Autor Wątek: PW-Sat 2  (Przeczytany 60499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 02, 2018, 18:17 »
Ciekawe, czy ktoś z forumowiczów spróbuje odebrać dane z PW-Sata 2.
A mnie ciekawi, czy jest szansa na wiadomość podobną do tej z PW-Sata pierwszego. :)

Offline OrestesGaolin

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Dominik Roszkowski
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 03, 2018, 11:35 »
Ciekawe, czy ktoś z forumowiczów spróbuje odebrać dane z PW-Sata 2.
A mnie ciekawi, czy jest szansa na wiadomość podobną do tej z PW-Sata pierwszego. :)

zobaczymy ;)

@kanarkusmaximus, czy jest szansa, by informacja o akcji radioamatorskiej pojawiła się na Kosmonaucie?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 04, 2018, 00:31 »
Jak najbardziej! :) Piszę do Ciebie PW w tej sprawie.

Pojawiła się ciekawa zrzutka dla ekipy PW-Sata - wycieczka na start F9! :) Moim zdaniem warto to wesprzeć! :)
https://zrzutka.pl/en/e6gdvw

Offline OrestesGaolin

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Dominik Roszkowski
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 04, 2018, 13:52 »
Pojawiła się ciekawa zrzutka dla ekipy PW-Sata - wycieczka na start F9! :) Moim zdaniem warto to wesprzeć! :)
https://zrzutka.pl/en/e6gdvw
Dzięki za podanie :)

Przewidujemy drobne upominki dla osób nas wspierających, ale jeszcze nie zdążyliśmy umieścić informacji o tym na zrzutce. Na pewno będą jakieś naklejki/wlepki, być może też RBL-e :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 04, 2018, 13:52 »

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24489
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 07, 2018, 08:28 »
Jak odbierać sygnał PW-Sata 2?
BY REDAKCJA ON 7 LISTOPADA 2018

Na 19 listopada 2018 roku spodziewane jest wyniesienie satelity PW-Sat2 na orbitę na pokładzie rakiety Falcon 9! PW-Sat2 podczas swojej czterdziestodniowej misji będzie nadawał w paśmie amatorskim i każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt radioamatorski, będzie w stanie odbierać i dekodować dane. Wspólnie z firmą SoftwareMill udostępniamy narzędzia, dzięki którym będzie to możliwe! (...)

https://kosmonauta.net/2018/11/jak-odbierac-sygnal-pw-sata-2/

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 08, 2018, 23:07 »
Zastanawiam się, czy ekipa PW-Sata 2 nie powinna zrobić jakiegoś krótkiego (30 sek?) filmiku o swoim satelicie. In inglisz. Jeśli by się udało, to może SpaceX by to wcisnął w swój łebkast w trakcie startu? :)

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 14, 2018, 12:38 »
Start na NASATV?

Offline artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3790
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 14, 2018, 13:07 »
Start na NASATV?

Na pewno będzie webcast od SpaceX.

Offline pkuligowski

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Piotr Kuligowski
    • PW-Sat2
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 14, 2018, 13:37 »
Na streamie od SpaceX będzie widoczne kilkanaście minut lotu i lądowanie pierwszego stopnia. Sam SpaceFlight nie robi transmisji ze swojej części, więc nie będzie widać separacji satelitów. Separacja PW-Sat2 od deployera nastąpi prawie 5h od wystrzelenia (info od launch providera). Sam PW-Sat2 zacznie nadawać 2-3h po separacji od wyrzutnika :) Pierwszy przelot nad PL być może będzie następnego dnia przed południem, lub późnym wieczorem.

Więcej (chyba wiarygodnego) info o SSO-A jest tutaj: https://directory.eoportal.org/web/eoportal/satellite-missions/content/-/article/sso-a?fbclid=IwAR0_EjsJfqb4sGkdvTWHqzdnsGyNBW724MHrVWWbkK4m7ZjjS0pKGZ9h1cQ

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24489
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 15, 2018, 12:27 »
Gra o kosmiczne pieniądze
BY REDAKCJA ON 15 LISTOPADA 2018

(...) Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na zakup biletów lotniczych, która umożliwi studentom obejrzenie na własne oczy startu rakiety Falcon 9, z PW-Sat2 na pokładzie. Udało się zebrać ponad 100 proc. kwoty (https://zrzutka.pl/e6gdvw), a we wsparcie finansowe wyjazdu zaangażowała się m.in. kancelaria SSW Pragmatic Solutions. (...)

