Autor Wątek: Pierwszy start SpaceX z KSC LC-39A: Falcon 9 | Dragon CRS-10 | 19.02.2017  (Przeczytany 42012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksander2K

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 3
  • LOXem i ropą! ;)
Piękne wykonanie!

Jednak w trakcie lądowania coś przykuło moją uwagę. Ptaki, coś odpadło, czy jeszcze inne latające śmieci?


Offline Prometeusz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 940
Szkoda że pułap chmur był taki niski.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Wygląda, jak gdyby odpadło od rakiety. Wygląda jak dwa kawałki izolacji moim zdaniem.

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
A mnie to na ptaki wygląda.Widać jakby machały skrzydłami.Tylko czy nie za wysoko?

Polskie Forum Astronautyczne


Offline Maxkosmo

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 96
  • LOXem i metanem
Jeszcze kilka lądowań i nie będą mieli gdzie zmieścić tych wszystkich odzyskanych rakiet  ;D
Ktoś orientuje się z czego wykonana jest dysza ? Stopy wolframu czy raczej coś na bazie niklu ?

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Z drugiego stopnia po SECO też coś odpadło i dziwnie izolacja (te sreberka) się zachowywała. Jakby luźna była.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
A mnie to na ptaki wygląda.Widać jakby machały skrzydłami.Tylko czy nie za wysoko?

Jeśli folia się odczepi, to też będzie machać "skrzydłami" :P

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
A mnie to na ptaki wygląda.Widać jakby machały skrzydłami.Tylko czy nie za wysoko?
To było na chwilę przed entry burn. W tym momencie I stopień znajduje się jakieś 50 km nad ziemią i porusza z prędkością ponad 1000 m/s  :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Zaczyna się konferencja na NASA TV. Dragon jest w bardzo dobrym stanie. :)

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
W sumie nic nowego na konferencji nie było:

- Pani z FAA bardzo sztywna, przepisy, regulacje. Licencja jest przyznawana jak wszystkie wymogi bezpieczeństwa są spełnione, nie ma znaczenia skąd leci rakieta i ile członów wraca.
- SpaceX planuje powrót 3 członów z FH. Ale nikt nie podchwycił tematu, czy 2 na ląd i 1 na barkę czy zawsze 3 na ląd. Ale akurat Pani ze SpaceX niekoniecznie by wiedziała. W końcu ona od Dragona.
- SpaceX celuje w możliwość startów z 39A co 2 tygodnie
- jak dobrze zrozumiałem, SpaceX cieszy się z możliwości 39A w zakresie ochrony wyrzutni. Zmodernizowali kanał wylotowy gazów, potężny system zalewania wodą kanałów jest super (pewnie pamięta wahadłowce) i nie spodziewają się uszkodzeń
- LC-40 jest generalnie nieruszony. Po inspekcjach uznano, że 39A będzie prościej uruchomić, więc prowadzono na 40 niewielkie prace (większość ekipy poszła na 39A). Pewnie tylko jakieś zabezpieczenia, może płot naprawili ;)
- po naprawie LC-40 zabiorą się na poważnie z dostosowaniem 39A do lotów załogowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2017, 18:09 wysłana przez perian »

Offline Prometeusz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 940
 :o :o :o

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2017, 20:30 wysłana przez Prometeusz »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Śliczności!


Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Tutaj https://youtu.be/rUDLxFUMC9c?t=17m17s w okolicy 17:22 widać jak oddalający się pierwszy stopień dokonuje pierwszego odpalenia.
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Super start :) Niestety, nie mogłem na żywo oglądać.

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Cytuj
- SpaceX planuje powrót 3 członów z FH. Ale nikt nie podchwycił tematu, czy 2 na ląd i 1 na barkę czy zawsze 3 na ląd. Ale akurat Pani ze SpaceX niekoniecznie by wiedziała. W końcu ona od Dragona.

Lądowisko do lądowania tych minimum dwóch członów FH Już jest? O ile się nie mylę to miejsca do lądowania miły być dobudowane do lądowiska na którym teraz lądowali.

Polskie Forum Astronautyczne