Autor Wątek: Axiom Space - załogowa stacja orbitalna  (Przeczytany 6855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline station

• Sir
  • Weteran
  • Go Perseverance go
Odp: Axiom Space - załogowa stacja orbitalna
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 17, 2021, 12:25 »
Czyli po staremu - wleciały malunki, gawiedź się zachwyca, a namacalnych konkretów tak naprawdę zero.
Rogozin zapowiedział budowę bazy wojskowej na Mimasie, potem - jak starczy rubli - ewentualnie na Charonie.

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 17, 2021, 13:54 »
A ja jak się dowiedziałem że wolą New Glenn od Falcona Heavy - od razu pomyślałem że będzie lipa  z całą tą stacją (a bo to oni pierwsi) nie mają modułów i nie spodziewają się pewnie mieć ich prędko (ciekawe jak myślą to w ogóle sfinansować) więc "wolą" New Glenna bo jakby wybrali FH to by było:
SpaceX - ok mamy rakietę - dawajcie pierwszy moduł.
Axiom - eeee... jaki moduł, .....jakto tak, to już, teraz ?

Póki będzie istniała ISS to będą na niej bazować. A co potem to się zobaczy....albo i nie.

Bardzo ładna teoria spiskowa - naprawdę mi się podoba!

A czy ma coś wspólnego z rzeczywistością? Niedawno widzieliśmy pierwszy stopień Vulcana z zamontowanymi silnikami BE-4. Zatem wydaje mi się niezwykle mało prawdopodobne, by New Glenn nie zdołał wystartować do 2024, choćby i bez odzysku (choć na 100% wykluczyć tego nigdy nie można :).)

Online Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 17, 2021, 13:56 »
... nie jest zle, ISS calkiem niezle sie ma, teraz tak z 8 lat stagnacji ... ale az tak mocno nei poleca w dol ...
Neocony porozdaja troche kasy aby lud sie nie zalamal;-) Ogolnie to sie nie spieszy ... i tak wszyscy sa przekonani,
ze wszystko co tam w gorze lata to amerykanskie ... nawet przeciez JUICE leci falconem (ze zacytuje inny watek),
to po co maja wydawac kase?
Z powazaniem
                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Online Adam.Przybyla

• Weteran
  • Realista do bólu;-)
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2021, 14:04 »
A ja jak się dowiedziałem że wolą New Glenn od Falcona Heavy - od razu pomyślałem że będzie lipa  z całą tą stacją (a bo to oni pierwsi) nie mają modułów i nie spodziewają się pewnie mieć ich prędko (ciekawe jak myślą to w ogóle sfinansować) więc "wolą" New Glenna bo jakby wybrali FH to by było:
SpaceX - ok mamy rakietę - dawajcie pierwszy moduł.
Axiom - eeee... jaki moduł, .....jakto tak, to już, teraz ?

Póki będzie istniała ISS to będą na niej bazować. A co potem to się zobaczy....albo i nie.

Bardzo ładna teoria spiskowa - naprawdę mi się podoba!

A czy ma coś wspólnego z rzeczywistością? Niedawno widzieliśmy pierwszy stopień Vulcana z zamontowanymi silnikami BE-4. Zatem wydaje mi się niezwykle mało prawdopodobne, by New Glenn nie zdołał wystartować do 2024, choćby i bez odzysku (choć na 100% wykluczyć tego nigdy nie można :).)
              ... nie gadaj glupot, to nie tak latwo zrobic duza rakiete ... i miec na nia kase ... i klientow.
Poczekamy. Bezos chyba dostanie po lapach, to nie jest tak samo jak w internetach, nakopiuje sie opensource i zrobi duzy biznes
sprzedajac dane klientow i wywalajac male firmy, ktorym sie "pomaga" robic biznes ... w kosmosie jes trudno,
ze zacytuje klasyka: "Luna to surowa pani";-)

BTW, NASA robila juz jakis czas temu reverse engineering starych silnikow saturna i jakos cisza w temacie,
to nie jest takie latwe. To, ze wydobyl swoje z oceanu moglo BO tylko przeszkodzic. Z powazaniem
                       Adam Przybyla
Zrodla:
https://arstechnica.com/science/2013/04/how-nasa-brought-the-monstrous-f-1-moon-rocket-back-to-life/
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2021, 17:35 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2021, 14:04 »

Offline JSz

• Weteran
« Odpowiedź #64 dnia: Dzisiaj o 00:00 »
Okna do obserwatorium Ziemi już w budowie:

https://twitter.com/Axiom_Space/status/1380214866451959808

Obserwatorium będzie dołączone do pierwszego modułu stacji. Jak podkreśla firma, będą to największe z dotychczasowych okien zamontowanych w kosmosie.

Polskie Forum Astronautyczne

« Odpowiedź #64 dnia: Dzisiaj o 00:00 »