Autor Wątek: Przelot Dragona 2 koło Księżyca  (Przeczytany 39917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1264
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 01, 2017, 17:54 »
Na żadnym poważnym forum o ASTRONAUTYCE, nie spotkałem tylu na raz defetystów. Wstydźcie się.  ::)

Szczególnie AP.


Go, Mr Musk!

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 01, 2017, 18:15 »

             ... tak tak, astroni wiele zniosa i moga ryzykowac, byly juz nawet plany pojazdow ladujacych na Ksiezycu, gdzie astronauta
siedzial na nich okrakiem;-) Z powazaniem
                                                                     Adam Przybyla

I jest to całkiem fajny i praktyczny pomysł, który może się sprawdzić w określonych sytuacjach.

W press releasie SpaceX napisało, że polecą na Księżyc po tym jak FH wystartuje latem 2017 i później w 2017 wystartuje testowy Dragon 2. Marek przewiduje, że FH wystartuje najszybciej we wrześniu:

To oddzielnie będzie testował rakiete i Dragona?
To przecież za pierwszym podejściem przetestuje jedynie rakiete FH, za drugim podejściem wystrzeli rakiete FH razem z Dragonem, która bez załogi obleci Księżyc, a dopiero za trzecim podejściem da rade wysłać tych ludzi w podróż do okoła Księżyca.


Będzie dokładnie tak jak piszesz. Pierwszy lot FH _tu_wpisz_datę_podaną_przez_Muska_ +5_lat, następnie lot bezzałogowego Dragona 2 - zapewne wokół Księżyca, zas za trzecim podejsciem - przy założeniu, że dwa poprzednie pięknie się udały - lot załogowy - ten własnie szumnie zapowiadany z dwoma "dzianymi" jegomosciami.
Bogdan pisząc o kolejnych 5,6 latach na ten trzeci lot zapewne ma rację, Muskowy grudzień 2018 to mżonka sciętej głowy.


Przed tą misją FH powinien mieć kilka lotów za sobą, Dragon 2 też będzie miał kilka lotów na ISS za sobą więc po co chcecie wysyłać je jeszcze na pusto?

Na żadnym poważnym forum o ASTRONAUTYCE, nie spotkałem tylu na raz defetystów. Wstydźcie się.  ::)

Szczególnie AP.


Go, Mr Musk!

Taki nasz urok, nie wiem czy to tylko kwestia polaków (zawsze nic się nie da) czy akurat tak to wygląda, ale za każdym razem jest podobnie, wystarczy przejrzeć choćby temat SpaceX od pierwszych stron. Nie ma się co tym przejmować bo raz, że na szczęście Musk nie wierzy w "to jest nie możliwe" a  dwa, że przejmując się skończymy jak kolega Looz którego entuzjazmu już tutaj niestety nie zobaczymy, a szkoda bo był fajną przeciwwaga dla tego defetyzmu.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2618
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 01, 2017, 18:21 »
Też uważam że opuszczenie forum przez kolegę Looz jest smutne.  Czasem optymizm na sterydach nie raz poprawiał mi humor

Offline Robek

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 617
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 01, 2017, 20:12 »
Przed tą misją FH powinien mieć kilka lotów za sobą,

No i cały problem to te kilka lotów.
Ktoś ma informacje ile tych rakiet FH, Elon Musk jest w stanie rocznie wyprodukować? na ile starczy mu pieniędzy?
Bo jeśli tylko na jedną rocznie, to bym się nie spodziewał lotu wokół Księżyca wcześniej niż w 2020.

Dragon 2 też będzie miał kilka lotów na ISS za sobą więc po co chcecie wysyłać je jeszcze na pusto?

To według ciebie lot Dragonem 2 na orbite do ISS, jest tym samym co lot wokół Księżyca?
Bo jak dla mnie, to nie jest to samo.



Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 01, 2017, 20:12 »

velo

  • Gość
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 01, 2017, 20:22 »
Podoba mi się bardzo komentarz o defetyzmie ;)

To, że u nas wiele krytycznych głosów to akurat raczej atut forum. Część opinii naszych speców akurat tutaj bardzo sobie cenie.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 01, 2017, 20:33 »
Podoba mi się bardzo komentarz o defetyzmie ;)

To, że u nas wiele krytycznych głosów to akurat raczej atut forum. Część opinii naszych speców akurat tutaj bardzo sobie cenie.
            ... mysle, ze na postep w dziedzinie kosmosu zalezy od swiadomosci ludzi, jesli naciaga sie ludzi, to sie zniechecaja.
Im mniej przebierancow tym lepiej, a ze jakis pojedynczy anonim sie denerwuje, ... bywa ;-) Jestem pod wrazeniem jak dokladnie oceniono deklarowana inicjatywe. Pamietajmy jednak, ze zyjemy na szczescie w ciekawych czasach, jakis drobny ryuch ze strony innej potegi chin czy indii, moze spowodowac ze spacex dostanei pokazne fundusze i mozemy zobaczyc calkiem niebywale rzeczy;-)
Nie podniecalbym sie jednak kazda deklaracja;-) I kazdym anonimem niewazne pod iloma nikami;-)
Z powazaniem
                              Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 21:25 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 01, 2017, 20:36 »
Na Space History Blog o ile mnie pamięć nie myli był o tym artykuł. Generalnie lądownik o otwartej konstrukcji, z pojedynczym astronautą w skafandrze jako załogą. Kosmiczny ekwiwalent siedzenia na silniku motocykla nawet pasuje :)


LM Langley Lightest (1961)

Wylądować by się pewnie dało i na powiększonym jet pack'u - tylko po co?

