W przypadku poprzedniego forum, o ile dobrze pamiętam, nie było barier w dostępie do wszystkich materiałów ?
Czy nowy dział główny czy dział podrzędny, to być może kwestia drugorzędna.
Mamy już 25 działów głównych.
Może mieć tu znaczenie np. to, jak wiele jest tych materiałów oraz to, czy warto uhonorować wyjątkowe znaczenie samej
Sondy jak i jej autorów.
Być może dla ułatwienia szukania odpowiednich poddziałów byłby użyteczny spis treści we właściwym wątku (który już jest) obejmujący działy i poddziały.
Wg mnie odpowiednie wątki można przenieść do nowego działu (poddziału?) , a dla nowych materiałów tworzyć wątki, z których te tworzące nadrzędne kategorie poprzypinać.
https://www.forum.kosmonauta.net/index.php?board=58.01) dużo tam było wątków ?
2) da się ocenić jaki procent materiałów jest możliwy do odzyskania ? (powiada się, że w przyrodzie nic nie ginie).
3) i czy utrata tych danych nie powinna podpadać pod kategorię ochrony narodowych dóbr kultury (jeśli nie, to być może na skutek selekcyjnych zapisów)
4) kiedyś były palone książki, a dziś jednym kliknięciem można pozbawić ludzi dostępu do pewnych fragmentów wiedzy.
5) Powstaje problem bieżącego przenoszenia materiałów, których może być mnóstwo.
Gdyby np. rozłożyć całą operację na dłuższy czas, mierzonej nie tylko dzienną ilością postów, ale też ich wielkością, to ile by to mogło zająć czasu ?
6) czy przenoszenie postów byłoby wierne technicznie, czy też np. w ramach jednego postu byłoby skopiowanych przykładowo 50 oddzielnych materiałów ?
Tak przeprowadzona operacja, miałaby taką zaletę, że możliwe byłoby systematyczne, w niewielkich dawkach, przyswajanie przez chętnych wiedzy o tym wyjątkowo zasłużonym dla popularyzacji wielorakiej wiedzy naukowej programie.
Ewentualne komentarze można by zamieszczać w osobnym wątku, a po uzupełnieniu zawartości archiwalnej przenieść tam bieżące komentarze.
Dziś, być może, autorzy
Sondy, gdyby mieli taką możliwość, opisywaliby logistyczne problemy z masowym zaszczepianiem populacji. Ta sugestia przyszła mi do głowy na marginesie poziomów szczepień w dwóch sąsiednich krajach: Polska nieco ponad 50 000 i ponad 264 000 osób w Niemczech. I pewnie nie trypanofobia jest tu jakąś większą przyczyną wpływającą na te różnice, choć urzędujący Prezydent RP mógł mieć w tej mierze jakąś rolę do odegrania
