Autor Wątek: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)  (Przeczytany 15241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2012, 02:20 »
Mam wielką prośbę, na megaszybko! Szukam tytułów książek (przede wszystkich podręczników akademickich) związanych z astronautyką i na dodatek po Polsku. Potrzebuję tego, bo będę składał projekt, mający na celu poszerzenie biblioteczki Stowarzyszenia, więc za wszystkie sugestie (dzisiejszego dnia, tzn. w poniedziałek) będę bardzo, bardzo wdzięczny.

Ach, zapomniałbym: temat może być naprawdę szeroko ujęty!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 02:25 wysłana przez CoB »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2012, 02:47 »
Tylko po polsku? Bo to jest duży problem z najnowszą literaturą...

W języku angielskim jest sporo literatury - np ta książka:
http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-EHEP002270.html

którą naprawdę polecam.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2012, 03:07 »
Dobra, masz rację - gmeram w angielskich podręcznikach ;) I rzeczywiście, nawet nie ma co porównywać ilości publikacji, bo teraz ciężko się zdecydować  ;D

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:48 »
W sobotę trochę z Cobem pogawędzimy :).
http://ardisopole.wordpress.com/2012/09/16/prelekcje-na-osf/

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2012, 14:48 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2012, 15:12 »
W sobotę trochę z Cobem pogawędzimy :).
http://ardisopole.wordpress.com/2012/09/16/prelekcje-na-osf/

Fajny pomysł! Czy napomkniecie o misji balonowej? :)

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2012, 18:33 »
Fajny pomysł! Czy napomkniecie o misji balonowej? :)
Zapewne Szymon to zrobi. Ja mam nieco inny temat ^^.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2012, 21:08 »
W sobotę trochę z Cobem pogawędzimy :).
http://ardisopole.wordpress.com/2012/09/16/prelekcje-na-osf/

Fajny pomysł! Czy napomkniecie o misji balonowej? :)

Ja na pewno coś o tym powiem, przy okazji rozdam ulotki Kosmo ;) Z ciekawości zapytam: będziecie uploadować zdjęcia lub filmy ze startu? Może szybko coś z tego złożę do prelekcji i przedstawię ludziom ciekawe działania PFA.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2012, 22:46 »
W sobotę trochę z Cobem pogawędzimy :).
http://ardisopole.wordpress.com/2012/09/16/prelekcje-na-osf/

Fajny pomysł! Czy napomkniecie o misji balonowej? :)

Ja na pewno coś o tym powiem, przy okazji rozdam ulotki Kosmo ;) Z ciekawości zapytam: będziecie uploadować zdjęcia lub filmy ze startu? Może szybko coś z tego złożę do prelekcji i przedstawię ludziom ciekawe działania PFA.

Jak tylko coś więcej się dowiem, to dam znać w odpowiednim wątku. :)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2012, 02:37 »
Właściwie powinienem napisać o tym już dawno, ale zdecydowałem się dopiero na październik:

I Szkolenia Astroinżynierskie w Opolu

Cytuj
W ostatnim tygodniu października, 26 i 27 dnia miesiąca przeprowadzone zostaną w Opolu szkolenia z podstaw astroinżynierii! (...)

W notce napisane jest skąd pozyskaliśmy pieniądze na taki projekt - naprawdę genialna akcja Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które pozyskało środki na mikrodotacje z FIO.

Co ciekawe, warsztaty poprowadzą Ssaki Naczelne znane z tego forum :P Na dniach będę zamieszczał kolejne informacje, ale podejrzewam, że stali bywalcy forum astronautyki szybko zwietrzą winnych, którzy poprowadzą szkolenia ;)

LooZ^

  • Gość
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2012, 02:42 »
CoB: Mój znajomy dziennikarz z NTO chciałby o tym napisać, podeślesz mi nr telefonu na PM'a?

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2012, 23:00 »
CoB: Mój znajomy dziennikarz z NTO chciałby o tym napisać, podeślesz mi nr telefonu na PM'a?
I jak? Będzie coś w gazecie?

