Autor Wątek: Hayabusa 2  (Przeczytany 258648 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:08 »
Wspaniałe i historyczne ujęcia!

velo

  • Gość
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 23, 2018, 19:22 »
Ja akurat cieszę się na lot MASCOTa. Będzie on testowany na początku października.

Akurat fajny model MASCOTa tego pokazywany był w Bremie (nie pamietam czy to był OHB, DLR czy Airbus). Byłem tam dwa razy na wyprawach i te miejsca mi się akurat wymieszały :) Tak czy tak może ktoś z forumowiczów co się wkrótce na IAC 2018 wybierze zobaczy również ten model - całkiem wielka ta skrzynka na buty :D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 23, 2018, 19:35 »
W ogóle warto skomentować uzyskane obrazy. Ryugu ma naprawdę dużo małych kamyczków na powierzchni, ale trudno określić czy jest na nim jakaś warstwa pyłu. Z tych zdjęć wydaje mi się, że nie.

velo

  • Gość
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 23, 2018, 19:46 »
Też mi się wydaje że relatywnie mała warstwa pyłu, ale dopiero jak będą bardziej szczegółowe zdjęcia z samej powierzchni (poprzednie były wykonane w locie)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 23, 2018, 19:46 »

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 23, 2018, 22:34 »
Ja akurat cieszę się na lot MASCOTa. Będzie on testowany na początku października.

MASCOT ma większe możliwości ale jedną ogromną wadę - brak paneli słonecznych  :(.
MINERVY popracują znacznie dłużej.

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 23, 2018, 22:40 »
Minilaziki zyja czy udaja Deep Impact 2 z misji MPL z 1999 roku? :-( Ja bym zrzucil najpierw jednego lazika a potem drugiego :-(

Ten filmik pokazuje, że nie było możliwości wypuścić ich pojedynczo:

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:48 »
Ja akurat cieszę się na lot MASCOTa. Będzie on testowany na początku października.

MASCOT ma większe możliwości ale jedną ogromną wadę - brak paneli słonecznych  :(.
MINERVY popracują znacznie dłużej.

Na jak długo przewidziana jest praca MASCOT ? Tzn. na jak długo wystarczy mu baterii ?
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:53 »
animacja pokazująca zbliżenie H-2 do Ryugu, moment przed wypuszczeniem obu probników Minerva-II. Pięknie prezentuje się nam cień statku macierzystego.

Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:43 »
Śliczna animacja!

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:47 »
Na jak długo przewidziana jest praca MASCOT ? Tzn. na jak długo wystarczy mu baterii ?

Szału nie ma - 16h a może i mniej.

Cytuj
MASCOT's battery has a capacity of 200 Watt-hours, sufficient for 16 hours of operating time. However, the actual operating time depends on the temperature and actual power consumption on site. During this time, Ryugu will go through about two full asteroid day-and-night cycles.

https://www.dlr.de/dlr/en/desktopdefault.aspx/tabid-11069/1928_read-29830/#/gallery/32003

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:56 »
Na jak długo przewidziana jest praca MASCOT ? Tzn. na jak długo wystarczy mu baterii ?

Szału nie ma - 16h a może i mniej.

Cytuj
MASCOT's battery has a capacity of 200 Watt-hours, sufficient for 16 hours of operating time. However, the actual operating time depends on the temperature and actual power consumption on site. During this time, Ryugu will go through about two full asteroid day-and-night cycles.

https://www.dlr.de/dlr/en/desktopdefault.aspx/tabid-11069/1928_read-29830/#/gallery/32003

W sumie zastanawiające, czemu ów próbnik nie został wyposażony w te baterie, koszty czy założenie z góry, że 16h w zupełnosci wystarczy do osiągnięcia celu misji.... Obie MINERVY-II powinny (oby) popracować zatem wyraźnie dłużej.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 24, 2018, 17:08 »
Obie MINERVY-II powinny (oby) popracować zatem wyraźnie dłużej.

W roli ścisłości to MINERVY są trzy - dwie MINERVA-II-1 oraz jedna MINERVA-II-2. Dwie pierwsze były w jednym zasobniku i musiały być wypuszczone razem. MINERVA-II-2 jest znacznie większa i jeszcze nie została uwolniona:




Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 24, 2018, 18:41 »
Dzięki serdeczne za to wyjaśnienie! Ja nie ukrywam, że się tutaj pogubiłem przy nazewnictwie!

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 24, 2018, 20:11 »
Obie MINERVY-II powinny (oby) popracować zatem wyraźnie dłużej.

W roli ścisłości to MINERVY są trzy - dwie MINERVA-II-1 oraz jedna MINERVA-II-2. Dwie pierwsze były w jednym zasobniku i musiały być wypuszczone razem. MINERVA-II-2 jest znacznie większa i jeszcze nie została uwolniona:



To teraz jak wyglądają dokładnie terminy uwolnienia MINERVA-II-2 i MASCOTT? Który z pozostałych dwóch zostanie opuszczony jako pierwszy?
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Limax7

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1123
  • .: I love comets :.
    • Link do Facebook:
Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 24, 2018, 22:00 »
Obie MINERVY-II powinny (oby) popracować zatem wyraźnie dłużej.

W roli ścisłości to MINERVY są trzy - dwie MINERVA-II-1 oraz jedna MINERVA-II-2. Dwie pierwsze były w jednym zasobniku i musiały być wypuszczone razem. MINERVA-II-2 jest znacznie większa i jeszcze nie została uwolniona:



To teraz jak wyglądają dokładnie terminy uwolnienia MINERVA-II-2 i MASCOTT? Który z pozostałych dwóch zostanie opuszczony jako pierwszy?

Minerva-II ma być wypuszczona w styczniu lub lutym 2019
Adam Hurcewicz
Uniwersał 150/900
Nikon D3200 + Nikkor AF-S 18-105mm + Sigma APO 70-300mm

Białystok, Polska
http://adamhurcewicz.wordpress.com

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Hayabusa 2
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 24, 2018, 22:00 »