Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Ziemia - bezzałogowe / Odp: Tajemniczy start Falcona 9R (10.11.2017)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jezmaruda dnia Dzisiaj o 15:24 »
Z tego co ja czytałem, to bardziej chodziło o krytyczność finansową dla SpaceX. To dlatego oni wcisnęli lot przed innymi płacącymi klientami. Jeżu, co o tym powiesz/napiszesz?

"My sources tell me the flight is named ZUMA. The flight is extremely critical because a successful one would mean lots of potential future revenue."

To można rozumieć dwojako, ale komentarze są raczej zgodne, że chodzi o operatora ładunku a nie SX.

https://www.reddit.com/r/spacex/comments/76c3gw/spacex_has_an_approved_license_for_10_nov_launch/doda2gm/

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanarkusmaximus dnia Dzisiaj o 15:24 »
Kurcze, ten wątek z reddit zrozumiałem jako przychód dla SpaceX. Muszę się jeszcze raz temu przyjrzeć.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NilQ dnia Dzisiaj o 14:21 »
To artykuł na podstawie linkowanego już wcześniej artykułu z NSF. Potwierdzone, że ładunek klasyfikowany jako rządowy, kontrakt komercyjny, Northrop Grumman odpowiedzialny za ładunek, start na LEO, okno między 1 a 30 listopada.

Dodatkowo wiadomo, że lądowanie RTLS, 1 stopień nowy, który miał polecieć z misją CRS-13.
5
Technologie / Odp: Napędy i silniki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adam.Przybyla dnia Dzisiaj o 13:23 »
Vasimir to już chyba trup
         ... ze wzgledow politycznych byloby to mocno niekorzystne;-) Z powazaniem
                          Adam Przybyla
7
Technologie / Odp: Napędy i silniki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mars76 dnia Dzisiaj o 12:10 »
Vasimir to już chyba trup
8
Kącik popularno-naukowy / Odp: Terraformacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanarkusmaximus dnia Dzisiaj o 12:10 »
Marsie, a kiedy po raz pierwszy to zaproponowano? Przyznam, że jeszcze nie widziałem tego. :)
9
Kącik popularno-naukowy / Odp: Terraformacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mars76 dnia Dzisiaj o 12:07 »
Bardzo ciekawa koncepcja choć już dość starą. Sam jestem ciekaw szczegółów technicznych
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanarkusmaximus dnia Dzisiaj o 12:07 »
Z tego co ja czytałem, to bardziej chodziło o krytyczność finansową dla SpaceX. To dlatego oni wcisnęli lot przed innymi płacącymi klientami. Jeżu, co o tym powiesz/napiszesz?
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10