Autor Wątek: Turystyka kosmiczna  (Przeczytany 41641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artpoz

• Nowy
  • *
Odp: Turystyka kosmiczna
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:01 »
Orion Span chwali się że zarezerwowano już pobyt na 4 miesiące. Czyli musiało wpłacić już 60 osób. Daje to w sumie 4,8 mln dolarów...Nieźle jak na stronkę z ładnym renderkiem :)

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:40 »
Ale wciąż zdecydowanie za mało, by cokolwiek konkretnego zrobić. Tak zgaduję, że kasy na same prace nad systemem podtrzymywania życia by mogło nie wystarczyć.

Offline mars76

• Weteran
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 16, 2018, 17:25 »
Kolejni naciągacze

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 16, 2018, 19:42 »
Daje to w sumie 4,8 mln dolarów...

Jedno miejsce na Dragonie 2 ma kosztować 20 mln USD - tak zapowiadał SpaceX w 2014, i to pod warunkiem przeprowadzania 4 lotów rocznie.

Offline Robek

• Pełny
  • LOXem i ropą! ;)
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:28 »
Daje to w sumie 4,8 mln dolarów...

Jedno miejsce na Dragonie 2 ma kosztować 20 mln USD - tak zapowiadał SpaceX w 2014, i to pod warunkiem przeprowadzania 4 lotów rocznie.

Za co te 20 milionów? bo nie jestem za specjalnie w temacie.
No i jeśli chodzi o ten orbitalny chotel, to przy bardzo tanich rakietach jakie ma Spacex, może faktycznie wyjść niewiele.
No bo ile kosztuje wyniesienie 1 kg na orbite? niech już będzie te 20tyś dolarów, w końcu wyjdzie może i z 15 tyś, no ale trzeba dodać koszt wyniesienia na orbitę tego kosmicznego hotelu, więc dajmy tutaj 20 tyś.
A pobyt w tym hotelu to 12 dni, więc potencjalny kient i jego kombinezon, to jest razem w okolicach 150 kg, plus jedzenie, to kolejne 20, może nawet 30 kilo?  :D w końcu zależy kto ile lubi zjeźć, więc trudno tu utrafić, no i do tego trzeba dodać jakąś możliwość żeby muc sie tam jakoś umyć, w końcu chyba nie będzie czegoś takiego że te 12 dni, w jednym ubraniu i bez żadnego mycia, więc tutaj jest kolejne kilkadziesiąt kilogramów.
Razem wyjdzie tak 300 kg, na jedną osobe przez 12 dni, a to koszt raczej nie duży, bo tylko 6 milionów.

Offline kanarkusmaximus

• Administrator
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:39 »
20 milionów to za "sam" start Dragonem 2... Za pobyt na tym "chotelu" ( ;) ) by było płatne ekstra, pewnie minimum drugie tyle.

Więc tak naprawdę realistycznie licząc, komercyjny-turystyczny pobyt na takim kompleksie powinien kosztować minimum 50 mln usd, czyli nie tak daleko od oferty Rosjan za miejsce na Sojuzie i lotem na ISS!