Autor Wątek: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?  (Przeczytany 13125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Mimo wszystko FH będzie miał te 27 silników podzielone na trzy odrębne stopnie.

Silniki w pierwszym stopniu N1 też były pogrupowane w sekcje z osobną armaturą.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Zastanawia mnie jak zareagowałaby propaganda radziecka gdyby misja zakończyła się udanym lądowaniem (przed USA), ale w skutek różnych czynników nie możliwy byłby powrót? Czy ujawniono by wszystko aby w oczach opinii publicznej wygrać wyścig, jednocześnie tworząc bohatera ZSRR?

Coś strzelam, że ten bohater ludzkości, wysłany przez ZSRR na Księżyc, w swojej ostatniej komunikacji by wysłał przekaz do wszystkich zamieszkujących Ziemię z prośbą o pokój i socjalizm. :P

A na poważnie - ZSRR raczej by to musiało ujawnić, gdyż z pewnością transmitowany albo relacjonowany byłby udany pierwszy krok na Srebrnym Globie i zatknięcie czerwonej flagi. Poza tym śledzenie misji odbywałoby się także poza ZSRR.

Offline Robek

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 617
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 21, 2016, 01:29 »
Zastanawia mnie czy gdyby to ZSRR usadowił swojego kosmonaute na Księżycu przed amerykańcami , to USA poddałoby się i zgasiło światło tak jak to zrobili Sowieci, czy raczej włożyłoby jeszcze więcej środków w eksplorację kosmosu coby za wszelką cenę pokonać komunistów, i na przykład wysłało astronautów na Marsa czy w inne ciekawe miejsce. Jakie jest wasze zdanie?

To musiałbyś określić, czy ZSRR by wysłało na Księżyc ludzi w 1960 czy może 1968, bo jeśli by był to 1960 rok, i jak mi sie wydaje to jeszcze wtedy amerykanie nie mieli nawet gotowego pomysłu na to żeby wysłać ludzi na powierzchnie Księżyca, a rozpoczynanie tego wszystkiego, i wydanie na to przeogromnych pieniędzy, i to jedynie żeby dogonić Rosjan, nie miałoby sensu.
W tej sytuacji najlepiej by było dać spokój z tym Księżycem, a zamiast tego polecieć na Marsa, i tutaj jedynym sposobem żeby w miare tanio tego dokonać, jest stworzenie tego całego Oriona z napędem atomowym  8) i za pomocą takiej 1 rakiety by dało rade w ciągu kilku tygodni, polecieć na Marsa i wrócić z powrotem, więc dzięki temu udałoby sie prześcignąć ZSRR.
 

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 21, 2016, 17:33 »
W 1960 roku, nawet w wersji w jednym kierunku, bez powrotu, ZSRR z pewnością nie byłby w stanie posadzić człowieka na Księżycu. Pewnie chodziło tutaj o koniec lat 60. XX wieku.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 21, 2016, 17:33 »

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2016, 19:56 »
Zastanawia mnie czy gdyby to ZSRR usadowił swojego kosmonaute na Księżycu przed amerykańcami , to USA poddałoby się i zgasiło światło tak jak to zrobili Sowieci, czy raczej włożyłoby jeszcze więcej środków w eksplorację kosmosu coby za wszelką cenę pokonać komunistów, i na przykład wysłało astronautów na Marsa czy w inne ciekawe miejsce. Jakie jest wasze zdanie?
          ... w sumie nic specjalnego, pewnie Kubrick musialby placic tantiemy;-) Z powazaniem
                                                                                                             Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23218
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2016, 20:46 »

          ... w sumie nic specjalnego, pewnie Kubrick musialby placic tantiemy;-) Z powazaniem
                                                                                                             Adam Przybyla

