Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1376837 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

LooZ^

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3045 dnia: Czerwiec 02, 2016, 22:43 »
SpaceX ma już zespół prawników zajmujący się problematyką skażenia Marsa jak i pewnie całą problematyką kolonizacji.

No i nawet jak nie wyrobią się na 2024, to nadal będą w tak zaawansowanym stadium, że będą mogli prawdopodobnie zrealizować misję w 2026.


Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3046 dnia: Czerwiec 03, 2016, 00:53 »
Marek dotarł do ciekawej wiadomości o osłonach ładunku Falcona:
http://florydziak.com/blogger/2016/06/delta-iv-heavy-leci-9-czerwca.html
Mają one kontrolować swój lot, a zatem muszą mieć awionikę i jakkolwiek absurdalnie to brzmi komputery pokładowe.

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3047 dnia: Czerwiec 08, 2016, 00:28 »
Żeby nie offtopowac w wątku z Thaicom 8:
Jestem niezmiernie ciekaw, kiedy zostanie poraz pierwszy użyty ponownie którys z tych pierwszych stopni. W przypadku udanego wyniesienia ładunku, tj. bezawaryjnego, ponownego lotu takiego członu, będzie to kolejny milowy krok dla SpaceX.
Gdzieś ostatnio Musk mówił, że w ciągu 2-3 miesięcy. Pewnie będzie poślizg, ale myślę, że w tym roku im się uda na pewno.

Na chwilę obecną pierwszy lot używanego stopnia celują w okolice września/października.
Cytuj
Fourth rocket arrives in the hangar. Aiming for first reflight in Sept/Oct.
https://twitter.com/elonmusk/status/740296489532948480

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3048 dnia: Czerwiec 08, 2016, 01:04 »
Hmm... Coś czuję, że będzie to w okolicach IAC 2016... Albo w trakcie...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3048 dnia: Czerwiec 08, 2016, 01:04 »

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3049 dnia: Czerwiec 10, 2016, 21:14 »
Ciekawy artykuł : https://www.washingtonpost.com/news/the-switch/wp/2016/06/10/elon-musk-provides-new-details-on-his-mind-blowing-mission-to-mars/

Z najciekawszych informacji w 2020 planują wysłać dwa dragony w kierunku Marsa.

Offline KEP

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3050 dnia: Czerwiec 12, 2016, 17:13 »
Musk był ostatnio na dywaniku w Pentagonie. Ciekawe o czym rozmawiali, zapewne nie o pogodzie  ;).
Nie wierz w cuda, polegaj na nich.

Offline JoachimK

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 308
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3051 dnia: Czerwiec 14, 2016, 01:31 »
A Review of SpaceX's Launch Manifest History
http://www.americaspace.com/?p=93456

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3052 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:56 »
Bardzo ciekawy artykuł!

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3053 dnia: Czerwiec 23, 2016, 21:34 »
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8599
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3054 dnia: Czerwiec 23, 2016, 22:44 »
Bardzo ciekawy artykuł Marka o planowanych krokach milowych SPACE X do załogowych lotów na LEO i nie tylko  :)
http://florydziak.com/blogger/2016/06/postepy-spacex-lotach-zalogowych.html

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3055 dnia: Czerwiec 24, 2016, 15:06 »
Ciekawy artykuł! Zastanawiam się jednak, czy poznamy jakieś inne plany.
Oczami wyobraźni widzę, jak SpaceX ogłasza załogowy lot na GEO kapsułą Dragon 2. :) Coś takiego byłoby fajne przed lotami BEO.

Offline sivasu

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 89
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3056 dnia: Czerwiec 24, 2016, 19:23 »
Ciekawy artykuł! Zastanawiam się jednak, czy poznamy jakieś inne plany.
Oczami wyobraźni widzę, jak SpaceX ogłasza załogowy lot na GEO kapsułą Dragon 2. :) Coś takiego byłoby fajne przed lotami BEO.
No byłoby fajnie, tylko po co? Co astronauci (odziani w nowe sexi kombinezony od Spacex) mieliby tam robić? Cykać fotki?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3057 dnia: Czerwiec 24, 2016, 19:30 »
Oraz testować, demonstrować i weryfikować technologie, które potem się przydadzą do lotu na Marsa. Szczególnie jeśli powrót na Ziemię w przypadku awarii jest możliwy w krótkim czasie.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3058 dnia: Czerwiec 25, 2016, 00:31 »
Ciekawy artykuł! Zastanawiam się jednak, czy poznamy jakieś inne plany.
Oczami wyobraźni widzę, jak SpaceX ogłasza załogowy lot na GEO kapsułą Dragon 2. :) Coś takiego byłoby fajne przed lotami BEO.
No byłoby fajnie, tylko po co? Co astronauci (odziani w nowe sexi kombinezony od Spacex) mieliby tam robić? Cykać fotki?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

..a jak mamy sprawdzać nowe technologie, jak rozwijać programy załogowe, jak nie właśnie przez tego typu i podobne loty i przedsięwzięcia? Małym krokiem, ale ważne, że do przodu, przecież to wszystko służy większemu celowi, SpaceX nie przeznaczałby na coś takiego pieniędzy wiedząc, że nie ma to większego sensu.
Przynajmniej SpaceX podchodzi do tematu eksploracji b.konkretnie, właśnie aby do przodu iść i nie marnować czasu, jak do tej pory miała to w zwyczaju NASA (i tak naprawdę nie wiadomo czy jej SLS nie jest przedłużeniem tej wątpliwej strategii).
Zwróć uwagę jaki postęp zrobił SpaceX w ciągu ostatnich 10 lat. Właśnie na początku tego przedziału czasowego nie potrafili wystrzelić małej rakietki z jakiegoś zarośniętego palmami atolu, nie poddawali się, mimo, że każda eksplozja pożerała pieniądze, które uparcie z własnej i tylko własnej kieszeni wykładał Musk...., a teraz? .... testują swój pojazd załogowy, niemal już rutynowo odzyskują pierwsze stopnie rakiet wzbudzając tym u konkurencji bezsilną i niemal wściekłą zazdrość, rutynowo cumują swoimi pojazdami towarowymi do ISS...
Dlatego też każdy kolejny krok SpaceX uznaję za głęboko przemyślany, wychodzący na przeciw z góry ustalonej i klarownej misji tego przedsiębiorstwa. Przynajmniej wreszcie ktoś przeciwstawił się stagnacji, proponując niesamowitą dynamikę rozwoju tego sektora.
Nie jestem rzecz jasna jakimś fanbojem, ale nie da się nie lubić kogoś, który z takim entuzjazmem i przemyślanym planem przewraca sektor kosmiczny do góry nogami, w pełni dobrym tego słowa znaczeniu...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2016, 00:42 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24555
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3059 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:08 »
Po prostu inna kultura działania niż w zbiurokratyzowanych organizacjach, jak o tym wiele razy wcześniej o tym było pisane na Forum. Wolność działania daje wyniki.
Jeśli coś jest technologicznie możliwe to SpaceX to robi przy wykorzystaniu ponadprzeciętnych zasobów intelektualnych. Zastanawiam się tylko czy ambitne plany nie zderzą się z ograniczeniami finansowymi.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3059 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:08 »