Autor Wątek: POSEIDON europejska propozycja misji do Tytana  (Przeczytany 1164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8594
POSEIDON europejska propozycja misji do Tytana
« dnia: Październik 31, 2021, 02:14 »
Dla programu ESA Voyage 2050 wpłynęła bardzo ciekawa propozycja nowej misji do Tytana przy której Dragonfly może się schować. Misja ta ma zawierać orbiter najlepiej na orbicie polarnej Tytana oraz minidrony lub lądownik do eksploracji północnych tytańskich mórz lub jezior.

https://arxiv.org/abs/2110.10466

Ciekawe czy ta propozycja przejdzie? Dla mnie będzie to bardzo droga misja. Jednak orbiter Tytana to bardzo potrzebny kolejny krok do poznawania tego fascynującego księżyca.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: POSEIDON europejska propozycja misji do Tytana
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2021, 20:13 »
Moim zdaniem bardzo ciekawa koncepcja misji. Ciekawy jest też proponowany termin dotarcia do Tytana - nieco przed kolejną wiosną na tym księżycu (na półkuli północnej):
Cytuj
The ideal arrival time at Titan would be slightly before the next northern Spring equinox (2039), as equinoxes are the most active periods to monitor still largely unknown atmospheric and surface seasonal changes. The exploration of Titan northern latitudes with an orbiter and in situ element(s) would be highly complementary with the upcoming NASA New Frontiers Dragonfly mission that will provide in situ exploration of Titan equatorial regions in the mid-2030s.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: POSEIDON europejska propozycja misji do Tytana
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2021, 20:13 »