Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1381691 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4605 dnia: Listopad 03, 2021, 17:11 »
Nie są zależne w najmniejszym stopniu.

Proszę nie karmić trolla.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4606 dnia: Listopad 03, 2021, 22:52 »
Nie są zależne w najmniejszym stopniu.

Proszę nie karmić trolla.

Staram się ignorować ale dezinformacje też trzeba sprostować czasem chociaż:)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4607 dnia: Listopad 03, 2021, 23:15 »
Przydałoby się, gdyby Adam trochę szerzej opisał skąd ta "zależność od rządowej kroplówki" wychodzi. Ja miałem wrażenie, że większą rolę odgrywają tutaj relacje inwestorskie i przychody z lotów rakiet, ale co się tam ja znam! :P

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4608 dnia: Listopad 03, 2021, 23:33 »
Widzę, że tu rozwinęła się intelektualna dysputa... Jednak z nadzieją, że już się wypaliła, wracam do mojego wczorajszego nudnego pytania, które w mojej skromnej ocenie jest istotne jeśli idzie o SpaceX:

Czy coś wiadomo o losach rozprawy sądowej Blue Origin przeciwko NASA? Zdaje się, że proces cały czas trwa. Jakie są szanse na jego zakończenie?

To kluczowe, bo SpaceX i NASA miały wstrzymać z tego powodu prace nad starszipowym lądownikiem.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4608 dnia: Listopad 03, 2021, 23:33 »

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4609 dnia: Listopad 03, 2021, 23:55 »
Widzę, że tu rozwinęła się intelektualna dysputa... Jednak z nadzieją, że już się wypaliła, wracam do mojego wczorajszego nudnego pytania, które w mojej skromnej ocenie jest istotne jeśli idzie o SpaceX:

Czy coś wiadomo o losach rozprawy sądowej Blue Origin przeciwko NASA? Zdaje się, że proces cały czas trwa. Jakie są szanse na jego zakończenie?

To kluczowe, bo SpaceX i NASA miały wstrzymać z tego powodu prace nad starszipowym lądownikiem.

Chyba nic jeszcze nie wiadomo, przynajmniej ja się na taką informacje nie natknąłem. Nie wiem jakie tempo mają sądy w Ameryce w takich sprawach ale to chyba może zająć dłuższy czas.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4610 dnia: Listopad 04, 2021, 09:05 »
... ilon na teraz ma szanse zgarnac "pelna pule, tz. jesli amazon marzy o jakiejs konstelacji, to za niedlugo nie bedzie mial
juz "miejsca" na swoje marzenia. Wydaje sie, ze stara sie po prostu opoznic dziala spx. IMHO, na teraz dosc skutecznie.
Finanse muska sa baaardzo zalezne od rzadowej kroplowki (5mld$ rocznie), bezos chyba ja troche przykrecil ;-) Z powazaniem
                                                                                                                                             Adam Przybyla
Zrodla:
https://www.latimes.com/business/la-fi-hy-musk-subsidies-20150531-story.html
https://www.cnbc.com/2020/12/07/spacex-starlink-wins-nearly-900-million-in-fcc-subsidies-auction.html
Większych bzdur nie słyszałem- takie fake'y powinno się usuwać z forum za zasmiecanie grupy dyskusyjnej

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4611 dnia: Listopad 04, 2021, 09:07 »
Widzę, że tu rozwinęła się intelektualna dysputa... Jednak z nadzieją, że już się wypaliła, wracam do mojego wczorajszego nudnego pytania, które w mojej skromnej ocenie jest istotne jeśli idzie o SpaceX:

Czy coś wiadomo o losach rozprawy sądowej Blue Origin przeciwko NASA? Zdaje się, że proces cały czas trwa. Jakie są szanse na jego zakończenie?

To kluczowe, bo SpaceX i NASA miały wstrzymać z tego powodu prace nad starszipowym lądownikiem.

Chyba nic jeszcze nie wiadomo, przynajmniej ja się na taką informacje nie natknąłem. Nie wiem jakie tempo mają sądy w Ameryce w takich sprawach ale to chyba może zająć dłuższy czas.
Sąd ma czas do 7 listopada z rostrzygnieciem (Wcześniej było do 1 listopada)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4612 dnia: Listopad 04, 2021, 10:48 »
7 listopada to nie byłoby tak źle. O ile rzeczywiście tego dnia zapadnie wiążący wyrok, bo jeśli nie będzie pozytywny dla Bezosa, to trzeba liczyć się z odwołaniami do wyższych instancji...

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23228
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4613 dnia: Listopad 04, 2021, 15:51 »
7 listopada to nie byłoby tak źle. O ile rzeczywiście tego dnia zapadnie wiążący wyrok, bo jeśli nie będzie pozytywny dla Bezosa, to trzeba liczyć się z odwołaniami do wyższych instancji...

Chyba właśnie zapadł. Blue Origin nie wygrał tego procesu:

https://www.cnbc.com/2021/11/04/bezos-blue-origin-loses-lawsuit-against-nasa-over-spacex-lunar-lander.html

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4614 dnia: Listopad 04, 2021, 16:23 »
7 listopada to nie byłoby tak źle. O ile rzeczywiście tego dnia zapadnie wiążący wyrok, bo jeśli nie będzie pozytywny dla Bezosa, to trzeba liczyć się z odwołaniami do wyższych instancji...

Chyba właśnie zapadł. Blue Origin nie wygrał tego procesu:

https://www.cnbc.com/2021/11/04/bezos-blue-origin-loses-lawsuit-against-nasa-over-spacex-lunar-lander.html
Bardzo dobra wiadomość- inaczej takie praktyki weszły by w nawyk Jeffowi

Offline artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3798
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4615 dnia: Listopad 04, 2021, 17:17 »

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4616 dnia: Listopad 05, 2021, 00:02 »
Z dzisiejszego ćwierknięcia Bezosa wynika, że nie będzie składał apelacji - wypowiedź ta jest zacytowana w artykule zalinkowanym przez Kanarka. Napisał tam bardzo ugodowo: "Not the decision we wanted, but we respect the court’s judgment, and wish full success for NASA and SpaceX on the contract".

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3840
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4617 dnia: Listopad 05, 2021, 12:05 »
Może ten wyrok wreszcie wstrząśnie Jeff'em na tyle, by ten z kolei wstrząsnął na dobre pracami nad swoimi rakietami i wyszedł z jaskini, w której się znajduje. SpaceX odleciał mu już w siną dal.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6542
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4618 dnia: Listopad 05, 2021, 16:21 »
... spx zgarnal fula, 5 misji FH w przyszlym roku, DART i SS za miesiac. Idealnie. Kasa na Ksiezyc idzie na SS, kasa na zalogi
dla ISS na F9. Tylko jakos cicho o nich ostatnio ... no i co moze pojsc nie tak? Z powazaniem
                           Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Finch

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4619 dnia: Listopad 05, 2021, 18:37 »
Ale o czym cicho? F9 lata na bieżąco i wozi ludzi na ISS, FH już kilka razy wykonał misje zakończone sukcesem. Fabrykę SS budują. Co znowu Ci nie pasuje? Powinien wybuchnąć a z płomieni powinien reinkarnować się JPII?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4619 dnia: Listopad 05, 2021, 18:37 »