Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1347990 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline MaDeR Levap

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #810 dnia: Maj 05, 2012, 02:41 »
Iiii... znów opóźnienie. Jakieś zakłady? Zdziwię się, jak zdołają chociaż spróbować 10 maja.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #811 dnia: Maj 06, 2012, 01:45 »
Iiii... znów opóźnienie. Jakieś zakłady? Zdziwię się, jak zdołają chociaż spróbować 10 maja.

Przygotowania do startu komentujemy w wątku obok :)

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #812 dnia: Maj 08, 2012, 12:18 »
W 2014 jako secondary payload Falconem poleci product Andrews Space SHERPA, ciekawe połączenie: in-space tug oraz platforma hostingowa dla satelitów / ładunków

http://andrews-space.com/content-main.php?subsection=Mzc1

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 08, 2012, 23:08 »
pojawiła się aktualizacja cen wynoszenia ładunków dla Spacex

za rlvnews:

The Falcon 9 previously was given as "$54M - $59.5M" and is now listed simply as "$54M". The payload performance appears to be the same.

The Falcon Heavy previously was listed as "Price* $80M - $125M". The performance section showed 53,000 kg to LEO (28.5 degree inclination) from Cape Canaveral.

Now the section reads:
Up to 6.4 ton to GTO $83M*
Greater than 6.4 ton to GTO $128M*

cieszy ze f9 jednak tanszy ;)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 08, 2012, 23:08 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #814 dnia: Maj 10, 2012, 22:11 »
SpaceX i Bigelow Aerospace wspólnie pracują! Konkretnie BA 330!

http://www.spacex.com/press.php?page=20120510

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #815 dnia: Maj 10, 2012, 22:34 »
Może nie tyle wspólnie pracują, ile wspólnie mają zwabiać do siebie klientów. Nie jestem pewien z tego komunikatu, czy chodzi tylko o Japonię czy szerzej o Azję. Ciekawe, bo przecież Bigelow współtworzy z Boeingiem CST-100, a więc wspiera teraz własną konkurencję? Chyba że chodzi mu o rozgrywanie dwóch konkurujących ze sobą dostawców kapsuł.

Swoją drogą, ostatnie kłopoty Bigelowa przyniosły tyle dobrego, że wyleczył się chyba z gigantomanii...

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #816 dnia: Maj 12, 2012, 16:46 »
Musk opublikował na Twitterze zdjęcie podwozia (tak to chyba można nazwać?) dla Grasshoppera - pojazdu, który ma testować możliwość ściągania zużytych stopni rakietowych na własnych silnikach:



Jan napisał Musk (http://www.twitter.com/#!/elonmusk): "Landing gear of the mega thrust propulsive landing rocket done (next gen Falcon). First hops soon". Następna generacja Falconów, ale przypuszczam że chodzi też o prace dla Stratolaunch.

Przy okazji, Musk potwierdził datę startu Dragona C2+: "Launch T zero now confirmed as 4:55 am Cape Canaveral time on Sat, May 19. I will be tweeting live from mission control."

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #817 dnia: Maj 13, 2012, 00:34 »
Super, mieli coś robić w temacie Grasshoppera w tym roku jeszcze, zatem cieszę się widząc, że rzeczywiście coś już zbudowali i zaczną testować :)

Warto przypomnieć, że te nóżki, to mają posiadać pierwsze stopnie Falconów 9, dzięki czemu po zakończeniu swojej pracy podczas startów, będą mogły "wrócić" na stanowisko startowe i wylądować w pionie. Z samego medialnego punktu widzenia wyobrażam sobie, jak niesamowite stanie się oglądanie startów SpaceX, nie dość, że prywatna, fajna rakieta, to na dodatek na miejsce startu automatycznie wracać będzie pierwszy stopień ;)

Offline Stazx

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Arkady Darell
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #818 dnia: Maj 13, 2012, 00:55 »
Hmm, czy ja dobrze rozumuję że będą po prostu przyczepiać to coś do f9 i będzie to po prostu rodzaj podwozia na którym wyląduje I człon? Myślałem że będą musieli modyfikować i to mocno samą rakietę.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #819 dnia: Maj 13, 2012, 01:08 »
Hmm, czy ja dobrze rozumuję że będą po prostu przyczepiać to coś do f9 i będzie to po prostu rodzaj podwozia na którym wyląduje I człon? Myślałem że będą musieli modyfikować i to mocno samą rakietę.

Modyfikacje samego stopnia zapewne też jakieś będą, chociaż z tego co mi się wydaje, to nowy silnik (Merlin 1-D) będzie tutaj głównym motorem napędowym całej idei. Polecam odświeżyć sobie informacje o tej nowince z tym artykułem.

Offline Stazx

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Arkady Darell
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #820 dnia: Maj 13, 2012, 01:42 »

Modyfikacje samego stopnia zapewne też jakieś będą, chociaż z tego co mi się wydaje, to nowy silnik (Merlin 1-D) będzie tutaj głównym motorem napędowym całej idei. Polecam odświeżyć sobie informacje o tej nowince z tym artykułem.

Dzięki za link, kiedyś już to czytałem, ale jak widać dawno temu to było :)

Offline luksol

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Taxi na LEO
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #821 dnia: Maj 13, 2012, 14:44 »
Hmm, czy ja dobrze rozumuję że będą po prostu przyczepiać to coś do f9 i będzie to po prostu rodzaj podwozia na którym wyląduje I człon? Myślałem że będą musieli modyfikować i to mocno samą rakietę.

to jest podwozie do Grasshopera, a nie 'produkcyjnego' F9. Wydaje mi sie ze na razie chca sprawdzic (tanio!) czy to w ogole zadziala, potem beda kombinowac z przekonstruowaniem F9

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #822 dnia: Maj 17, 2012, 12:02 »
NASA ogłosiła modyfikację kontraktu NLS II ze SpaceX. Dodano opcjonalną konfigurację Falcona 9 (model F9 v1.1).

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #823 dnia: Maj 17, 2012, 17:05 »
Niecały tydzień temu pojawiał się informacja, że SpaceX osiągnął 7 kamień milowy, z wyznaczonych dziesięciu dla tej firmy w programie CCDev-2. Chodziło o zakończenie fazy sprawdzania m.in. ergonomii wyposażenia załogowego Dragona. Zaproszeni astronauci z NASA (m.in. Tim Kopra) brali udział w weryfikacji procesu wyjścia z kapsuły, także w trybie awaryjnym.

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #824 dnia: Maj 17, 2012, 17:19 »
Na NSF trwa duża dyskusja czym dokładnie Falcon 9 v1.1. ma być ? :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #824 dnia: Maj 17, 2012, 17:19 »