W kontekście szeregu wydarzeń, odbywających się w listopadzie pod wspólnym hasłem pod hasłem „Poland in Space – kosmiczny listopad”, związanych z polskim przemysłem kosmicznym prezes Polskiej Agencji Kosmicznej dr hab. Grzegorz Brona powiedział: – Bardzo kibicujemy powodzeniu eksperymentu realizowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej w ramach misji satelity PW-Sat2. Ten projekt jest istotny dla polskiego sektora kosmicznego z dwóch powodów. Po pierwsze, wpisuje się w światowy trend poszukiwania skutecznego rozwiązania problemu wzrostu ilości śmieci kosmicznych. Po drugie zaś jest miernikiem potencjału i ambicji polskich studentów, którzy zasilają kadry rodzimej branży kosmicznej. Rosnący krajowy przemysł kosmiczny potrzebuje zdolnych, zmotywowanych, dobrze przygotowanych inżynierów. Polska Agencja Kosmiczna realizuje i zamierza podjąć szereg działań na rzecz budowania tych kadr – zostały one uwzględnione w Krajowym Programie Kosmicznym na lata 2019-2021, który do końca 2018 r. chcemy przedłożyć do akceptacji Prezesa Rady Ministrów. Mam nadzieję, że po uruchomieniu tych projektów wsparcia polscy studenci, zamiast poszukiwać funduszy, będą się mogli skupić na pracy merytorycznej, a ich ambitne projekty, na których realizacji może skorzystać cały krajowy sektor kosmiczny, nie będą zagrożone.

https://kosmonauta.net/2018/11/gra-o-kosmiczne-pieniadze/

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24489
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 18, 2018, 07:56 »
Cytuj
24-25.11.2018 około 18:32 z wyrzutni SLC-4E w Vandenberg wystrzelona zostanie RN Falcon 9R, która wyniesie na orbitę pakiet satelitów Spaceflight SSO-A/SHERPA SSO. Będą to: ORS 7A, ORS 7B, MinXSS 2, Audacy 0, Eu:CROPIS, BlackSky Global 2, STPSat-5, SkySat 14, SkySat 15, NEXTSat 1, Hawk A, Hawk B, Hawk C, Fox 1C, KNACKSAT, Elysium-Star 2, JY1-Sat, KazSTSAT, KazSciSat, ROSE-1, ICEYE X2, CSIM-FD, Hiber 2, Orbital Reflector, PW-Sat 2, Hamilton 1, MOVE 2, Centauri 2, Eaglet 1, SpaceBEE 9, SpaceBEE 10, SpaceBEE 11, Flock-3s 1, Flock-3s 2, Flock-3s 3, AISTECHSAT 2, Al-Farabi 2, Astrocast 0.1, BeeSat 5, BeeSat 6, BeeSat 7, BlackHawk, BRIO, Capella 1, ESEO, eXCITe, ExseedSat 1, FalconSat 6, ICE-Cap, Irvine 02, ITASAT-1, K2SAT, Landmapper-BC 4 v2, ORS 1, RAAF M1, RANGE A, RANGE B, SeaHawk 1, SeeMe, SIRION Pathfinder 2, SNUGLITE, SNUSAT 2, Suomi-100, THEA, VESTA, VisionCube, WeissSat 1 i ENOCH. W T+8' pierwszy stopień RN ma wylądować na barce ASDS JRTI na Pacyfiku. Pierwszy stopień rakiety zostanie użyty po raz trzeci.
http://lk.astronautilus.pl/plan.htm

Artykuły astronautyczne
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2018, 08:01 wysłana przez Orionid »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 18, 2018, 10:29 »
Na szczęście to niewielkie opóźnienie. Po wczorajszych postach obawiałem się opóźnienia rzędu miesięcy!

