Autor Wątek: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!  (Przeczytany 20921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Osfald

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pozdrawiam
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 30, 2022, 20:15 »
Tylko co z tym zrobić?

W jakim sensie?
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 31, 2022, 09:47 »
Tylko co z tym zrobić?

W jakim sensie?

Jedyne co myślę, to przechwycić domenę, gdy upłynie termin ważności. Niestety wydaje mi się to dość mało prawdopodobne, ale spróbować warto.

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 03, 2022, 07:41 »
Raczej żadnych. Wydaje mi się, że domenę kupił ktoś zza oceanu (Floryda to moje podejrzenie), gdyż nie została opłacona przez Ambrożego. No cóż, nie będę się nad nim pastwił, ale postąpił nie fair.
Częściowa baza jest, niestety to tylko niepełny backup z roku 2009, więc sporo przepadło, niemniej duża część z Tomaszem Pyciem jest. Tylko co z tym zrobić?

czy backup obejmuje wyłącznie bazę danych (jakiś dump) czy również strukturę serwisu? Tak zapytuję w kwestii silnika, na którym postawione było forum, jego wersja itd. Tak przy okazji - Ambroży nie mógł tego po prostu przekazać komuś z wtajemniczonych i zainteresowanych ewentualnym przejęciem forumowiczów? Wiem, że kiedyś wybuchła z nim jakaś wojna, w wyniku której zresztą powstało to właśnie (gdzie jesteśmy) forum, ale naprawdę ten człowiek nie ma u siebie jakieś dużo świeższego backup'u i nie ma najmniejszej ochoty go przekazać komuś, kto to chętnie wskrzesi?
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2022, 07:45 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 11, 2022, 15:19 »
Tylko co z tym zrobić?

W jakim sensie?

W takim, że jest to częściowa i dość stara wersja (2009 rok) całego forum w postaci osobnych plików, których jest ponad 10 000 i zajmują ponad 0,5 GB miejsca.
Za podforum SONDY odpowiada plik index.php-board=28.0.htm, ale które z tych 10 484 innych plików również, to nie mam pojęcia. To poszczególne posty, działy, grafiki, głównie jpg i gif (także te tworzące serwis), jakieś pliki htm, js, css, no jest tego zatrzęsienie.
I właśnie z tym nie wiadomo, co zrobić.
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 11, 2022, 15:19 »

Offline sadol44

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Land Rover Parking Only
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2023, 16:35 »
Witam ponownie i kłaniam się wszystkim nisko  :)
Faktycznie, bardzo szkoda wszystkiego co było na astro4u i dotyczyło Sondy.
Ogromne źródło wiedzy merytorycznej oraz różnego rodzaju akcji terenowych. W jednej uczestniczyłem osobiście.
Przed wrześniową rocznicą zapalenie zniczy na cmentarzu w Pyrach w imieniu swoim oraz i innych osób które chciały to zrobić ale nie mogły z powodu zbyt dużej odległości.
Misja zakończona sukcesem, światełko zapłonęło od nas wszystkich.
Z drugiej strony może czasem potrzebny jest pożar aby mogło narodzić się coś nowego, tak jak w przyrodzie.
Czas pokaże czy jeszcze znajdą się chętni do działania i dzięki nim forum na nowo odżyje.





Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2023, 23:04 »
Hej, cześć!

Na coś podobnego, co było na astro4u nie ma co liczyć. Wtedy był okres odkrywania SONDY na nowo, poszukiwania jakichkolwiek danych, odcinków, muzyki, czołówki, praktycznie wszystkiego. Do tego był Tomasz Pyć (tompyc), który aktywnie uczestniczył w dyskusji.
Dziś na temat SONDY większość już wiemy, odcinki są dostępne (przynajmniej ogromna większość z zachowanych), do tego pojawiła się reemisja w TVP Historia, a całkiem niedawno na TVP Nauka (choć o złej porze), muzyka została "rozpracowana" włącznie z największą zagadką - czołówką, Tomasz Pyć od lat nie żyje, Marek Siudym wydał książeczkę o SONDZIE...

Ale ludzie nadal pamiętają, a że duet Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński stworzyli naprawdę rewelacyjny program, to... SONDA nie umiera nigdy. ;)
The Dark Side of the Moon

Offline sadol44

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Land Rover Parking Only
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 07, 2023, 10:24 »
Hej Radku !
Dzięki za powitanie i pierwszy kontakt :)
Na bieżąco obserwowałam zmagania na astro4u i wykonano tam tytaniczną pracę.
Moim zdaniem jednak odkrywanie Sondy będzie trwało nadal dopóki będą odkrywcy i chęci by to robić .
Odkrycia mogą być wielkie lub bardzo małe ale każde jest cenne.
Co by było na przykład gdyby ktoś dotarł do prywatnych zasobów Pana Tomasza lub innych twórców Sondy.
Może wtedy udało by się wyjaśnić tą największą tajemnicę z tajemnic...
W każdym odcinku Sondy oglądając uważnie można odkryć wiele ciekawych rzeczy o których mało kto wiedział wcześniej.


Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Forum SONDY zostało wyłączone :(
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 07, 2023, 19:57 »
Oczywiście, dlatego też to forum istnieje i co jakiś czas coś się tu pojawia. To nie tylko reminiscencje tego, co było, ale też trochę nowych rzeczy.
Mnie cieszy każda rzecz dotycząca SONDY, więc jeśli tylko masz coś do napisania, to śmiało! :)
The Dark Side of the Moon

Offline Alferek

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 12
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 14, 2023, 12:48 »
Witam,

Kiedyś udzielałem się na starym forum ale wątek Sondy umierał, bo nic nowego się przecież nie mogło już wydarzyć (choć są nowe, bo wcześniej nieznane odcinki na youtube).
Żal, że admin tamtego forum okazał się człowiekiem samolubnym. Pyk, skasować i nie ma.
Ja raczej już po forach nie piszę, facebook zabił wszystkie fora, poza tym czasu jakby mniej...

pozdrawiam z niebytu
Alferek

Offline cyberas

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 16
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 14, 2023, 19:43 »
Witam,

Kiedyś udzielałem się na starym forum ale wątek Sondy umierał, bo nic nowego się przecież nie mogło już wydarzyć (choć są nowe, bo wcześniej nieznane odcinki na youtube).
Żal, że admin tamtego forum okazał się człowiekiem samolubnym. Pyk, skasować i nie ma.
Ja raczej już po forach nie piszę, facebook zabił wszystkie fora, poza tym czasu jakby mniej...

pozdrawiam z niebytu
Alferek

Witaj Alferek, miło Cię znowu "usłyszeć" :). Ja też mam dłuugie przerwy, bo ciągłe wyzwania i inne tematy jednak zabierają czas. Wracam jednak z sentymentem wielkim i cieszy mnie, że są nowe materiały, a przede wszystkim, że pamięć o Sondzie, jej twórcach i prowadzących jest zachowana. Miło się spotkać w gronie starych znajomych! :)

W jakim sensie facebook zabił wszystkie fora? FB nie nadaje się zupełnie do takiej formy dyskusji jak chociażby na tym forum. Dla mnie FB to takie przelotne serwowanie informacji, które nas interesują i nie interesują - zalewająca nas masówka, mnóstwo ofert wszelkiej maści, pożeracz czasu. Wartościowe treści, odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, znajduję jednak na specjalistycznych forach, a nie na FB.

Offline Sonda1977

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 45
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 26, 2023, 21:59 »
Co Wy o tym sądzicie ? Czy pan historyk przedstawił SONDĘ taka jaka była ?


Offline cyberas

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 16
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 27, 2023, 16:32 »
Co Wy o tym sądzicie ? Czy pan historyk przedstawił SONDĘ taka jaka była ?
[...]

Niestety "pan historyk" nie zpoznał się z tematem, który przedstawiał. Zerknij tutaj:
https://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=755.msg187750#msg187750
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2023, 21:58 wysłana przez Radek68 »

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 28, 2023, 21:59 »
Tak, znamy wypociny "pana historyka". Temat poruszany jest właśnie w tamtym wątku.
The Dark Side of the Moon

Online station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3818
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 01, 2023, 08:34 »
Pan historyk i tak wypadł w porządku w porównaniu do M.Siudyma, który kiedyś miał chyba "te dni" i w napływie spotęgowanej frustracji wydał tę swoją żenującą książeczkę....
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 01, 2023, 23:31 »
A mam tę książeczkę i powiem, że nawet ją czytałem przed wydaniem, bo przysyłał mi wstępne wersje do recenzji. Poprawiałem mu sporo błędów (nawet merytorycznych). Dałem mu jakieś foto, które wykorzystał, ale - pomimo obietnic - słowa o tym w samej książce nie ma. Ale nie mam o to pretensji, bo to on tworzył zespół SONDY i tak to zapamiętał, jak opisał, a opisał tak, jak naprawdę robił SONDĘ.
SONDA to nie był zespół nawiedzonych naukowców, którzy - pro pubico bono - chcą przekazać swoją wiedzę ludowi, a ludzie, którzy po prostu pracowali w telewizji i w ten sposób zarabiali pieniądze. Ale, niejako przy okazji, robili wielką rzecz popularyzując naukę w Polsce. Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński czuli to bardziej, a Marek Siudym mniej, albo wcale, ale nie umniejsza to jego wpływu na sam program.
The Dark Side of the Moon

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Poprzednie forum SONDY zostało wyłączone, jesteśmy więc TU!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 01, 2023, 23:31 »