Autor Wątek: Dragon CRS-2  (Przeczytany 42332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 03, 2013, 14:53 »
"Pierwszy etap przyłączenia statku Dragon do portu cumowniczego stacji ISS został zakończony. W czasie drugiego etapu załączonych zostanie 16 rygli, które trwale połączą dwie części mechanizmu cumowniczego CBM."

Offline Prometeusz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 940
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 03, 2013, 14:58 »
Dragon przyłączony do stacji o 14:56! Trochę to trwało, ale jak wspominał Matias sterowali ramieniem z Ziemi więc potrzebowali zasięgu KU i oświetlenia.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 03, 2013, 16:01 »
Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 03, 2013, 16:33 »
Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?

Może testują w jaki sposób można zdalnie prowadzić działalność na ISS.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 03, 2013, 16:33 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 03, 2013, 16:40 »
Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?
             ... to wlasciwie ciag dalszy dyskusji o misji na marsie sterowanej z orbity;-) Podobnie tutaj, koszt osoby ktora steruje tym z Ziemi jest mniejszy niz zatrudnienie do tego specjalnie wyslanego na orbite astronauty z biletem za 50mln$;-) Podejrzewam, ze to bedzie dalej rozwijane aby jak najbardziej odciazyc ludzi na ISS i rozwijac technologie teleprezencji. Po to samo zreszta pojawil sie na pokladzie Robonaut2. Z powazaniem
                                                                                                                                                                              Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 16:43 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23227
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 03, 2013, 17:11 »
Co powiecie na to?


Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 03, 2013, 17:23 »
Co powiecie na to?

Świetny filmik!

Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?

Może testują w jaki sposób można zdalnie prowadzić działalność na ISS.

Jeśli to by miało znaczyć, że zawężają się zakresy czynności dla załogi do tych prostszych, remontowych (np. hydrauliki), to nie brzmi to dobrze - byłby to argument przeciwko ISS i lotom załogowym. Ale to temat nie na ten wątek...

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23227
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 03, 2013, 19:15 »
Jeszcze jedno nagranie:


Czyli jak będzie wyglądać wyciągnięcie gratów z bagażnika Dragona. :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 03, 2013, 20:21 »
Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?

Może testują w jaki sposób można zdalnie prowadzić działalność na ISS.

Jeśli to by miało znaczyć, że zawężają się zakresy czynności dla załogi do tych prostszych, remontowych (np. hydrauliki), to nie brzmi to dobrze - byłby to argument przeciwko ISS i lotom załogowym. Ale to temat nie na ten wątek...

Tak jak pisaliście, prócz testowania możliwości przeprowadzania operacji związanych z obsługą statków towarowych, było to także odciążenie załogi (amerykańskiej), która dzisiaj z racji weekendu ma wolne i pracować to może tylko przy dobre motywacji - co ujawniło się przy chęci otwarcia włazów* i dobrania się do tej świeżej żywności ;D

*Od krótkiego czasu wiemy, że właz pomiędzy Dragonem a ISS jest już otwarty! :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 03, 2013, 21:55 »
Zastanawia mnie, dlaczego zdecydowano się na sterowanie Canadarmem  z Ziemi. Czyżby sterowanie nim był tak trudne i ryzykowne, że lepiej gdy obsługują go specjalnie przeszkoleni specjaliści, a nie przyuczeni tylko astronauci?

Może testują w jaki sposób można zdalnie prowadzić działalność na ISS.

Jeśli to by miało znaczyć, że zawężają się zakresy czynności dla załogi do tych prostszych, remontowych (np. hydrauliki), to nie brzmi to dobrze - byłby to argument przeciwko ISS i lotom załogowym. Ale to temat nie na ten wątek...
             ... oj smiem watpic czy te cale dogladaie roznych eksperymrntow, czy nawet robienie porzadkow w stacji, da sie tak latwo zautomatyzowac. Cumowanie statku jest moim zdaniem o niebo latwiejsze;-) Z powazaniem
                                                                                                                      Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 07:43 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 03, 2013, 22:09 »
Nic z tego postu nie rozumiem...

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 04, 2013, 07:00 »
Nic z tego postu nie rozumiem...
             ... to prosciej, nie grozi im, ze nic nie beda robic;-) Z powazaniem
                                                                                                                                                Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23227
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 04, 2013, 11:05 »
Czy są już pierwsze zdjęcia z wnętrza Dragona?

Offline Juzek

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Live your dream everyday
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 04, 2013, 11:15 »
No właśnie, dragon otwarty a filmów brak ... coś przegapiłem ?

Offline nasaspace2

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 48
  • W tym roku studia ; )
Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 04, 2013, 12:07 »
Dla przypomnienia radość pracowników SPACEX z pierwszej misji ; ) aż ciary mnie przeszły  8)
Problem z cytatami jest taki, że ludzie od razu wierzą w ich prawdziwość - Mikołaj Kopernik

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon CRS-2
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 04, 2013, 12:07 »