Autor Wątek: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?  (Przeczytany 1366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwia_A

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« dnia: Wrzesień 01, 2022, 19:09 »
Witam wszystkich!

Kiedyś znalazłam w necie (ale już nie pamiętam gdzie) niepodpisane zdjęcie strony starej książki z prognozami podboju kosmosu. Teraz przyszła mi ochota, by przejrzeć całą tę książkę i próbowałam się dowiedzieć o jej tytuł. Jedyna konkretna sugestia ją dostałam to Weinfelda "Technika wspiera umysł", ale okazało się, że to nie to.

Może ktoś tutaj już widział tę książkę, ma, zna.... Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna.

Sylwia

Offline astropl

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 5263
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2022, 20:22 »
Nie bardzo mogę pomóc, kolega mi jedynie podpowiedział, że tabelka pochodzi z prognoz RANDu z końca lat 1960 i że prawdopodobnie wydała to Nasza Księgarnia.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline Sylwia_A

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2022, 20:36 »
Dziękuję. Tę Naszą Księgarnię też mi już podpowiadano, bo rysunki wyglądają jak z książki dla dzieci albo młodzieży szkolnej. W popularyzacji dla dorosłych chyba by tak nie rysowano. Ale to dalej martwy punkt. Bardzo dużo książek wydali, a w tytule przecież nie musi być nic o astronautyce czy rakietach. Jakby to chociaż trochę zawęzić? Gdyby ktoś na przykład poznał styl rysownika....


Offline gszczepa

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 598
  • LOX/CH4
Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2022, 23:21 »
Skoro tabelka jest z końca lat 60-tych, a w tabelce pojawia się rok 1975 r. jako umieszczony w przyszłości, to już dość mocne zawężenie.

Nasza Księgarnia wydała serię Biblioteka Młodego Kosmonauty, to może być coś z tego: [ https://lubimyczytac.pl/seria/25628/biblioteka-mlodego-kosmonauty ]

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2022, 23:21 »

Offline Sylwia_A

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2022, 23:43 »
Bardzo dziękuję. To jest już całkiem konkretna podpowiedź.

Offline byko

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2022, 12:28 »
Podobne rysunki widziałem w jakiejś książeczce dla dzieci która wyjaśniała zasadę działania i nawigowania rakietą (korekty kursu itp.) i ze schematem lotu na Księżyc ale nie pamiętam tytułu musiała być z tej samej serii i z pracami tego samego rysownika.
Może coś z tego: https://lubimyczytac.pl/seria/25628/biblioteka-mlodego-kosmonauty

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stare prognozy lotów w kosmos Co to za książka?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2022, 12:28 »