Autor Wątek: European Rover Challenge  (Przeczytany 127796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:51 »
Byłem w piątek w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce, gdzie odbędzie się ERC. Świetne miejsce na to wydarzenie, w szczególności kopuła, gdzie zawody się odbędą. Warto się tam wybrać!

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:42 »
Przy okazji ERC 2016 w  odbędzie się  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym  Jasionce koło Rzeszowa 10 września 2016 debata  obywatelska Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W myśl sentencji Vox populi, vox Dei Europejska Agencja Kosmiczna (ESA – European Space Agency) zapragnęła usłyszeć i twórczo wykorzystać opinie obywateli 22 krajów członkowskich ESA. Dnia 10 września 2016 roku ponad 2000 osób będzie miało wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na życie przeciętnego Europejczyka i życie przyszłych pokoleń.

Liczba miejsc jest ograniczona do 100 osób, a rejestracja potrwa do północy 28 sierpnia 2016 roku. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają całodzienne wyżywienie.

Chętni mogą się rejestrować na stronie POLSY.

Źródło: https://www.polsa.gov.pl/pl/wydarzenia/zapowiedzi/18-zapowiedzi/131-debata-obywatelska-europejskiej-agencji-kosmicznej

Na 12 września zaplanowano pierwszy europejski kongres robotyczny, skierowany do sektora kosmicznego i około kosmicznego.

W ramach Europejskiego Kongresu Robotycznego odbędzie się konferencja gospodarczo-naukowa sektora kosmicznego i okołokosmicznego, poświęcona głównym założeniom i celom Polskiej Strategii Kosmicznej oraz strategicznym aspektom rozwoju kadr i zarządzania talentami. Ponadto w programie znalazł się blok spotkań networkingowych oraz warsztaty mentoringowe na temat komercjalizacji projektów innowacyjnych, dedykowane przedsiębiorcom i zespołom odbywających się w tym samym czasie zawodów European Rover Challenge.

Na konferencję ERC złożą się dwa główne panele tematyczne. W ramach pierwszego z nich Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz, zaprezentuje założenia do Polskiej Strategii Kosmicznej, jako elementu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Wystąpienie Minister Emilewicz podczas European Robotics Congress rozpocznie oficjalnie konsultacje społeczne w tym temacie. W tym bloku udział weźmie także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - dr Piotr Dardziński. Drugi panel konferencji, z udziałem zagranicznych ekspertów, dotyczyć będzie potencjału i możliwości rozwoju kadr w sektorze kosmicznym.

Źródło: http://www.space24.pl/424018,polska-strategia-kosmiczna-na-kongresie-robotycznym-w-jasionce

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:06 »
Czy są jakieś może nagrania z ERC? Z jakiś zawodów albo testów łazików?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:10 »
No i niestety. Wskutek problemów finansowych, ERC 2017 się nie odbędzie. Więcej o tym można napisać o tutaj:
http://kosmonauta.net/2016/12/erc-2017-odwolane/

Strasznie dziwne zachowanie Podkarpackiego...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:10 »

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 23, 2016, 15:51 »
Bardzo dziwne, niezrozumiałe... Aż śmierdzi jakimiś osobistymi porachunkami. Tak tylko zgaduję.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 23, 2016, 17:06 »
Jedno małe sprostowanie - częściowa płatność nastąpiła, a kara finansowa została nałożona na część wypłaty. Ale oczywiście niewiele to zmienia...

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 23, 2016, 21:25 »
Dwa odrębne zdania. Spór powinien się przenieść na płaszczyznę sądową.
Okazuje się , że zmiana miejsca ERC okazała się ryzykowna. Czy władze świętokrzyskiego, ubolewające wcześniej nad przeniesieniem imprezy do innego województwa wyciągną teraz rękę do organizatorów ERC ?

Być może   władze innego regionu dostrzegą możliwość promocji na kosmiczną skalę , tym bardziej , że impreza ma światowe zakotwiczenie. Rok przerwy w przypadku drużyn studenckich ma duże znaczenie. Niektórzy z nich mogą się nie doczekać następnej edycji.


Następna edycja zwodów łazików marsjańskich pod znakiem zapytania
24.12.2016

(...) W piśmie podkreślono, że "dbałość o wydatkowane z budżetu województwa środki w żaden sposób nie pozwala nam na zignorowanie ww. uchybień, które w naszej ocenie w sposób istotny rzuciły niekorzystne światło na jakość naszego wspólnego wydarzenia".
 
