ręki! Zachęcam do regularnych wpisów!

Myślę, że jakkolwiek impreza się dla Pana skończy, przeżyje Pan niezłą przygodę, i to tu - na Ziemi. Powodzenia!

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 15, 2013, 11:18 »
Witamy Panie Kazimierzu! Również życzę niezwykłej przygody! :) Zgadzam się z JSz - Mars One jest ciekawą inicjatywą pod względem medialnym i możliwe, że dzięki niej - pośrednio lub bezpośrednio - dojdzie do ciekawych efektów.

Offline russex

  • Krystian Rusiniak
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1859
  • five, four, three, two, one - and Lift Off !!!
    • Młody Narodowiec
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 15, 2013, 11:53 »
Szanowni Państwo Forumowicze. Dzisiaj zarejestrowałem się na tym forum i cieszę się, że mogę się wypowiadać. Ponieważ jest dużo wypowiedzi na mój temat jako aplikanta do Mars One to chciałbym zabrać głos.
Dziękuję Panu Robertowi za trafne przedstawienie mojej aplikacji do MO, co spowodowało ileś tam wyświetleń i głosów za które dziękuję. Mała poprawka, nie z końcem czerwca a z końcem sierpnia złożyłem aplikację. Jako członek od 12 lat Mars Society Polska czekałem na stanowisko Roberta Zubrina. Po sierpniowym zjeździe TMS w Boulder Colorado widać że jest na tak.
Co do wieku to siła wyższa ale John Glenn miał 77 lat jak poleciał drugi raz w kosmos, tyle samo będę miał za 10 lat. Poza tym mój stan zdrowia jest dzisiaj ok, dbam o nie i mam nadzieję że będzie wtedy ok. Na Marsie będę ważył 30 kg, serce będzie miało lżej tak że liczę na przedłużenie życia w dobrej kondycji, mówię, że jadę do sanatorium, tak że spoko.
Dziś tyle, codziennie napiszę trochę żeby nie przynudzać.     

Witam serdecznie Pana Kaziemierza!
Jesteśmy zaszczyceni pańską obecnością na tym zacnym forum. Będziemy szczęśliwi z pańskich relacji.
Źyczymy panu pomyślnego przygotowania i spełnienia pańskiego jak i całej ludzkości marzenia o postawieniu stopy na Marsie. Jeszcze raz zdrowia, zdrowia i spełnienia marzeń. Polska jest z tobą. :)
Mój osobisty blog Młody Narodowiec

"Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Offline Kazimierz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 15, 2013, 21:18 »
Dzięki Panowie za miłe przyjęcie mnie na tym forum. Przepraszam ale jeszcze nie orientuję się dokładnie jak posługiwać się narzędziami na tym forum. Zamb albo junior - czy dwie nazwy ma tutaj każdy?- O moim wieku już pisałem, na Marsie grawitacja wynosi 38% ziemskiej. krew będzie lżejsza i serce będzie miało łatwiejszą pracę tak że liczę na przedłużenie życia na Marsie oczywiście w dobrej kondycji i sprawności do pracy bo o to tutaj chodzi. Muszę  oczywiście nad tym pracować, higieniczny tryb życia, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawy.
Sama rakieta powrotna to jest pikuś ale do tego trzeba wybudować wyrzutnię rakietową- kosmodrom i najtrudniejsza sprawa potrzebne setki ton paliwa na powrót. Skąd? Robert Zubrin proponuje zawieźć tam 6 ton wodoru i wyprodukować tam 100 ton paliwa i tlenu. Być może to zafunkcjonuje ale to technologia nie sprawdzona, może to jest  przyszłość.
Zwracam się z prośbą o przeczytanie mojego artykułu nt MO, który zamieściłem na forum w prasie lokalnej w Wieruszowie tugazeta i zagłosowanie na moją aplikację jeśli jeszcze ktoś nie zagłosował.
link: http://www.tugazeta.pl/1,2023-sensacyjna-wyprawa-na-marsa,10342.html
Pozdrawiam Kazimierz

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 22, 2013, 10:44 »
Widzę, że nikt Kazimierzowi nie odpowiedział - zatem czas, bym napisał!
Zamb to nazwa użytkownika - tak jak w Twoim przypadku jest Kazimierz. Junior czy administrator itp - to tzw. ranga - kiedyś to ustawiliśmy i się zbytnio nad tym nie zastanawialiśmy. Nie ma co sobie głowy tym zaprzątać. :)

