Autor Wątek: Przelot Dragona 2 koło Księżyca  (Przeczytany 3478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KonradL

• Weteran
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 03, 2017, 17:37 »
To żart Marka Florydziaka, że do misji oblotu Księżyca przez Dragon 2 zapisał się Polak?

Zanim zacznę o NASA i jej problemach z połączeniem misji EM-1 i EM-2, to najnowsza plotka z mojego ulubionego forum. Jeden z pracowników SpaceX poinformował że jedną z osób które zapłaciły (gotówką!) olbrzymi depozyt na lot wokół księżyca jest Polak. Ujawniono wyłącznie jego inicjały – „J.K.”. Podobno osoba ta od dzieciństwa marzyła żeby polecieć wokół Księżyca.

http://florydziak.com/blogger/2017/03/jeszcze-o-planach-nasa-zalogowego-lotu-wokol-ksiezyca.html

Bo rozumiem, jakby taka info pojawiła się pierwszego kwietnia, ale dziś mamy 2 marca  :P

W tym momencie zostałem wystawiony na jedną z najcięższych prób. Jako kosmo-entuzjasta i fan Space X powinienem z całego serca kibicować aby wszystko przebiegło zgodnie z planem... a tu nie mogę.

;)

Offline Orionid

• Weteran
  • Very easy - Harrison Schmitt
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 20, 2017, 09:46 »
James Lovell, Jr. , jedyny astronauta , który aż dwa razy tylko obleciał Księżyc (tzn. mimo dwóch lotów księżycowych nie wylądował na nim) jest od Ciebie chyba większym optymistą, choć dostrzega ryzyko takiej podróży.
Lot księżycowy w wykonaniu SpaceX ma zostać przeprowadzony w reżimie automatycznym.

Astronaut Jim Lovell says SpaceX's planned private moon mission won't be like his historic Apollo 8 mission nearly 50 years ago, but will still be worth doing for the experience. (Adler Planetarium)

March 8, 2017 — SpaceX's announcement that it plans to launch two private passengers on a flight around the moon evoked comparisons to Apollo 8, NASA's December 1968 mission that sent the first astronauts into lunar orbit.

Targeted to fly in late 2018, SpaceX's moon-bound clients would carry the "hopes and dreams of all humankind," said the spaceflight company, "like the Apollo astronauts before them." SpaceX's Dragon spacecraft could lift off in time for the 50th anniversary of Apollo 8, serving as a fitting tribute to that mission's historic achievement.

Or maybe not.

"No, not really," said Jim Lovell, who flew on Apollo 8 with Frank Borman and Bill Anders. "If I understand the project correctly, this is going to be a fully-automated spacecraft. We have sent many unmanned, robotic spacecraft around the moon already." (...)

"They're not accomplishing anything. They're not pioneers. It is not a Lewis and Clark expedition of some sort, it is just a ride that goes around the moon," said the veteran Apollo astronaut. "They will see something that has been looked at before by other people and in photographs."

http://www.collectspace.com/news/news-030817a-spacex-moon-lovell-apollo8.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 19:05 wysłana przez Orionid »

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 20, 2017, 16:01 »
A ciekawe, czy taki obywatel Chin by mógł polecieć?

Offline velo

• Weteran
    • Blue Dot Solutions
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:18 »
Mnie w ogóle ciekawi, czy cokolwiek z newsów przez ostatnie tygodnie w tej sprawie się pojawiło? Buszujący w forach na internetach - dajcie znać!
Your mind if software. Program it. Your body is a shell. Change it. Death is a disease. Cure it. Extinction is approaching. Fight it.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:22 »
To prawda - bardzo mało się pojawiło wiadomości!