Autor Wątek: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl  (Przeczytany 4440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mauzer

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • LOXem i ropą! ;)
Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« dnia: Grudzień 12, 2010, 06:14 »
Wielu z nas, fascynujących się naukami kosmicznymi ma świadomość tego, że rozwój technologii kosmicznych w Polsce traktowany jest po macoszemu. Zdecydowana większość społeczeństwa oraz wielu polityków nie zdaje sobie sprawy z wagi tegoż sektora, z  tego jaki wpływ mógłby mieć na rozwój naszego państwa.
Stąd nie wystarcza popularyzacja astronautyki jako takiej, trzeba popularyzować szanse, możliwości,  jakie daje nam pełniejsze korzystanie z technologii kosmicznych, technik satelitarnych etc.

Chcąc zrobić coś, co mogło być impulsem do pójścia krok na przód, do zrobienia czegoś, co uświadomiłoby wielu osobom, że problem istnieje i nie można go lekceważyć, zrodziła się idea powstania filmu dokumentalnego, którego zapowiedź możemy już oficjalnie :) zaprezentować!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna
filmu "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna", który ukazuje, iż
są w Polsce ludzie, którym zależy na rozwoju przemysłu kosmicznego, tej jakże ważnej gałęzi gospodarki
, z której w niedalekiej przyszłości
możemy czerpać znaczne korzyści. Jest to również film o tym, że warto
mieć marzenia, bo kiedy wierzy się w sensowność celu, w swój sukces, można je zrealizować mimo wszelkich trudności.

W filmie wypowiadają się osoby związane z przemysłem kosmicznym zawodowo, jak również amatorzy którzy poprzez
swą działalność wspierają polskie dążenia w kierunku gospodarczego
wykorzystania technologii kosmicznych.
Realizacja filmu: Marcin Mazur, Marcin Polar (PASAA)
Premiera filmu: niebawem :)
link do zwiastuna: http://www.kosmicznapolska.pl/projekty/pasaa/polska-rzeczpospolita-kosmiczna.html

Równolegle do filmu powstał portal internetowy, który ze względu na obszerność tematu o którym traktuje film, pozwala bliżej przyjrzeć się pracy instytutów i organizacji które na co dzień zajmują się projektami z sektora technologii kosmicznych, bądź jego promocją.
Witryna oprócz przybliżania tematu udziału Polski w badaniach przestrzeni kosmicznej, ma także na celu wsparcie organizacji zajmujących się projektami z zakresu technologii kosmicznych, oraz budową platformy komunikacji między nimi.

Portal można znaleźć pod adresem: www.kosmicznapolska.pl

Miłych wrażeń!

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:15 »
Jak dla mnie świetna inicjatywa! Czekam z niecierpliwością na pełną wersję filmu:)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:22 »
Strona bardzo profesjonalna, a zajawka filmu robi wrażenie - czekam na film!

Natomiast nie podoba mi się, że strona jest anonimowa. Nie idzie tylko o to, że ma nigdzie nazwisk inicjatorów pomysłu ani wykonawców, ale przydałaby się informacja, jaka organizacja czy społeczność za Wami stoi, itd. Chyba, że w zamierzeniu jest to tylko Wasz prywatny blog, który można sobie poczytać, a nie zapoczątkowanie jakiejś poważniejszej inicjatywy.

Offline Szaniu

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1698
  • Szepty Ziemi.
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:26 »
Film zapowiada się świetnie :). Mam nadzieję, że uda się jakoś przyciągnąć ludzi do obejrzenia.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:26 »

Offline TomekK

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 1
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2010, 00:50 »
świetna inicjatywa - trzeba teraz tylko wypełnić stronkę treścią i zacząć ja upowszechniać :)

Offline mauzer

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 23
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2010, 22:31 »
Strona bardzo profesjonalna, a zajawka filmu robi wrażenie - czekam na film!

Natomiast nie podoba mi się, że strona jest anonimowa. Nie idzie tylko o to, że ma nigdzie nazwisk inicjatorów pomysłu ani wykonawców, ale przydałaby się informacja, jaka organizacja czy społeczność za Wami stoi, itd

Zależy nam na tym by była to wspólna inicjatywa całego środowiska astronautycznego w Polsce, stąd brak informacji odnośnie redakcji.

Temat upowszechniliśmy na wykopie:

http://www.wykop.pl/link/558557/polska-rzeczpospolita-kosmiczna/

Kto żyw, niech kopie, im więcej wykopów tym do większej ilości osób uda nam się dotrzeć :)

Pozdrawiam

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:00 »
Zależy nam na tym by była to wspólna inicjatywa całego środowiska astronautycznego w Polsce, stąd brak informacji odnośnie redakcji.

Tego akurat zupełnie nie rozumiem. Przecież jest jakaś ekipa koordynatorów?
Jeśli komuś zależy by scalić środowisko, to nie może się ukrywać...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Polska Rzeczpospolita Kosmiczna, www.kosmicznapolska.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2010, 15:00 »