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 01, 2017, 20:53 »
Na żadnym poważnym forum o ASTRONAUTYCE, nie spotkałem tylu na raz defetystów. Wstydźcie się.  ::)

To raczej realizm niż defetyzm. Do defetyzmu powodów nie ma, bo jeżeli Musk coś obiecuje, to zwykle dostarcza - jeżeli jednak chodzi o daty, to chyba się jeszcze nie zdarzyło, by SpaceX zrealizowało coś w zapowiedzianym terminie. Tak czy inaczej - pierwszy raz od dziesięcioleci trwają realne prace nad załogową misją księżycową - i to jest optymistyczne.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 01, 2017, 21:29 »
Na Space History Blog o ile mnie pamięć nie myli był o tym artykuł. Generalnie lądownik o otwartej konstrukcji, z pojedynczym astronautą w skafandrze jako załogą. Kosmiczny ekwiwalent siedzenia na silniku motocykla nawet pasuje :)

Wylądować by się pewnie dało i na powiększonym jet pack'u - tylko po co?

O ile dobrze pamiętam, to nie tak dawno śp. Golden Spike w jednej z wersji też proponował "niehermetyzowany" lądownik.

Po co? Myślę, że dla wielu majętnych turystów to dopiero byłaby największa frajda!

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2406
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 01, 2017, 21:41 »
Wylądować by się pewnie dało i na powiększonym jet pack'u - tylko po co?

O ile dobrze pamiętam, to nie tak dawno śp. Golden Spike w jednej z wersji też proponował "niehermetyzowany" lądownik.

Po co? Myślę, że dla wielu majętnych turystów to dopiero byłaby największa frajda!

Rozmawiamy o kosztach tak z trzy rzędy wielkości wyższych niż wyprawa na Everest. Turyści nie sfinansują programu księżycowego.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 01, 2017, 21:53 »
Wylądować by się pewnie dało i na powiększonym jet pack'u - tylko po co?

Nie sądzę, żeby ten projekt wykraczał poza "bo możemy" ;)
Taki urok tej epoki :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3819
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 01, 2017, 22:25 »
Też uważam że opuszczenie forum przez kolegę Looz jest smutne.  Czasem optymizm na sterydach nie raz poprawiał mi humor

Kolegę Looz'a to kojarzę jedynie z czepiactwa i wytykania innym totalnej niewiedzy, a także zwykłego obrażania swoich rozmówców, gdy brakowało mu argumentacji albo gdy próbowano go sprowadzić na chwilę z obłoków. W tym brylował szczególnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 22:32 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3819
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 01, 2017, 22:31 »

Przed tą misją FH powinien mieć kilka lotów za sobą, Dragon 2 też będzie miał kilka lotów na ISS za sobą więc po co chcecie wysyłać je jeszcze na pusto?


Powinien mieć? :-) No może i powinien, ale przecież spójrzmy realistycznie na sytuację. Dragon 2 kilka lotów za sobą do grudnia 2018? Czy otworzyliśmy któryś z wszechświatów równoległych? ;-)
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 02, 2017, 09:18 »
Wylądować by się pewnie dało i na powiększonym jet pack'u - tylko po co?

O ile dobrze pamiętam, to nie tak dawno śp. Golden Spike w jednej z wersji też proponował "niehermetyzowany" lądownik.

Po co? Myślę, że dla wielu majętnych turystów to dopiero byłaby największa frajda!

Rozmawiamy o kosztach tak z trzy rzędy wielkości wyższych niż wyprawa na Everest. Turyści nie sfinansują programu księżycowego.

Nie rozmawiamy o programie księżycowym, ani Musk o czymś takim nie mówi. Tak samo Musk nie mówił nic o lądowaniu - to na naszym forum ktoś wyszedł z taką koncepcją ;). Chodzi tylko o lot demonstracyjny/propagandowy, do którego Musk chciałby jak najmniej dołożyć, stąd poszukuje bardzo bogatych turystów, którzy zechcieliby wyłożyć gotówkę.

Że jest to możliwe, świadczy przykład Jamesa Camerona, którego Roskosmos traktuje jako pewnego klienta, a podobno ma też kilka innych osób, które wyrażają zainteresowanie. (W każdym razie SpaceX nie skaperuje Camerona do swojego lotu, gdyż Musk powiedział, że weźmie w nim udział "nobody from Hollywood".)

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2017, 09:47 »
Że jest to możliwe, świadczy przykład Jamesa Camerona, którego Roskosmos traktuje jako pewnego klienta, a podobno ma też kilka innych osób, które wyrażają zainteresowanie. (W każdym razie SpaceX nie skaperuje Camerona do swojego lotu, gdyż Musk powiedział, że weźmie w nim udział "nobody from Hollywood".)
Gdybym miał kilka miliardów to nie wahałbym nad lotem. Może Jurij Milner, który jest znany z tego że ma te kilka miliardów i lubi kosmos równie mocno co my?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Przelot Dragona 2 koło Księżyca
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 02, 2017, 09:47 »