Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1376917 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1265
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3525 dnia: Lipiec 09, 2017, 18:15 »
Mój ostatni wpis dotyczy Adama.

Online Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3526 dnia: Lipiec 09, 2017, 19:26 »
Tak tak Adamie,Chińczykom wybuchła rakieta ale to klęska Amerykanów.Chyba komuś upały zaszkodziły...
         ... ogolnie, to pytanie co kto potrzebuje w swojej strategii. Innie potrzebuja tylko rakiet na miare ariane-5 czy LM-5.
Amerykanie dokonali manewru ktory umozliwia im np. ciekawy rozwoj wlasnego przemyslu kosmicznego ale nomen omen
w pewnej chwili musza pokazac dlaczego odpuscili sobie ten wyscig efektowanie do niego wrocic wystrzeliwujac cos duzego,
na miare misji  Apollo;-) A teraz , no wlasnie juz widze ze kazdy podpisc pod kasa wydana na duza rakiete moze wywaolac u podpisujacego urzednika w USA pewna doze dodatkowergo niepokoju;-) Tu nie mozna zrobci tak jak kiedys u ruskich postrzelac
w tajemnicy a potem pokazac jaki juz dziala ... lub nie;-) Kazdy ma swoje potrzeby a amerykanie w nastepnym "rozdziale" potrzebuja duzej rakiety;-)

Tylko w ten sposob moga pokazac "kto tu jest krolem dzungli";-) Dlatego paradoksanlnie w nich to IMHO bardziej uderza
i moze spowodowac jakies tam znaczace opoznienia w ich programie duzej rakiety. Moze takie spowodowac wieksze zainteresowanie
rozwiazaniami alternatywnyi np. tym co robi madeinspace czy tethers.com ale osobicie w ta watpie, bo musimy pamietac, ze podstawa
poparcie opinni publicznej a ta potrzebuje aby cos tam mocno zadymilo na florydzie;-) Zadymilo na miare Apollo ...
Z powazaniem
                         Adam Przybyla
                                                                                                                      Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3527 dnia: Lipiec 11, 2017, 04:44 »
Dlatego paradoksanlnie w nich to IMHO bardziej uderza
Widze jestes specjalista od paradoksow, ale nad tym musisz jeszcze z miesiac popracowac, na razie nog temu brak.  :o

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3528 dnia: Lipiec 11, 2017, 08:28 »
Odnośnie dużych rakiet, wiecie czemu indyjska ogromna PSLV ukrywa się pod takim akronimem? Wielkość zależy od zastosowania, przedsiębiorstwa latające w kosmos powinny mieć w ofercie kilka rakiet. Uniwersalna rakieta to tak jak uniwersalny rozmiar buta albo opona na lato i zimę w jednym :-)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3528 dnia: Lipiec 11, 2017, 08:28 »

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5267
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3529 dnia: Lipiec 11, 2017, 08:46 »
Odnośnie dużych rakiet, wiecie czemu indyjska ogromna PSLV ukrywa się pod takim akronimem?

PSLV to Polar Satellite Launch Vehicle. Ogromna - niecałe 300 ton masy startowej (ciut mniej, niż Sojuz), udźwig na LEO 3,8 t (połowa udźwigu Sojuza), na GTO 1,75 t. O czym piszesz?
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline adam.nielek

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3530 dnia: Lipiec 11, 2017, 09:18 »
Nie pytałem dlatego, że nie wiem.

Mam na myśli post winiego który sugeruje, że SpaceX powinien skupić się na jednej, wielozadaniowej rakiecie. Co innego polecieć na LEO a co innego na orbitę polarną jeszcze co innego na orbitę dookołasłoneczną, z czego wszyscy na pewno zdajecie sobie sprawę.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3531 dnia: Lipiec 11, 2017, 09:35 »
Może chodziło Adamowi o GSLV?

