Autor Wątek: Golden Spike  (Przeczytany 42796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 10, 2012, 13:22 »
W cytowanym artykule piszą: "To enter and depart lunar orbit, additional Dragon propulsion is required, but this propulsion system can be located within a modified Trunk structure, as discussed in more detail below.". I są tam szczegółowe wyliczenia w tabelce. Na ile rozsądne - nie jestem w stanie ocenić. (http://goldenspikecompany.com/wp-content/uploads/2012/02/French-et-al.-Architecture-Paper-in-AIAA-Journal-of-Spacecraft-and-Rockets.pdf)

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 10, 2012, 13:38 »
W cytowanym artykule piszą: "To enter and depart lunar orbit, additional Dragon propulsion is required, but this propulsion system can be located within a modified Trunk structure, as discussed in more detail below.". I są tam szczegółowe wyliczenia w tabelce.

Problem w tym, że w tabelce zarówno "Propulsion Dry Mass" jak i "Propellant Mass" stanowią osobne pozycje, niezależne od masy samego Dragona (całość w sumie miałaby ważyć ok. 12 ton), więc nie wyjaśnia to tak wysokiej masy samego pojazdu.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 10, 2012, 15:50 »
Fakt. Szukałem na stronach SpaceX i CCiCap aktualnej informacji jaka jest sucha masa Dragona i nie znalazłem. Może źle szukałem... Jedynie w starym dokumencie z 2008 r. jest, że 4,2 t.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 10, 2012, 18:54 »
ekopalneta pamietaj, ze Ksiezyc jest trudniej dostepny niz Phobos. To nie chodzi o odleglosc;-)
Z powazaniem
                                                      Adam Przybyla
Domyślam się, że chodzi Ci o ilość paliwa potrzebnego do dotarcia na powierzchnię Księżyca czy Fobosa. Ale co do paliwa sprawę mamy przetestowaną (w programie Apollo) zaś długotrwałych lotów BEO na ludzkiej załodze jeszcze nie a właśnie tą sprawę miałem na myśli  :)
P.S. Fajny mi dałeś pseudonim  ;D
            ... ups;-) Przepraszam ;D Z powazaniem
                                                      Adam Przybyla

https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 10, 2012, 18:54 »

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:48 »
Namnożyło się kosmicznych kanciarzy, oj namnożyło... Jak nie Mars One, to Uwingu czy jak mu tam było, tej firemce co chciała sprzedawać nazywanie planet. Jak nie Uwingu to Gold Spike. Nawet najbardziej wiarygodne Planetary Resources jest tylko firmą, która da ci za stosunkowo niewielkie pieniądze możliwość podglądania sąsiadki z orbity i tyle (kopanie asteroid? jaaasne).

Ciekawe, kto następny będzie próbował łowić inwestorów-frajerów?

velo

  • Gość
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:14 »
Ciekawą i umiarkowaną analizę z plusami i minusami na temat Golden Spike pisze Jeff Foust na The Space Review

http://www.thespacereview.com/article/2201/1

miłej lektury

LooZ^

  • Gość
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 10, 2012, 23:09 »
Niektórych debilna mentalność to chyba kopie po głowie i każe pisać idiotyczne posty na forach.......

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:12 »
Niektórych debilna mentalność to chyba kopie po głowie i każe pisać idiotyczne posty na forach.......
   ... ee, moze dobra okazja aby podyskutowac z takim advocatus diavoli;-) Za pomoca argumentow ... Z powazaniem
                                                      Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

LooZ^

  • Gość
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:07 »
Z całym szacunkiem, ale ciężko mi zmuszać się do "merytorycznej" dyskusji, jak o ludziach którym program kosmiczny zawdzięcza wiele, a do tego mają jaja, żeby wyznaczać nowe granice, jakaś gwiazda internetu pisze per "kanciarze" szukający "inwestorów-frajerów".