Ja króciutko o ARDiS na blogu:
http://exoplanet-spot.blogspot.com/2012/10/exoplanet-spot-ardis.html

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2012, 23:22 »
Do mnie się dziennikarz nie odezwał, ale dzisiaj opiekun koła naukowego z polibudy wysłał info do "Akademickiej" NTO, bo już wcześniej się z nimi kontaktował. Podejrzewam, że wiadomość przejdzie przez koło naukowe ;)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 11, 2012, 18:44 »
I już po szkoleniach astronautycznych. W projekcie napisałem, że:

Cytuj
Przeprowadzenie szkoleń przyczyni się do drastycznego wzrostu wiedzy beneficjentów (przede wszystkim członków Stowarzyszenia) z zakresu astroinżynierii. Pozwolą one na nawiązanie kontaktów z innymi organizacjami o podobnych celach, a także ściągnięcie nowych członków dla Stowarzyszenia spośród osób nie będących wcześniej w Stowarzyszeniu a biorących udział w warsztatach. Sukcesem będzie nawiązanie ściślejszej współpracy z portalem Kosmonauta.net a przez niego z innymi organizacjami pozarządowymi o podobnych celach w Polsce.

Gdzie wiedza członków Stowarzyszenia wzrosła (nie mówiąc już o entuzjaźmie), pozyskaliśmy nowe osoby i właściwie wszystkie działania mocno się zdynamizowały. Współpraca z Kosmonautą - oprócz tego, że warsztaty przeprowadzali Krzysiek i Jarek - przebiegła rzeczywiście ściśle, bo zostaliśmy odciążeni z rachunkowej części zabawy z umowami. Dodatkowo bannerek Stowarzyszenia pojawił się przy artykułach na Kosmonaucie a tekst "(...) w sercu Opola" to pomysł Chrisa, hehe ;)

Co do innych organizacji pozarządowych w Polsce - jestem teraz 100% ukierunkowany na wzmocnienie współpracy między większością kół naukowych z uczelni w Opolu, co przy okazji odbije się na Stowarzyszeniu. Liczę na to (a właściwie to wiem), że jeden z aktywistów rozrusza także kontakty poza granicami miasta Opole.

W tej chwili ustalamy już całkiem konkretne cele krótkoterminowe i długoterminowe :)

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 11, 2012, 20:28 »
nic tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów;)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2013, 21:13 »
Dawno nie pisałem co tam u nas, ale aktualnie klaruje się pewna wizja działania (trochę silniejsze akcenty w środowisku lokalnym) i tworzymy strukturę, która pozwoli nam być prawie samowystarczalnymi w przyszłości. Inną sprawą jest to, że Zarząd poszerza swoje kompetencje żeby podołać tym planom, a to zabiera czas, który można przeznaczyć na większe projekty :)

Aktywizujemy naszych młodych członków, choć muszę przyznać, że praca z młodzieżą może być czasami... trudna ;) Ale bardzo dobrze sobie radzą, choć największy egzamin czeka ich od września 2013 do lutego 2014 kiedy to sami będą zarządzać Stowarzyszeniem, bo 2/3 zarządu spędzi pół roku w Czechach (w sumie niedaleko, ale wtrącać się nie zamierzam :) )

Prowadzę kursik elektroniki. Wstępnie miało być analogowo, ale chyba skończymy na mikrokontrolerach, (specjalizuję się przede wszystkim w pomiarach wielkości nieelektrycznych, a bez pomocy um trudno zbierać dane).  Uczestniczymy w mniejszych, miejskich imprezach. To tyle, ten rok będzie dosyć spokojny, bo jak już pisałem, przygotowujemy się formalnie do poważniejszych działań (podejrzewam, że 2014 będzie bardzo aktywnym rokiem).

Z planów mamy jeszcze mini-konferencję na Politechnice, żeby rozpropagować nieco astro-sprawy, ale to zależy jak dogadamy się z władzami uczelni.

Podłapujemy także szersze kontakty, bo planujemy uderzać w międzynarodowe projekty unijne, ale, powtórzę po raz trzeci, to kwestia przyszłości (2014 rok).

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2013, 21:13 »