Autor Wątek: Unia Planetarna  (Przeczytany 2773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Unia Planetarna
« dnia: Wrzesień 20, 2015, 00:26 »
Edytując artykuł na Wikipedii, na stronie "Prośby do administratorów" znalazłem taki "kwiatek":

Witam serdecznie,

zwracam się z uprzejmą prośbą o umieszczenie/nie kasowanie wpisu na temat Unii Planetarnej. Po ostatnim umieszczeniu admin skasował artykuł uznając go za wygłup, rozumiem że treść może wydawać się mało poważna na pierwszy rzut oka jednak jest w pełni oparta o fakty oraz posiada podstawy prawne. Poniżej zamieszczam artykuł do wglądu, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt mailowy (mieszkomak@gmail.com) lub telefoniczny (787 240 126).
Tekst na wiki:
Unia Planetarna - państwo powołane 16 września 2015 roku przez Mieszka Makowskiego zgodnie z międzynarodowymi kryteriami przyjętymi na mocy konwencji w Montevideo z 1933 roku. Jako pierwsze państwo zlokalizowane jest poza naszym układem słonecznym na planecie 47 Uma b nabytej od Mariusza Białka, prezesa firmy Kingdom of Universe który proklamował deklarację własności przed sądem w Norwegii i w 2013 roku postanowieniem sądu stał się prawowitym właścicielem wszelkich ciał niebieskich leżących poza naszym układem słonecznym. Następnie dnia 24 sierpnia 2015 roku planeta 47 Uma b została zakupiona przez pana Mieszka Makowskiego który powołał obywateli i przeznaczył planetę na nowo powstałe państwo pod nazwą Unia Planetarna.
The Dark Side of the Moon

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2015, 00:44 »
Kurczę, to już drugi poziom dysponowania czymś, do czego żaden człowiek nie ma prawa dysponowania. We need to go deeper. Zgłaszam akces na wszystkie złoża platyny w państwie na 47 Uma b! ;)

Offline Jacob

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:00 »
To że coś jest zgodne z faktami i posiada podstawy prawne to nie znaczy że to nie głupota ;) Kiedyś ludzie naiwnie wydawali pieniądze na działki na Księżycu a teraz jakiś władca wszechświata ściąga kasę od ludzi za całe planety. Czekam na handel galaktykami :)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2015, 20:29 »
To, że p. Białek proklamował się właścicielem całego Wszechświata (poza Układem Słonecznym) - mogę zrozumieć, niektórzy tak mają.

Ale żeby znaleźli się tacy, którzy odkupują od niego po kawałeczku... Pieniądze rzeczywiście leżą na ulicy, trzeba tylko umieć się po nie schylić.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2015, 20:29 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2015, 21:35 »
Radku, jak skończyła się ta opowieść o Unii Planetarnej? Czy piszący maila zorientował się, delikatnie pisząc, że wydał pieniądze na bardzo "wirtualną" własność? ;)

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2015, 21:55 »
The Dark Side of the Moon

Premislaus

  • Gość
Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2015, 23:43 »
Nigdy tego nie umiałem zrozumieć, jak można nabyć coś od kogoś, jeśli tego rzeczywiście nie posiada? Podobnie łapania się na spam "biznesmena z Afryki co potrzebuje pomocy". Klasycznie własność ziemi nabywało się po zmieszaniu nieużytku z pracą. Podobne rozwiązanie proponuje się do wyznaczania granic własności na Marsie, jeśli np. jakaś firma postawi tam bazę i wtedy to co używa jest jej. Widziałem kiedyś artykuł poruszający przyszłą kwestię praw własności na innych planetach.

Ci co to kupują są nabijani w butelkę, żaden sąd nigdy tego nie uzna, bowiem nie doszło do pierwotnego zawłaszczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 23:45 wysłana przez Premislaus »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Unia Planetarna
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2015, 23:43 »