Wielki powrót Adama na forum! I to w jakim stylu! :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3829
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 22, 2016, 12:56 »
Nabijajcie się z Ruskich, ale gdzies swego czasu przeczytalem, że całkiem serio (w skrajnych rzecz jasna kółkach zainteresowań) podejrzewano (w USA rzecz jasna), że w srodku Łunochoda-1 siedzi rosyjski pilot :) Także podejrzenia o pierwszego ruskiego / radzieckiego człowieka na Księżycu nie są wyolbrzymione ;) Nabijano się potem ripostując, że ów pilot musiałby być pokroju karła co najwyżej. Skrajni ignoranci nie wierzyli bowiem w mozliwosci radzieckiej kosmonautyki bezzalogowej i zdolnosci operowania "live" pojazdem na powierzchni Ksiezyca. Stąd rodziły się i takie absurdy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 13:02 wysłana przez station »
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 22, 2016, 15:14 »
Tz mieli marne szanse, kraj w po wielkiej wojnie w ktorej zginelo kilkadziesiat milionow ludzi, najbardziej zagospodarowane tereny byly w ruinie mial wygrac z krajem, ktory na wojnie zyskal prawie bez strat? i to w dodatku zgarniajac cala smietanke specjalistow z niemiec, wloch  i japoni??? No i oczywiscie wszystkie kraje placily mu czystym zlotem za potrzebne im wtedy uzbrojenie patrz Anglia. To bylo mission impossible ze strony rosjan;-)  Z powazaniem
                                                                                   Adam Przybyla
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 15:16 wysłana przez Adam.Przybyla »
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Marek B

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 26, 2016, 17:20 »
Gdzieś czytałem (słyszałem) że gdyby Chruszczow nie przyciął ambicji głównego konstruktora, to N1 miała szansę ruszyć wcześniej i wygrać z Saturnem V.

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 29, 2016, 19:39 »
Gdzieś czytałem (słyszałem) że gdyby Chruszczow nie przyciął ambicji głównego konstruktora, to N1 miała szansę ruszyć wcześniej i wygrać z Saturnem V.
Zawsze można snuć takie domysły co by było gdyby ... Tymczasem nawet 3 lata po Apollo 11 postępy z rakieta N1 wydawały sie żadne, ta rakieta równie nie była zdolna to użytku jak w 1969, trudno na tej podstawie twierdzić ze następne powiedzmy 2 lata przyniosłyby jakiś genialny postęp.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 15, 2020, 15:04 »
... zawsze mogli rosjanie rzucic na ten projekt jesczez wieksze fundusze ... ale po co? Zakladajac, ze wyladowalby N1 na Ksiezycu,
rosjanin moglby postawic tam ... co flage? jaka bylaby odpowiedz amerykanow? Bylby to koniec wyscigu? Jasne ze nie.
Przeciez rosjanie byli pierwsi na Ksiezycu z Luna9. Gdyby pierwszy bylby tam rosjanin z flaga, amerykanie
wyslaliby tam w jakis saturn-XV z gotowym macdonaldem, kosmonauta zjadlby w nim pierwszego hamburgera na Ksiezycu
i ... oglosilbym zwycieztwo w tym wyscigu. Nomen open wyscigu o tylko propagandowym. Kto pierwszy powiedzialby pas
ugralby w takim wyscigu wiecej;-) Z powazaniem
                                                                 Adam Przybyla
 
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline artpoz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3790
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 15, 2020, 16:57 »
Od razu przypomina się dowcip:

USA. Do Białego Domu dzwonią z obserwatorium astronomicznego:
-Panie prezydencie, Rosjanie malują Księżyc na czerwono! Co robić?
-Poczekajcie jak wyschnie i dodajcie napis: Coca-cola.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6535
  • Realista do bólu;-)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 15, 2020, 17:43 »
Ten dowcip tak dobrze oddaje sytuacje ...;-) Wlasciwie powinno sie tam dodac ...:
 "ale pamietajcie aby film z malowania napisu krecil Kubrick";-)
Z powazaniem
                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Robek

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 617
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 16, 2020, 22:24 »
W 1960 roku, nawet w wersji w jednym kierunku, bez powrotu, ZSRR z pewnością nie byłby w stanie posadzić człowieka na Księżycu. Pewnie chodziło tutaj o koniec lat 60. XX wieku.

Przecież nie mówimy tutaj o tym, czy Rosja realnie mogła wysłać ludzi na Księżyc w 1960 roku, bo gdyby była w stanie wtedy to zrobić, to by to zrobiła.
Tutaj jest rozpatrywana czysto hipotetyczna sytuacja, która nie zaistniała i nie mogła zaistnieć.

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2020, 10:56 »
Serial "For All Mankind" podpowiada scenariusz: militaryzacja Księżyca i kontynuacja zimnej wojny w kosmosie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Co by było gdyby to Rosjanie wylądowali na Srebrnym Globie jako pierwsi?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2020, 10:56 »