Na końcu oświadczenia zaznaczono jednak, że województwo "podtrzymuje wolę organizacji tego wydarzenia w przyszłości".
 
Dalszej współpracy z urzędem nie wyklucza również Wilczyński. "Nie obrażamy się na urząd, tym bardziej, że tegoroczna impreza była bardzo udana. Jednak, żeby mówić o organizacji kolejnej edycji zawodów, musimy rozliczyć tegoroczne zawody" - dodał. (...)

Źródło: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,412497,nastepna-edycja-zwodow-lazikow-marsjanskich-pod-znakiem-zapytania.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2016, 14:18 wysłana przez Orionid »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 05, 2017, 19:00 »
Zgaduję, że nie ma nowych wieści o ERC?

Offline Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24420
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 06, 2017, 02:45 »
Wygląda na to, że w  2017 impreza będzie stracona.

Fundacja przedstawiło dowody na to, że tłumaczenie nie było przedmiotem umowy. Sprawa z ilością ziemi jest o tyle kuriozalna, że urzędnicy zakwestionowali dokumentację projektu toru, którą wcześniej sami zatwierdzili, bo tonaż był zgodny z dokumentacją. (...)

Poniżej oficjalny komunikat Europejskiej Fundacji Kosmicznej ws. Organizacji kolejnej edycji ERC.

Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni zawiesić organizację przyszłorocznej edycji European Rover Challenge. Przez kilka ostatnich miesięcy walczyliśmy o zbilansowanie tegorocznego wydarzenia, bazując na umowie z naszym głównym Partnerem. Niestety zostaliśmy postawieni przed faktem obniżenia należnej nam kwoty, co uniemożliwia uruchomienie przygotowań do kolejnej edycji. Jak się domyślacie, przedsięwzięcie tej rangi wymaga zaangażowania wielu osób, które przez cały rok przygotowują dla Was to wydarzenie i których praca musi zostać wynagrodzona. W chwili obecnej Fundacja, będąca organizacją non-profit, nie posiada już żadnych środków, które mogłaby uruchomić na potrzeby przyszłej edycji. Nie przestajemy myśleć o przyszłości projektu i mamy ogromną nadzieję, że European Rover Challenge powróci w 2018 roku na mapę największych wydarzeń robotyczno-kosmicznych.


http://dzienniknaukowy.pl/nauka-w-polsce/european-rover-challenge-2017-nie-bedzie/

Offline Luke_Wilczynski

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 29, 2018, 17:50 »
Peep :) WRACAMY !!!! :) Już w przyszłym tygodniu szczegóły dotyczące kolejnej edycji ERC 2018 :)

Offline Neutron

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • We have ignition!
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 01, 2018, 07:34 »
Czekamy z niecierpliwością!  ;D Czy wiadomo już gdzie odbędą się zawody? Tam gdzie ostatnio?

Offline Lubański Robert

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 186
  • Mars Society Polska
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 02, 2018, 13:44 »
Jest już oficjalny komunikat informujący o lokalizacji tegorocznej edycji zawodów European Rover Challenge 2018. Odbędą się one w dniach 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach województwo Świętokrzyskie. Do 31 marca trwa rejestracja zespołów.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 02, 2018, 13:59 »
Bardzo dobra wiadomość!

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 02, 2018, 16:12 »
European Rover Challenge - zawody łazików marsjańskich już we wrześniu w Starachowicach!
http://www.astronomia24.com/news.php?readmore=742

Cytuj
Tradycyjnie do konkursu zaproszono studentów z całego świata (formuła ERC Student). Tegoroczną nowością jest natomiast otwarcie zawodów dla profesjonalnych zespołów (formuła ERC PRO). Podobnie, jak w poprzednich edycjach, wydarzenie wzbogacone zostanie o strefę pokazów naukowo-technologicznych, dedykowaną wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat kosmosu i związanych z nim technologii.

Offline Neutron

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • We have ignition!
Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 02, 2018, 19:53 »
Będzie się działo! W takim razie do zobaczenia na zawodach!  8)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: European Rover Challenge
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 02, 2018, 19:53 »