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:07 »
Tylko proszę aby tutaj rozmowa nie zeszła do poziomu personalnych wycieczek. Ten wątek jest tak wysoko jak Księżyc od nas! :)

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:10 »
Z całym szacunkiem, ale ciężko mi zmuszać się do "merytorycznej" dyskusji, jak o ludziach którym program kosmiczny zawdzięcza wiele, a do tego mają jaja, żeby wyznaczać nowe granice, jakaś gwiazda internetu pisze per "kanciarze" szukający "inwestorów-frajerów".
Oczywiscie, ale samo przekonanie, ze jest inaczej nie pomoze ... Z powazaniem
                                                                                                                                                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:05 »
Z całym szacunkiem, ale ciężko mi zmuszać się do "merytorycznej" dyskusji, jak o ludziach którym program kosmiczny zawdzięcza wiele, a do tego mają jaja, żeby wyznaczać nowe granice, jakaś gwiazda internetu pisze per "kanciarze" szukający "inwestorów-frajerów".
Dla mnie wiarygodność Mars One jest dokładnie zerowa, a Golden Spike przyzerowa.

"Wyznaczać nowe granice"? Każdy może kłapać jęzorem, to nic nie kosztuje. Mieliśmy już zilion prezentacji w powerpoincie i ślicznych renderków rakiet, kapsuł, pojazdów i co tam jeszcze przeróżnych firm i firemek - i tylko drobny ułamek z nich doczekał się gięcia blachy. Resztę firm spotkała kosa (jak nieszczęsny Kistler) lub została wykupiona.

"Ludzie, którym program kosmiczny zawdzięcza wiele"? Dla mnie nazwisko jakiegoś mendżera, dyrektora, polityka czy innego marnotrawczego pasożyta na liście ludzi popierających/uczestniczących w danym projekcie to sygnał ostrzegawczy. Tacy tylko siedzą na zadku w miękkim fotelu szefa i wymyślają bzdury kosztujące miliony $ (najmniej!) typu pojemnik na pył dla Curiosity, który nigdy by nie był wykorzystany i tak (Stern - założyciel Golden Spike i współzałożyciel Uwingu), gdy w tym samym czasie MSL miał ciężkie chwile finansowe. Takie nazwisko jak Newt Gingrich wywołuje u mnie już tylko szyderczy chichot.

Gdzie inwestorzy? Golden Spike dopiero ich szuka! Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto zechce wyłożyć 8 dużych baniek zielonych. Jakoś w to wątpię.

Koszta? Skąd wiadomo, że tylko 8 bln$? Ktoś to niezależnie wyliczył dla nich czy oni sami tak nawymyślali? Ja stawiam na to drugie.

Sory, nie jestem w stanie tego czegoś traktować poważnie. Uwierzę, jak zobaczę, i ani pikosekundy wcześniej.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 11, 2012, 17:28 »
Mader a co ci przeszkadza ze ktos za wlasne pieniadze tworzy takie inicjatywy?ubędzie ci w portfelu z tego powodu?ja sie ciesze ze ktos wlasny majątek i czas przeznacza na takie projekty a nie tak jak oligarchowie naftowi na pozłacane kible czy jachty.Zawsze nauka w jakims stopniu na tym skorzysta.10 takich projektów nie wypali ale za 11 razem moze sie udać.A nawet jak sie nie uda to ty z tego powodu nie zbiedniejesz.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 11, 2012, 17:52 »
Mader a co ci przeszkadza ze ktos za wlasne pieniadze tworzy takie inicjatywy?ubędzie ci w portfelu z tego powodu?ja sie ciesze ze ktos wlasny majątek i czas przeznacza na takie projekty a nie tak jak oligarchowie naftowi na pozłacane kible czy jachty.Zawsze nauka w jakims stopniu na tym skorzysta.10 takich projektów nie wypali ale za 11 razem moze sie udać.A nawet jak sie nie uda to ty z tego powodu nie zbiedniejesz.
            ... no wlasnie czy popieranie wszystkiego jak leci, byle tylko w nazwie mialo cos z kosmosu, jest zawsze dobre? Czy kazdy projekt jest wart swej ceny? Czy 100mln wydane na PECS, ktore przynioslo w wyniku tylko PW-Sat, bylo tego warte? PW-Sat juz nie odpowiada na sygnaly, moze warto sie nad tym akurat teraz akurat zastanowic?
Z powazaniem
                                                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:04 »
Ich pieniadze wiec mają prawo robić z nimi co zechcą,nawet palić nimi w kominku.Co innego jakby szly z budzetu.Wiec tutaj zadnego dylematu nie mam.Nawet jak to nie wypali co zapewne tak sie skonczy,to moze dać podwaliny pod nowe technologie i rozruszać sektor kosmiczny.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Golden Spike
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:04 »