Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1376803 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2550 dnia: Wrzesień 26, 2015, 22:23 »
Full Duration Firing dla tego stopnia? Ciekawe jak się rozchodzą naprężenia w takiej rakiecie, przytwierdzonej do stanowiska testowego. Czy nie wpłynie to na osiągi rakiety w normalnym locie?

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2551 dnia: Wrzesień 27, 2015, 13:37 »
Meanwhile Elon na konferencji w Berlinie ostatnio stwierdził, iż ma nadzieje że polecą znowu w ciągu 6-8 tygodni.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2552 dnia: Październik 06, 2015, 18:42 »
Taka ostatnio plotka się pojawiła odnośnie SpaceX. Czy wiecie o co może chodzić?

Cytuj
Tease: It may take weeks, or even months, to be announced, but what I've just been shown is THE most exciting thing EVER. #SpaceX

Offline Gibon

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 50
  • 3...2...1...Liftoff
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2553 dnia: Październik 06, 2015, 20:19 »
Tylko domysły... Nowa technologia? MCT? Dobry marketing? Swoją drogą to nieźle pomyślane puszczać taką plotkę, teraz każdy entuzjasta będzie chciał wiedzieć o co chodzi. A skąd ta plotka?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2553 dnia: Październik 06, 2015, 20:19 »

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2554 dnia: Październik 06, 2015, 20:37 »
Obstawiam, że MCT ;)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8599
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2555 dnia: Październik 06, 2015, 20:44 »
Obstawiam, że MCT ;)

Też tak myślę. Zresztą Musk go nam w tym roku obiecał  :)

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2556 dnia: Październik 06, 2015, 20:48 »
Plotka pochodzi z tweeta Christa, jednego z adminów NasaSpaceFlight.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2557 dnia: Październik 06, 2015, 20:50 »
Plotka pochodziła od konta Chrisa z Nasaspaceflight, więc prawie na pewno chodzi tutaj o technologie. Chris się nie interesuje zabiegami marketingowymi.

Nie sądzę, aby było to MCT, gdyż o tym była już mowa. Raczej stawiałbym na a) Dragona poza LEO albo b) jakąś stację orbitalną przy współpracy z kimś innym albo c) coś, czego kompletnie się nie spodziewaliśmy. Mam nadzieję, że to c), bo a i b jest z pewnością logicznym rozwojem działalności SpaceX. :)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8599
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2558 dnia: Październik 06, 2015, 21:04 »
A może dogadali się z NASA na misję Red Dragona po próbki Marsa?  :D

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2559 dnia: Październik 06, 2015, 21:11 »
Wiekszych sensacji spodziewwlbym sie po rozmowach chinczykow z usa? Ostatnio nie bylo przeszkod w wykorzystaniu przez nich komercji na iss (rackspace). Moze pozwoja bogatym chinczykom zaplacic za cos innego u debetowych amerykanow?;-)
Moza zalapie sie na to komercyjny SpaceX?;-) (duuuuuzo gdybania z mojej strony) Z powazaniem
                                                                                                        Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2560 dnia: Październik 06, 2015, 21:18 »
Wynika z tego ćwierknięcia, że Bergin już wie o co chodzi. A skoro on wie, to wie znacznie więcej ludzi, czyli wkrótce się rozniesie.

A swoją drogą stwierdzenie, że mamy czekać tygodnie lub nawet miesiące, jest bardzo mgliste...

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2561 dnia: Październik 06, 2015, 21:19 »
Ja obstawiam, że to niesamowita architektura MCT tak go oszołomiła. Musk od dawna zapowiadał, że to będzie coś czego jeszcze nie było, a nikt w to nie wierzył ;) A Chris to stary wyjadacz, nie sądzę, żeby go jakaś tam stacja orbitalna tak poruszyła ;)

No i wyraźnie mówi o tym, że coś zobaczył - obstawiam jakiś projekt/model czegoś. Gdybań Adama nawet nie komentuję.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8599
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2562 dnia: Październik 06, 2015, 21:22 »
Ja obstawiam, że to niesamowita architektura MCT tak go oszołomiła. Musk od dawna zapowiadał, że to będzie coś czego jeszcze nie było, a nikt w to nie wierzył ;) A Chris to stary wyjadacz, nie sądzę, żeby go jakaś tam stacja orbitalna tak poruszyła ;)

No i wyraźnie mówi o tym, że coś zobaczył - obstawiam jakiś projekt/model czegoś. Gdybań Adama nawet nie komentuję.

A może silnik fotonowy, ba sam napęd czasoprzestrzenny wynaleźli i opatentowali?  ;D

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2563 dnia: Październik 06, 2015, 21:33 »
Przegapiliśmy też drugi tweet, jasno pokazującego że chodzi o coś naprawdę dużego:

Cytuj
And I've told myself a trillion times not to exaggerate, but in this case, I'm not. :-D

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2564 dnia: Październik 06, 2015, 21:38 »
Też jestem za podróżami w czasie, od biedy może być napęd warpowy :)

Może po prostu zobaczył coś osobiście ekscytującego, niedostępnego dla przeciętnego śmiertelnika? Pokaz drukowania 3D prawie całego silnika albo zaawansowane wnętrze załogowego Dragona...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #2564 dnia: Październik 06, 2015, 21:38 »