Autor Wątek: www.kosmonauta.net  (Przeczytany 91790 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

axion

  • Gość
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2010, 00:46 »
Wpadłem na pewien pomysł. Z czystej rozrywki postanowiłem stworzyć nowe logo dla kosmonauta.net. Bynajmniej nic mi do tego, ale uważam że kosmonauta.net zasługuje na bardziej wyraziste i rozpoznawalne logo. Popisałem się czystą amatorszczyzną, lecz może ktoś inny pójdzie moimi śladami.  ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2010, 08:48 »
Hej Axionie - całkiem fajne logo! :)

axion

  • Gość
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2010, 16:37 »
Czy są jakieś szanse aby logo zrobione przez użytkownika forum stało się oficjalnym logiem kosmonauta.net?  :) W ramach zabawy, przedstawiam kolejny prototyp, zbliżony wyglądem do obecnego loga.

velo

  • Gość
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:03 »
Hej - myślę, że jak najbardziej na tak.

Zawsze byliśmy zwolennikami otwartych struktur :-)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:03 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2010, 12:37 »
Sądzę, że czas na ogłoszenie i na forum: kosmonauta.net został przekształcony w firmę!

Zadecydowaliśmy o tym, by uniknąć sytuacji "wypalenia", jaka kilka razy w polskim zakątku internetu już miała miejsce oraz by dalej rozwijać w serwis w odpowiednim kierunku. Jak się uda, to z czasem dołączymy dodatkowe funkcje, które w warunkach amatorskich by nie były możliwe do zrealizowania. :)

http://www.kosmonauta.net/index.php/Portal/Informacje/2010-11-25-kosmo.html

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2010, 12:53 »
Jeszcze raz gratuluje pomysłu :). Cóż to za funkcje planujecie dołączyć? Chyba, że to tajemnica puki co.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2010, 23:27 »
Jak na razie jesteśmy na etapie definicji + wyliczania, co takiego może być najlepszym kolejnym krokiem. Zatem lepiej o tym nie pisać - niech będzie to taka mała tajemnica, dopóki nie będzie gotowe. :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:48 »
Mała niespodzianka na nowy rok:

w 2010 roku serwis kosmonauta.net generował tak duży ruch, że nasz dotychczasowy provider zaczął nas mieć dość. Przez kilkanaście tygodni szukaliśmy odpowiedniego rozwiązania. Chcieliśmy mieć serwer o wystarczającej mocy w przypadku ważniejszych wydarzeń (a nie jak to było w przypadku Gliese 581g, kiedy nasz dostawca nas zablokował na kilkanaście cennych godzin).

Wreszcie postanowiliśmy przenieść na serwer, gdzie mamy do dyspozycji dwa procesory, 768 mega ramu i 600 gigabajtów transferu miesięcznie. Pozwoli to nam na dalszy rozwój. :)

W tej chwili powinna już nastąpić propagacja dns na nowy serwer. Sprawdźcie sami! :) Śmiga po prostu!

No to teraz przed nami kolejne zadanie - trzeba wykorzystać możliwości tej nowej zakupionej maszyny. :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:04 »
Czy w związku z tymi przenosinami na nowy serwer nie mogłem 3 stycznia otworzyć Astronautyki.net?

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:07 »
Jeszcze raz gratuluje pomysłu :). Cóż to za funkcje planujecie dołączyć? Chyba, że to tajemnica puki co.
He he chyba chodzi o reklamy?  :P
A poważniej, co ma znaczyć w logo kosmonauty podpis - ,,beta"? Logo ładne (choć przydałoby się coś astronautycznego np ikonka rakiety itp) tylko nie podoba mi się ta beta ::)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:07 »
Serwer PFA jest na oddzielnej maszynie i w oddzielnej serwerowni pod opieką Crovva. :) Nie jest więc fizycznie połączony z kosmonautą.

Beta w Kosmo jest jeszcze z czasów, gdy zmieniliśmy wygląd i trwały testy, które się przeciągnęły. Myślę, że większość rzeczy nam już działa i niebawem będziemy mogli to określenie usunąć. :)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:20 »
Jeszcze raz gratuluje pomysłu :). Cóż to za funkcje planujecie dołączyć? Chyba, że to tajemnica puki co.
He he chyba chodzi o reklamy?  :P
A poważniej, co ma znaczyć w logo kosmonauty podpis - ,,beta"? Logo ładne (choć przydałoby się coś astronautycznego np ikonka rakiety itp) tylko nie podoba mi się ta beta ::)

huh? A gdzie tak jest?

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:24 »


Cytuj
    A poważniej, co ma znaczyć w logo kosmonauty podpis - ,,beta"? Logo ładne (choć przydałoby się coś astronautycznego np ikonka rakiety itp) tylko nie podoba mi się ta beta ::)


Jaka beta? Ja tam już od dawna żadnej bety nie widzę. Może wyczyść cache przeglądarki.
The Dark Side of the Moon

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2011, 17:45 »
huh? A gdzie tak jest?

Najwyraźniej mój umysł jest non stop w stanie beta... :P

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2011, 12:28 »
Mam małe pytanie, to coś u was czy u mnie? Skrypty odblokowane, cache wyczyszczony.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: www.kosmonauta.net
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2011, 12:28 »