Autor Wątek: Race To Mars  (Przeczytany 14593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LooZ^

  • Gość
Race To Mars
« dnia: Sierpień 28, 2011, 16:24 »
Witam,

napisałem ładnego i długiego posta, a potem mi go wcięło, więc tym razem krócej :) Jestem właścicielem firmy z branży gamedev, czyli robię gry komputerowe. W chwili obecnej skupiamy się na iOS (czyli iPad, iPhone) i PC, ale docelowo chcemy działać na wszystkich liczących się platformach, czyli jeszcze Mac i Android.

Jako pasjonat kosmosu, niestety, posiadający mało wiedzy merytorycznej, chciałbym dorzucić swoją cegiełkę do promocji idei podboju kosmosu. Tutaj potrzebowałbym waszej pomocy. Chciałbym stworzyć grę będącą następcą Buzz Aldrin: Race Into Space.

Parę słów o założeniach:
- gra 2d, na iOS'a, PC, Mac, być może Android.
- gracz wciela się we właściciela prywatnej agencji kosmicznej w roku 2010 (?) i zaczyna się zabawa: zlecenia od agencji państwowych, prywatnych firm, misje własne, etc.

Chciałbym, żeby gra była realistyczna i opierała się na obecnych dokonaniach i przewidywanym rozwoju technologii.

Otwarty jestem na wszelkie możliwe formy współpracy, czy to z wami czy z PFA jako takim. Oczywiście, docelowo jest możliwa współpraca czysto komercyjna, ale w początkowej fazie opracowywania koncepcji wolałbym nie inwestować w to środków finansowych ;) Dajcie znać co o tym wszystkim myślicie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 16:26 wysłana przez LooZ^ »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race Into Space
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2011, 16:52 »
Hehe - pomysł jest dobry. :)

Generalnie warto by zrobić coś w stylu Race Into Space, ale moim zdaniem w formie pozwalającej na udział tysięcy userów grających przeciwko sobie albo też wspólnie w kilku "klanach" (np USA, CCCP, Czajna i inne bloki) w celu różnych kosmicznych osiągnięć.

Można by zacząć od 1955 roku (czyli eksploracja podobna w stylu BARiS) albo też w różnych scenariuszach. Do tego wpleść bardziej złożone aspekty polityczne, ekonomiczne i techniczne.

Ten temat może być bardzo gorący jeśli by się go odpowiednio rozegrało. Mogłoby to to też zainteresować ludzi z całego świata i jeszcze zainspirować agencje kosmiczne. :)

Sądzę, że jeśli do czegoś by doszło - to znalazłbyś tutaj lub na Kosmonaucie chętną do pomocy ekipę. :)

LooZ^

  • Gość
Odp: Race Into Space
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 16:26 »
Witam,

mam dziwne wrażenie, że jakiś post zaginął w akcji, ale przejdę do sedna :)

Nie ukrywam, że najlepiej czujemy się (o ile tak można powiedzieć w przypadku firmy która ma dopiero 1,5 roku ;)) w temacie gier mobilnych i nie mamy żadnych doświadczeń w produkcji gier przeglądarkowych/multiplayerowych.

Od ostatniego posta trochę wykrystalizowała się mi idea tej gry, a nazwa została jak na razie zmieniona na Race To Mars, gdzie ostatecznym celem gracza będzie dotarcie z załogową misją na Marsa. Podstawową platformą dla gry ma być iPad (iOS), potem Android, PC, Mac i iPhone'y.

Gra RTM ma być poniekąd hołdem dla BARIS, m.in. przez podobną stylistkę graficzną, godną jednak 21 wieku ;) W chwili obecnej dotarłem do etapu, gdzie jestem zmuszony konsultować ze specjalistami niektóre kwestie merytoryczne :) Tak więc, jeśli ktoś chciałby poświęcić trochę czasu na to, to zapraszam na PM'a. Nie widzę też problemu w tym żeby o tych kwestiach dyskutować publicznie, ale tutaj już zostawiam decyzję administracji, żeby nie robić bez ich wiedzy i zgody zbytniego bałaganu :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2011, 00:42 »
Looz, niech będzie tak, jak Tobie wygodniej i (ze względów oczywistych) bezpieczniej. :)  A sam pomysł "race to Mars" wydaje się być przedni! :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2011, 00:42 »

LooZ^

  • Gość
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2013, 14:24 »
Ha, ile to czasu już minęło :) Nie obijaliśmy się jednak, a dzisiaj powoli startujemy z promocją.

https://www.facebook.com/RaceToMars - to nasz profil FB, a jeszcze w pierwszym kwartale ruszymy z projektem na KickStarterze :) Jak macie pytania to chętnie odpowiem(y) ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2013, 12:35 »
Dziś na oficjalnie ruszyliśmy z informacją o grze Race To Mars.

Szczegóły tutaj:
http://www.kosmonauta.net/ludzie-media/menu-artykuly-ludzie-media/media/5254-2013-03-26-race-to-mars.html
Oraz na stronie INTERMARUM:
http://www.facebook.com/RaceToMars
http://intermarum.com/

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2013, 18:57 »
Fajny pomysł z tą grą.
W ogólniaku namiętnie grywałem w CIVILIZATION III, jedną z możliwych opcji zwycięstwa było wysłanie wyprawy na Alfa Centauri.
Zawsze marzyło mi się, żeby do Civilization III był dodatek w którym jest możliwość kolonizacji Marsa:D

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2013, 17:49 »
Informacja o grze pojawiła się w wielu serwisach, także poza Polską. Komentarze są naprawdę pozytywne, co dobrze prognozuje na przyszłość!

Wczoraj nawet PAP o tym umieścił notkę, którą przekazały dalej różne polskie serwisy, np:
http://tech.pb.pl/3064939,31117,polacy-stworza-gre-o-podboju-kosmosu
http://tvp.info/informacje/technologie/polacy-stworza-gre-o-podboju-kosmosu/10579962
i wiele wiele innych!

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2013, 20:06 »
Super! Oby projekt zdobył odpowiednie fundusze na rozwój! Może z tego powstać produkt rozpoznawalny na całym świecie :)

LooZ^

  • Gość
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2013, 19:02 »
Mając w zanadrzu świetne wiadomości, szykujemy się do KickStartera. Stąd prośba do wszystkich zainteresowanych projektem o zalajkowanie - https://www.facebook.com/RaceToMars

LooZ^

  • Gość
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2013, 15:47 »
- tutaj można oglądnąć filmik z gry :)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 15:58 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2013, 15:59 »
Naprawdę ślicznie wygląda! To w tle to wyrzutnia w stylu Sea Launch? :)

LooZ^

  • Gość
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2013, 16:06 »


Tak, tutaj nawet widać ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 16:12 wysłana przez kanarkusmaximus »

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2013, 16:46 »
Od strony graficznej wygląda świetnie :)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2013, 22:58 »
Pojawiła się informacja, że kampania na Kickstarterze ma ruszyć około 26 czerwca.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Race To Mars
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2013, 22:58 »