Kazimierzu, o tym, o czym piszesz to koncepcja misji marsjańskiej o nazwie Mars Direct, proponująca jedynie "chwilowy" pobyt na Marsie, z powrotem na Ziemię. Z kolei Mars One sugeruje "bilet w jedną stronę",oznaczający przynajmniej kilku/nasto letni pobyt na Czerwonej Planecie. Dlatego też "nie trzeba będzie" produkować paliwa na powrót, bo powrotu zwyczajnie w planach nie ma. To właśnie to jest jeden z dość kontrowersyjnych elementów Mars One.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 22, 2013, 11:21 »
Kazimierzu, o tym, o czym piszesz to koncepcja misji marsjańskiej o nazwie Mars Direct, proponująca jedynie "chwilowy" pobyt na Marsie, z powrotem na Ziemię. Z kolei Mars One sugeruje "bilet w jedną stronę",oznaczający przynajmniej kilku/nasto letni pobyt na Czerwonej Planecie. Dlatego też "nie trzeba będzie" produkować paliwa na powrót, bo powrotu zwyczajnie w planach nie ma. To właśnie to jest jeden z dość kontrowersyjnych elementów Mars One.

Myślę, że Kazimierzowi chodziło raczej o to, że po zrealizowaniu Mars One, o ile projekt się powiedzie, w jakiejś przyszłości będzie musiało dojść do uruchomienia w jakimś stopniu transportu również w drugą stronę. Oczywiście będzie to przyszłość raczej bardzo odległa.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:32 »

Dziękuję Panu Robertowi za trafne przedstawienie mojej aplikacji do MO, co spowodowało ileś tam wyświetleń i głosów za które dziękuję. Mała poprawka, nie z końcem czerwca a z końcem sierpnia złożyłem aplikację.

Czy mógłby Pan powiedzieć, ile wynosi wpisowe dla Polaków??

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 03, 2013, 01:35 »
Na stronie TVN24 ukazał się artykuł o udziale Pana Kazimierza w projekcie Mars One
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/pan-kazimierz-wybiera-sie-na-marsa,100459,1,0.html

Offline Kazimierz

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 03, 2013, 21:06 »
Odpowiedź dla kolegi magiczny ile wynosi wpisowe do Mars One?
Dla najbiedniejszych krajów świata wynosi 4 USD a dla najbogatszych 75 USD, dla Polski 19 USD.
Obecny nabór skończył się 5 września ale będą jeszcze następne nabory tak że będziesz miał kolego szansę się zapisać. Wpisowe płaci się przez PayPal.

Odpowiedź dla kolegi kanarkusmaximus wpis z 22.09.13.  Dzięki za wyjaśnienie odnośnie nazwy użytkownika.
Odnośnie Mars Direct, wiem to jest misja powrotna z krótkim pobytem na Marsie.
Chodziło mi o wpis kolegi Zamb z września 07 cytuję: Poza tym już wiele razy mówiłem - skoro można im dosyłać sprzęt i zapasy to można im dosłać również statek powrotny. Wyraziłem się niejasno więc się poprawiam:
Można ale do powrotu z Marsa sama rakieta nie wystarcza. Trzeba wybudować na Marsie wyrzutnię rakietową czyli mały kosmodrom marsjański a przede wszystkim potrzeba dla tej rakiety tysiące ton paliwa, którego nie ma na Marsie. Następnie potrzebne jest  paliwo dla statku powrotnego, który będzie czekał na orbicie Marsa. To wszystko wymaga wielkich nakładów finansowych dlatego misja powrotna kosztuje 250 mld dolarów a misja w jedną stronę Mars One tylko 6 mld.
Odnośnie wpisów kolegów że za 10 lat będę miał 80 lat. Nieprawda, będę miał 77 – tyle co papież Franciszek, a jemu jak na razie energii wystarcza za 10-ciu młodych.
Ponadto jak na razie mam zdrowe serce i płuca – od lat nie piję ani kropli alkoholu nie dlatego że nie mogę tylko nie chcę i nie palę papierosów i żadnych środków zmieniających świadomość. A wszystko w tym celu żeby dożyć 2030 roku i być świadkiem lotu ludzi na Marsa jak planował prezydent Bush i TMS. Skoro Obama olał te plany a urodził się projekt Mars One to będę go popierał osobiście i to czynię. Pewno, że jest mnóstwo wątpliwości jak napisał Krzysztof Kanawka rok temu: zabezpieczenie przeciwko promieniowaniu, cyrkulacja ścieków, problemy współżycia załogi. Ale jest 10 lat czasu, 7 lat treningu kandydatów MO wszystko jest do załatwienia – młodzieży do dzieła, świat i przyszłość przed Wami!
Ponieważ nie piję i nie palę, mam zdrowe serce i płuca to idę o zakład że z młodymi, którzy piwkują i palą papierosy wygram każdy bieg na czwarte piętro. Ok? Kto chętny?
Pozdrawiam Kazimierz



Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Mars Society Polska
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 03, 2013, 21:06 »