Autor Wątek: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE  (Przeczytany 3576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArekM

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Szanowni forumowicze,
potrzebuję pomocy w wybraniu tematu pracy magisterskiej.
Jestem studentem kierunku związanego z technologiami kosmicznymi, w mojej pracy dyplomowej chciałbym poruszyć problem/zagadnienie związane z przemysłem kosmicznym. Tematem może być np. projekt polegający na  przystosowaniu wybranego urządzenia pracującego na Ziemi do pracy w przestrzeni kosmicznej.
Zaznaczę, że głownie interesują mnie projekty mechaniczne i mechatroniczne czyli zabawa w autocad, inventor, ansys itp.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 21:53 »
Cześć, szybkie pytanie - czy jesteś studentem PG/AM/AMW? Bo jeśli tak, to z pewnością będzie sporo możliwości spotkania. :)

velo

  • Gość
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2017, 21:56 »
A możesz ciut więcej o ogólnych ramach napisać? :)

ps. ja tez pisałem magisterkę kosmiczną (udało mi się przebić z tym tematem na arabistyce!)

Offline ArekM

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 22:06 »
Cześć, szybkie pytanie - czy jesteś studentem PG/AM/AMW? Bo jeśli tak, to z pewnością będzie sporo możliwości spotkania. :)

Tak  ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 22:06 »

Offline ArekM

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2017, 22:37 »
A możesz ciut więcej o ogólnych ramach napisać? :)

ps. ja tez pisałem magisterkę kosmiczną (udało mi się przebić z tym tematem na arabistyce!)

Praca dyplomowa ma być zrealizowana w formie projektu, przedstawieniu kilku koncepcji rozwiązania jakiegoś problemu. Dalszym etapem jest wybór jednej koncepcji rozważając wszystkie za i przeciw.
Gdybym np. wymyślił sobie, że chcę zaprojektować łazika marsjańskiego to nie muszę zajmować się każdym elementem. Mogę skupić się tylko na konstrukcji jego ramy bądź czujnikach.

Uczelnia nie przedstawiła nam jeszcze swoich propozycji tematów (jestem pierwszym rocznikiem tego kierunku), więc nie wiem czego się spodziewać i chciałem rozeznać się w temacie.

A jaki temat Ty realizowałeś?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2017, 22:58 »
Duża część naszej ekipy, w tym i moja szkromna osoba będzie wspierać i wykładać na tych studiach. :) Więc jest szansa na interakcję.

Będziemy też częściowo proponować zestaw tematów. :)
Czy masz jakieś terminy czy tylko ogólnie się teraz rozglądasz?

Offline ArekM

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 4
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2017, 23:26 »
Duża część naszej ekipy, w tym i moja szkromna osoba będzie wspierać i wykładać na tych studiach. :) Więc jest szansa na interakcję.

Będziemy też częściowo proponować zestaw tematów. :)
Czy masz jakieś terminy czy tylko ogólnie się teraz rozglądasz?

Otrzymaliśmy informację, że do 12 maja mamy czas na składanie swoich tematów (nie wiem na ile jest to sztywny termin). Później zostaną ogłoszone tematy proponowane przez uczelnię. Wspominano nam też, że część tematów ma być realizowana we współpracy z pracodawcami.

Nie wiem jakie pomysły zostaną nam przedstawione dlatego już szukam inspiracji  :D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2017, 23:37 »
Ok! A napisz co Ciebie interesuje? Te studia mają nieco różnych specjalizacji, zarówno software jak i hardware.

Poza tym - zawsze możesz odwiedzić naszą ekipę na pogadankę. :) Napisz PW do mnie albo do Maquisa. :)

velo

  • Gość
Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2017, 07:49 »
Praca dyplomowa ma być zrealizowana w formie projektu, przedstawieniu kilku koncepcji rozwiązania jakiegoś problemu. Dalszym etapem jest wybór jednej koncepcji rozważając wszystkie za i przeciw.
Gdybym np. wymyślił sobie, że chcę zaprojektować łazika marsjańskiego to nie muszę zajmować się każdym elementem. Mogę skupić się tylko na konstrukcji jego ramy bądź czujnikach.

Uczelnia nie przedstawiła nam jeszcze swoich propozycji tematów (jestem pierwszym rocznikiem tego kierunku), więc nie wiem czego się spodziewać i chciałem rozeznać się w temacie.

A jaki temat Ty realizowałeś?

Fajnie, że macie więcej możliwości wyboru. Można tutaj coś fajnego określić. Najważniejsze to coś, co najbardziej Cię interesuje - wtedy mogą być z tego dodatkowe bonusy. Napisz do Kanarka i Towarzysza Maquisa o szczegółach technicznych - zdecydowanie pomogą :-)

Ja pisałem ogólnie o zakresie wszystkich współczesnych badań kosmicznych w świecie arabskim. Od programów satelitarnych poszczególnych krajów, po dwa loty astronautów, jak i analizę poszczególnych instytucji zajmujących się teledetekcją. Co ciekawe bardzo nam to pomogło jako źródło researchu w naszym pierwszym projekcie dla ESA ;-)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Pomysły na temat pracy magisterskiej - TECHNOLOGIE KOSMICZNE
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2017, 07:49 »