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3532 dnia: Lipiec 17, 2017, 00:35 »
Jest pożar w budynku SpaceX na Florydzie:

Cytuj
PORT CANAVERAL, Fla. - Brevard County Fire Rescue is assisting Canaveral Fire Rescue with a fire at a SpaceX building on Port Canaveral, officials said.

The fire was reported on the roof of the building at Magellan and Grouper roads shortly before 4 p.m.

Brevard County Fire Rescued confirmed to Eyewitness News that they have at four fire engines, one ladder truck, three ambulances and a district supervior on the scene.

Próbuję zdobyć informacje, który to jest budynek, niektóre "dziwniejsze" źródła sugerują, że to tam się procesuje satelity.

Offline NilQ

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3533 dnia: Lipiec 17, 2017, 01:52 »
Nic wielkiego, mały pożar na dachu szybko ugaszony. Ten budynek to SpaceHab (Street View) wynajmowany przez SpaceX do różnych celów związanych z odzyskiem, magazynowaniem części itp. w Port Canaveral. Właśnie tam m.in. składują obecnie odzyskane części owiewek, a wcześniej budowali robota do przytrzymywania rakiet na barce.


https://twitter.com/cbs_spacenews/status/886729082079244288
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2017, 02:18 wysłana przez NilQ »

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3534 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:47 »

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24559
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3535 dnia: Lipiec 20, 2017, 01:26 »
Kolejny kosmiczny turysta chciałby się wybrać na ISS. 
Musk says he'd like to ride one of his smaller Falcon rockets to the International Space Station in three or four years.

https://phys.org/news/2017-07-spacex-chief-big-rocket-risky.html

Online Orionid

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 24559
  • Very easy - Harrison Schmitt
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3536 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:01 »
Elon Musk o planach SpaceX na przyszłość
BY ADAM DĄBROWSKI ON 21 LIPCA 2017

(...) Oczywiście, firma nie anuluje swoich planów eksploracji Czerwonej Planety, jedynie zasugerowano, że do tego celu potrzeba dużo większego pojazdu. Jednocześnie Elon Musk ostudził trochę entuzjazm oczekujących na pierwszy lot rakiety Falcon Heavy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rakieta nie doleci na orbitę. Mam nadzieję, że jeśli wybuchnie, stanie się to w takiej odległości od miejsca startu żeby nie wyrządzić żadnych szkód - powiedział Elon Musk na konferencji ISS R&D 2017

http://kosmonauta.net/2017/07/elon-musk-o-planach-spacex-na-przyszlosc/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 15:06 wysłana przez Orionid »

Offline eRKa

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Windą do nieba :)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3537 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:47 »
Czy ja dobrze zrozumiałem, że Dragon V2 nie będzie miał nóg i nie będzie lądował na silnikach? Czy to mowa tylko i wyłącznie o Red Dragonie? V2 lądujący tylko na wodzie to duża strata również w perspektywie ewentualnych lądowań gdzie indziej (np. księżyc).

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8599
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3538 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:19 »
Elon Musk o planach SpaceX na przyszłość
BY ADAM DĄBROWSKI ON 21 LIPCA 2017

(...) Oczywiście, firma nie anuluje swoich planów eksploracji Czerwonej Planety, jedynie zasugerowano, że do tego celu potrzeba dużo większego pojazdu. Jednocześnie Elon Musk ostudził trochę entuzjazm oczekujących na pierwszy lot rakiety Falcon Heavy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rakieta nie doleci na orbitę. Mam nadzieję, że jeśli wybuchnie, stanie się to w takiej odległości od miejsca startu żeby nie wyrządzić żadnych szkód - powiedział Elon Musk na konferencji ISS R&D 2017

http://kosmonauta.net/2017/07/elon-musk-o-planach-spacex-na-przyszlosc/

Błąd w arcie na Kosmos. Zamiast Red Dragona powinno być na początku o Dragon V2. Niestety Czerwony Smok został na dobre skasowany  :(

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3539 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:28 »
Dzięki za wskazanie błędu. Poprawimy!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #3539 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:28 »