Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347557 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 24, 2010, 19:17 »
No, mam akurat mam nadzieję, że tego dnia się to nie odbędzie... Inaczej nie zobaczę.

Online wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 26, 2010, 16:52 »
NA SFN pojawił się artykuł o przesunięciu terminu lotu. Powodem mają być kolejne testy kapsuły i całego sprzętu. Jeżeli 18 listopada zostanie utrzymany to próbne odpalenie ma się odbyć 13 listopada. 19 i 20 listopada są datami rezerwowymi w tej chwili.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 28, 2010, 08:34 »
No, mam akurat mam nadzieję, że tego dnia się to nie odbędzie... Inaczej nie zobaczę.

głowa do góry jestem przekonany że data sie zmieni, moze jeszcze nie raz.

Online wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 28, 2010, 13:24 »
Wycieczka po SLC-40:

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 28, 2010, 13:24 »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 03, 2010, 22:35 »
start przełożony na 18 listopada

Start przełożony na 20 listopada ze względu na konflikt czasowy ze startem Delty-4H (ten sakramencki radar śledzenia...).
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 09:23 wysłana przez astropl »
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Online wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 06, 2010, 14:50 »
start przełożony na 18 listopada

Start przełożony na 20 listopada ze względu na konflikt czasowy ze startem Delty-4H (ten sakramencki radar śledzenia...).

oprócz tego FAA nie wydała jeszcze licencji "powrotnej", która zezwoli na powrót Dragona na Ziemię. Więcej tutaj:

http://www.spacenews.com/venture_space/111005-spacex-awaiting-faa-approval-license.html


Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 07, 2010, 22:24 »

oprócz tego FAA nie wydała jeszcze licencji "powrotnej", która zezwoli na powrót Dragona na Ziemię.

Pewnie dlatego nowa data startu to 7 grudnia...
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 08, 2010, 00:00 »
Ciekawe czy wystartują w tym roku :P

Online wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 11, 2010, 20:13 »
Pamiętacie jeszcze zamówienie z Orbcomm na wyniesienie 18 satelitów? Tu jest bardzo ciekawy artykuł związany z tym tematem. A w nim:
- orbcomm rezygnuje z dostosowywania satelitów do innych rakiet jako zabezpieczenie, w tej chwili już jest pewne że wszystkie polecą falconami
- budowa satelitów ma opóźnienie
- pierwsze dwa mają polecieć jako ładunek dodatkowy w czasie lotów COTS 2 i 3 - o ile to nie jest jakaś gafa !! wychodziłoby więc na to, że nie będzie połączenia tych lotów w jeden. W ogóle nie wiadomo co na to NASA i jak oni chcą upchać i wypuścić satelitę z Dragonem:P



Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23205
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 11, 2010, 20:17 »
W ogóle nie wiadomo co na to NASA i jak oni chcą upchać i wypuścić satelitę z Dragonem:P

Jeśli takie wiadomości wychodzą na światło dzienne w tej chwili, to znaczy, że NASA już wcześniej o tym wiedziała i zaakceptowała ten plan (skoro plan lotów COTS i wymagania musiały być wcześniej przedstawione).

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 11, 2010, 20:23 »
- pierwsze dwa mają polecieć jako ładunek dodatkowy w czasie lotów COTS 2 i 3 - o ile to nie jest jakaś gafa !! wychodziłoby więc na to, że nie będzie połączenia tych lotów w jeden. W ogóle nie wiadomo co na to NASA i jak oni chcą upchać i wypuścić satelitę z Dragonem:P

Oho, będą powiększać fairing ;) Dragon nie będzie chyba tak ciężki jak domyślnie, także trochę się tam da upchać. Z drugiej strony to chyba niezłe wyzwanie dla SpaceX.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 11, 2010, 21:34 »
Jeden taki satelita to tylko 142 kilogramy, spokojnie.
Bardziej mnie zastanawia orbita - nie mogę znaleźć na jakiej mają być te orbcommy.

Online wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 12, 2010, 11:57 »
SpaceX ostatnio uzupełnia swój kanał na YouTube w filmiki które do tej pory wyprodukowali. Jest jedna według mnie świetna seria filmów, na których możemy obejrzeć firmę od wewnątrz. Przy niektórych widać jednak, że nie są najświeższe, mimo to warte obejrzenia.






Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 13, 2010, 18:14 »
Świetne filmiki, Wini! Można po nich zorientować się w rozmiarach i zaawansowaniu firmy. Przyszło mi do głowy podczas ich oglądania, z czego właściwie SpaceX żyje, bardzo duża w końcu firma. Czy tylko z pieniędzy Muska i programu COTS? Bo klienci są na razie sprawą przyszłości, choć miejmy nadzieję, że już niezbyt odległej.

Na stronie (link) ukazał się harmonogram startów rakiet w 2011 roku. Dla Falcona 9 wygląda on następująco:
- 12 kwietnia: COTS demo 2
- 6 czerwca: COST demo 3
- 20 lipca: ISS, lot 1
- 4 listopada: ISS, lot 2

O ile nie będzie opóźnień, co w SpaceX, ale nie tylko, staje się normą. Harmonogram ten pochodzi z 9 listopada, wygląda więc na aktualny.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 15, 2010, 13:43 »
Jeden taki satelita to tylko 142 kilogramy, spokojnie.
Bardziej mnie zastanawia orbita - nie mogę znaleźć na jakiej mają być te orbcommy.

nie znam obity dla nich ale chyba Dragony mogą je tam "popchnąć" i uwolnić na nich w ramach prób manewrowych, COTS Demo przecież do ISS nie lecą ? (chociaż ten ostatni chyba miał cumować pusty?)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 15, 2010, 13:43 »