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24489
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 18, 2018, 16:56 »
Przesunięto start rakiety, która miała wynieść polskiego satelitę PW-Sat2
18.11.2018

Firma SpaceX przesunęła start rakiety Falcon 9, która miała wynieść w kosmos m.in satelitę PW-Sat2, skonstruowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej - podali w niedzielę rano twórcy satelity. Rakieta miała wystartować w poniedziałek ok. g.19.30 polskiego czasu; nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.

"Mamy smutne wieści, wczoraj wieczorem (w sobotę - przyp. PAP) SpaceX opublikował na Twitterze informację o przesunięciu naszego startu. Na razie nie znamy żadnych szczegółów, po więcej informacji prosimy kierować się do kanałów informacyjnych firmy SpaceX" - napisali twórcy PW-Sat2 na swoim facebookowym profilu.

Z infromacji podanych na Twitterze przez SpaceX wynika, że start wstrzymano, by przeprowadzić dodatkowe kontrole przed lotem. Po ich zakończeniu ma zostać podany nowy termin wystrzelenia Falcon 9.

Twórcy polskiego satelity poinformowali, że część zespołu, która wyjechała do USA na oglądanie startu, jest już razem w hotelu. "Jeżeli przesunięcie będzie niewielkie, być może uda się jeszcze zobaczyć start w trakcie wyjazdu. Trzymamy kciuki. Tymczasem zespół ma zaplanowane wiele spotkań we współpracy z polskim MSZ, m.in z polonią amerykańską" - dodali. Podziękowali też wszystkim za "wsparcie i za wyrozumiałość". (...)

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31769%2Cprzesunieto-start-rakiety-ktora-miala-wyniesc-polskiego-satelite-pw-sat2

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24489
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 26, 2018, 18:27 »
Wywiad z Arturem Łukasikiem, wicekoordynatorem projektu PW-Sat2
BY REDAKCJA ON 26 LISTOPADA 2018

(...)
PW-Sat1 został wyniesiony na orbitę rakietą Vega, teraz lecicie Falconem 9. Jak wyglądały kulisy wyboru rakiety i czym z waszej perspektywy różni się lot Falconem od lotu Vegą?

Do przetargu na wyniesienie satelity zgłosiła się holenderska firma o niefortunnej nazwie ISIS (Innovative Solution in Space). Ich spółka córka, o nazwie Innovative Space Logistics organizuje starty na rakietach dla małych satelitów. Amerykański rynek jest jednak bardzo trudny dla europejskich pośredników, dlatego Holendrzy potrzebowali partnera z USA, firmę Spaceflight, która wzięła na siebie kupno lotu rakiety Falcon 9. Odpowiadając na drugie pytanie, z inżynierskiego punktu widzenia, inna rakieta ma inne wymagania dotyczące testów, które satelita musi przejść wcześniej, by pokazać że się nie rozleci i przy okazji nie uszkodzi całej rakiety. Dla nas różnica między Vegą a Falconem to kwestia organizacji. W przypadku Vegi, był to konkurs ESA a tutaj mamy zwykły komercyjny start. W tamtym starcie leciało tylko kilka satelitów, więc kontakt między zespołem a ESA był bardziej bezpośredni. Tutaj mamy dwie firmy pomiędzy nami a SpaceX i jesteśmy jednym z kilkudziesięciu ładunków, więc informacje które do nas docierają są dosyć rzadkie, często gdy zadajemy jakieś pytania to czekamy tygodniami na odpowiedź albo w ogóle jej nie dostajemy. (...)

https://kosmonauta.net/2018/11/wywiad-z-arturem-lukasikiem-wicekoordynatorem-projektu-pw-sat2/

Offline Andrew

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 781
  • Czy to może być aż tak trudne?
    • Astronomia24.com
Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 28, 2018, 10:13 »
Start 1 grudnia?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: PW-Sat 2
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 28, 2018, 10:13 »