Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347512 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline ansmann

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 02, 2011, 14:47 »
Gdyby koszt wyniesienia satelity na LEO wynosił kilkadziesiąt tys. dolarów, to w niedalekiej przyszłości ...



Przepraszam za OT  ;)

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 06, 2011, 22:47 »
Nieoficjalnie: Rosjanie zgodzili się na połączenie lotów C2 i C3. Najwcześniejsza możliwa data startu to 19 grudnia, ale najprawdopodobnej lot zostanie przeniesiony na rok przyszły (przełom stycznia i lutego). Prócz tego w roku 2012 spodziewamy się trzech normalnych misji Dragona, pierwszej 12 kwietnia. Potwierdzają się więc podawane przeze mnie dawno temu informacje i daty.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 22:51 wysłana przez astropl »
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Trafiony

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 360
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 06, 2011, 23:07 »
Gdyby koszt wyniesienia satelity na LEO wynosił kilkadziesiąt tys. dolarów, to w niedalekiej przyszłości ...

Dobry  żart. Ale wtedy usuwanie swoich śmieci stałoby się rutynowym i oczywistym obowiązkiem, tak jak usuwa się śmieci w każdym mieście. I pewnie zostałyby wyznaczone specjalne ścieżki po których te śmieci byłyby zrzucane do atmosfery. Albo wyrzucane gdzieś w daleki kosmos (te z orbity geostacjonarnej na przykład).

Offline deska

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Blog o badaniach Marsa
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 07, 2011, 19:11 »
Gdyby koszt wyniesienia satelity na LEO wynosił kilkadziesiąt tys. dolarów, to w niedalekiej przyszłości ...

Na końcu tego filmiku widać Sputnika ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2011, 20:47 wysłana przez deska »

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 07, 2011, 19:11 »

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 08, 2011, 00:18 »
Nieoficjalnie: Rosjanie zgodzili się na połączenie lotów C2 i C3. Najwcześniejsza możliwa data startu to 19 grudnia, ale najprawdopodobnej lot zostanie przeniesiony na rok przyszły (przełom stycznia i lutego). Prócz tego w roku 2012 spodziewamy się trzech normalnych misji Dragona, pierwszej 12 kwietnia. Potwierdzają się więc podawane przeze mnie dawno temu informacje i daty.

Liczę na to, że Orbital nam jeszcze coś pokaże w tym roku (lot dziewiczy Taurusa), jak widać rok 2011 zapowiada się dość niemrawo w wykonaniu prywaciarzy, za to następny będzie chyba kompletnym przeciwieństwem obecnego.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 08, 2011, 22:51 »
Kolejne informacje wskazują,że najbliższe loty Dragona i Taurusa II przełożono na styczeń/luty a Cygnusa na maj:
http://www.spacenews.com/civil/111007-orbital-spacex-delays.html
A znając życie nie będą to jedyne opóźnienia.
Zdumiewa mnie,że pół wieku po pierwszem załogowym locie w kosmos są tak ogromne problemy i opóźnienia(SpaceX 2 lata,OSC prawie rok) w wyprodukowaniu i wysłaniu głupiej puszki z jedzeniem i zaopatrzeniem na niską orbite.Ludzkość chyba cofa się w rozwoju.Przynajmniej w dziedzinie podboju kosmosu.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 11, 2011, 21:10 »
Nieoficjalnie: Rosjanie zgodzili się na połączenie lotów C2 i C3. Najwcześniejsza możliwa data startu to 19 grudnia, ale najprawdopodobnej lot zostanie przeniesiony na rok przyszły (przełom stycznia i lutego). Prócz tego w roku 2012 spodziewamy się trzech normalnych misji Dragona, pierwszej 12 kwietnia. Potwierdzają się więc podawane przeze mnie dawno temu informacje i daty.

Bardzo dobra wiadomość! :) Oczywiście pewnie zależne jest to od tego, czy ISS będzie "załogowa" na początku przyszłego roku. Kiedy można się spodziewać potwierdzenia?

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 11, 2011, 21:15 »
Bardzo dobra wiadomość! :) Oczywiście pewnie zależne jest to od tego, czy ISS będzie "załogowa" na początku przyszłego roku. Kiedy można się spodziewać potwierdzenia?

Poywierdzenie powinno być mniej więcej w ciągu dwóch tygodni.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 21, 2011, 12:49 »
W międzyczasie nastąpiło przejście przez etap PDR systemu ratunkowego dla misji załogowych:
http://nasawatch.com/archives/2011/10/nasa-approves-s.html

NASA zaakceptowała wyniki PDR. Brawa dla SpaceX!

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 24, 2011, 23:07 »
Dragon dotarł do CCAFS:
http://florydziak.blogspot.com/2011/10/smoki-spacex.html

Historyczna chwila, w końcu to będzie pewnie pierwszy prywatny statek kosmiczny który zacumuje do ISS (albo będzie to kapsuła która zniszczy ISS - niezależnie od wyniku to historyczna chwila).
Zapraszam na mój blog :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #700 dnia: Październik 24, 2011, 23:17 »
Historyczna chwila, w końcu to będzie pewnie pierwszy prywatny statek kosmiczny który zacumuje do ISS (albo będzie to kapsuła która zniszczy ISS - niezależnie od wyniku to historyczna chwila).

Zgadzam się - historyczna chwila! :)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #701 dnia: Październik 25, 2011, 00:18 »
Historyczna chwila, w końcu to będzie pewnie pierwszy prywatny statek kosmiczny który zacumuje do ISS (albo będzie to kapsuła która zniszczy ISS - niezależnie od wyniku to historyczna chwila).

Może jeszcze pacnąć (kapsuła razem z rakietą) do oceanu ;)

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1441
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #702 dnia: Październik 25, 2011, 08:11 »

Może jeszcze pacnąć (kapsuła razem z rakietą) do oceanu ;)

Ale to już taka historyczna chwila nie będzie. Powoli możemy przyjmować zakłady, która rakieta w ramach COTS pierwsza zapragnie ochłody w oceanie po starcie ;).

Offline jmvh

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3168
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #703 dnia: Październik 25, 2011, 14:25 »
Powoli możemy przyjmować zakłady, która rakieta w ramach COTS pierwsza zapragnie ochłody w oceanie po starcie ;).

Wszak po tym jak pierwszy stopień nabierze w tym wprawy przyjdzie kolej na następne! Jak to mówią: w grupie raźniej.

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #704 dnia: Październik 25, 2011, 15:40 »
Może jeszcze pacnąć (kapsuła razem z rakietą) do oceanu ;)

No tak, ale to było by mało historyczne a Rosjanie zaraz by się czepiali że ich kopiujemy.
Zapraszam na mój blog :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #704 dnia: Październik 25, 2011, 15:40 »