Autor Wątek: SpaceX  (Przeczytany 1376622 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline juram

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1265
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4215 dnia: Grudzień 18, 2018, 22:41 »
 Crew Dragon gotowy do misji DM-1 oraz jego rakieta nośna.



Więcej fotek w linku: https://twitter.com/EmreKelly
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2018, 22:43 wysłana przez juram »

velo

  • Gość
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4216 dnia: Grudzień 19, 2018, 13:24 »
Yt's bjutiful Szwagier ;)

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4217 dnia: Grudzień 25, 2018, 19:15 »
Mam pytanie :D może być głupie. Jaka jest szansa, że Elon przeczyta tweeta?
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4218 dnia: Grudzień 25, 2018, 20:00 »
Mam pytanie :D może być głupie. Jaka jest szansa, że Elon przeczyta tweeta?

Nieduża, ale nie zerowa;P

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4218 dnia: Grudzień 25, 2018, 20:00 »

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4219 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:43 »
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline maackn

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 171
  • OLX'em i metanem!
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4220 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:18 »
Marek zamieścił u siebie posta z filmem na którym próbują łapać statkiem owiewki opadające na spadochronie w formie skrzydła. Obawiam się że warunki panujące nad oceanem mogą uniemożliwić precyzyjne sterowanie obiema obiektami. Takie skrzydła trzeba "czuć" a nie wiem na ile elektronika sobie z tym poradzi. Z drugiej strony czemu nie łapią tego w powietrzu przy użyciu helikoptera? Za tym statku zmieściłby się z pewnością. Amerykanie mają duże doświadczenie z "łapaniem" satelitów - np. projekt "Corona".

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4221 dnia: Styczeń 08, 2019, 23:04 »
Marek zamieścił u siebie posta z filmem na którym próbują łapać statkiem owiewki opadające na spadochronie w formie skrzydła. Obawiam się że warunki panujące nad oceanem mogą uniemożliwić precyzyjne sterowanie obiema obiektami. Takie skrzydła trzeba "czuć" a nie wiem na ile elektronika sobie z tym poradzi. Z drugiej strony czemu nie łapią tego w powietrzu przy użyciu helikoptera? Za tym statku zmieściłby się z pewnością. Amerykanie mają duże doświadczenie z "łapaniem" satelitów - np. projekt "Corona".

Koledze chodziło o to nagranie:
https://twitter.com/SpaceX/status/1082469132291923968

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4222 dnia: Styczeń 12, 2019, 14:53 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6540
  • Realista do bólu;-)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4223 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:13 »
SpaceX redukuje zatrudnienie o 10%: https://twitter.com/SciGuySpace/status/1083873374261125120, dyskusja na Reddicie: https://www.reddit.com/r/spacex/comments/af1n7f/spacex_will_reduce_its_workforce_by_10_percent/
Dzięki Adamie za zwrócenie na to uwagi.
         ... dobra, ale czemu zawsze ja musze podawac wszelkie hiobowe wiadomosci?;-)
Podejrzewam, ze to na razie tylko zapowiedzi ... poczekajmy ... amerykanie maja tam u siebie
teraz male zamieszanie i chyba beda decydowac co dla nich wazne ... Z powazaniem
                         Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4224 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:30 »
dobra, ale czemu zawsze ja musze podawac wszelkie hiobowe wiadomosci?;-)
A co tu jest "hiobowego"?

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4225 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:41 »
Podobna redukcja u SX była chyba w 2014stym. Opinie na temat słuszności tej decyzji i jak rzutowała na możliwości firmy są dość rozbieżne.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4226 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:45 »
Podobna redukcja u SX była chyba w 2014stym. Opinie na temat słuszności tej decyzji i jak rzutowała na możliwości firmy są dość rozbieżne.

Przecież to całkiem normalne - czasem redukcja, czasem poszerzenie kadry, a potem znów redukcja, a potem określenie co można zrobić efektywniej. Nikt nie trzyma non stop tego samego stanu kadry oraz nikt nie będzie non-stop zatrudniać...

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4227 dnia: Styczeń 12, 2019, 16:52 »
Chyba SX normalnie zwalniał miedzy 3-5% pracowników na podstawie oceny wydajności.
Zwnolnienia dotyczą chyba tylko Kalifornii. Oferty pracy (około 400) wciąż są zamieszczone na stronie SX. 10% załogi to obecnie u SX jakieś 600-700 osób. Wplyw na to zapewne miała zmiana planów odnośnie BFR (przejście z kompozytów na metal), "zamrożenie" Falcona 9, udane demo FH i być może przeciągająca się (obecnie chyba głownie przez Gov Shutdown) certyfikacja załogowa.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23222
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4228 dnia: Styczeń 12, 2019, 17:13 »
Oferty pracy zawsze mogą być w innych sekcjach niż te, w których planowana jest redukcja.
Wydaje mi się,że raczej gov shutdown nie jest tutaj za to odpowiedzialny - za wcześnie na takie kroki. Chociaż - można by zakładać, że nawet jeśli "jutro" się zakończy gov shutdown, to NASA będzie mieć kilka miesięcy "nieogaru" związanego z utraconym czasem i wznowieniem kontraktów. Czyli wówczas zwolnienie części kadry już może być wymagane.

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4229 dnia: Styczeń 12, 2019, 17:17 »
Od jakiegoś czasu chodziły pogłoski, że SpaceX nie zarabia kokosów na Falconach. Nie udało się też zebrać wystarczających funduszy na planowane prace badawczo-rozwojowe, dlatego trzeba było odpuścić odzysk górnego stopnia F9 i kompozyty w BFR. Produkcja Falconów również spada (przez odzysk), więc zwolnienia nie powinny dziwić.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: SpaceX
« Odpowiedź #4229 dnia: Styczeń 12, 2019, 17:17 »