Autor Wątek: Rosyjski program kosmiczny  (Przeczytany 561237 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 26, 2015, 11:18 »
Pomijając to - raczej nie ma szans na kolejne ISS w takiej sytuacji. Ani żadną inną stację :( Chyba że Bigelow, albo inni prywatni.
             ... jai bigelow??? Znowu ktos liczy na cuda. Gosc juz wydal kilkaset milionow a wynikiem bedzie mama przybudowka do ISS ... jak poleci. Do samodzielnej stacji to jest cala galaktyka problemow kosztow co najmniej o dwa lub trzy rzedy wielkosci wiekszych.
Z powazaniem
                              Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

LooZ^

  • Gość
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 26, 2015, 11:22 »
Bigelow ma kasę, szuka obecnie ponad 100 nowych specjalistów, budzi zainteresowanie i testuje swoje rozwiązania. Nie ma natomiast Adama do mówienia im, że się nie uda. Nie wiem teraz komu ufać bardziej :/

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 26, 2015, 11:33 »
Bigelow ma kasę, szuka obecnie ponad 100 nowych specjalistów, budzi zainteresowanie i testuje swoje rozwiązania. Nie ma natomiast Adama do mówienia im, że się nie uda. Nie wiem teraz komu ufać bardziej :/

NASA kilka dni temu powiedziała ze po 2024 roku oczekuje ze firmy prywatne zbudują (za rządowe pieniadze) nowa stacje kosmiczna. Aby tylko Bigelow dotrwał do tego czasu. Ale NASA trzyma go na kroplowce fundując BEAM.
Zapraszam na mój blog :)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 26, 2015, 12:03 »
Nie ma co się przejmować rosyjskimi pogróżkami (przynajmniej w kwestii "zabierania" elementów stacji "ze sobą"), bo najzwyczajniej w świecie nie będą mogli tego gdzie przyłączyć. Rosjan stać z ledwością co najwyżej na dozbrajanie swojej armii (przynajmniej oficjalnie), a przecież nie od dziś wiadomo, że ich gospodarka to kompletna ruina, której towarzyszy niemal kompletna stagnacja w przemyśle kosmicznym. Do 2024 roku nie mają nawet najmniejszych szans aby wejść we współpracę z Chińczykami, na wypadek gdyby chcieli z nimi wspólnie budować nowy przyczułek orbitalny, gdyż Chińczycy w tym czasie "dozbrajać" będą swoje puszki i z pewnością nie będą zainteresowani tego typu rozwiązaniem. Na razie Rosjanom pozostaje grzeczne latanie i sprzedawanie siedzeń w Sojuzach oraz - jeśli nie obejmie tego kolejny obszar sankcji - sprzedaż silników RD, bo na nic więcej ich nie będzie stać przynajmniej w najbliższym 15-o leciu. I przy okazji mam nadzieję, że taka a nie inna sytuacja zmusi agencje zachodnie, a przede wszystkim NASA do przyspieszonej, wzajemnej współpracy w zakresie załogowych środków transportu.
Rosjanie niestety sami sobie od pewnego czasu dołek kopią a ostatnio swoim zachowaniem powiększyli go już tak znacząco, że nikt myślący nie będzie ryzykował wejście z nimi we współpracę, przynajmniej długofalowo. Komu w końcu miało by zależeć na udziale w niechlujstwie, pernamentnemu niedotrzymywaniu terminów, braku realnych funduszy po rosyjskiej stronie czy w końcu wysokiej awaryjności co niektórych nośników transportu. Rosja jeszcze póki co odcina dawno już pożółkłe kupony, które bez współpracy międzynarodowej nie będą miały żadnej wartości. I sądzę, że oni doskonale sobie z tego zdają sprawę, ale ich skrzywiona duma nie pozwala tego wprost powiedzieć.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 26, 2015, 12:03 »

Offline MarekFloryda

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1433
  • docent
    • Mój blog rakietowo-samochodowy
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 26, 2015, 12:14 »
W przypadku Chin jest dodatkowy problem - orbita ISS jest wyjatkowo niewygodna dla Chińczyków.
Zapraszam na mój blog :)

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 26, 2015, 12:36 »
Co do budowy prywatnych stacji kosmicznych to możliwe, że Elon Musk może coś wykombinować:
- Z zapowiedzi MCT wynika, że II człon tej rakiety będzie  załogowy przy czym z kształtu przypomina większość modułów MIRa i ISS, więc po przeskalowaniu na Falcon Heavy (obecnie człon MCT wydaje się zbyt wielki) dostajemy obiecującą platformę dla modułów stacji w stylu ISS 2.

PS.
Ciekawe też czy Dragon Laby będą rozwijane tak jak Sojuzy, aby kilka mogło się połączyć w większą całość.

Offline mars76

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2620
  • MARS - Zmień swoje miejsce zamieszkania!
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 26, 2015, 12:39 »
Start Nauki ciągle przekładają bo podczas testów wykryto niesamowite partactwo tego modułu ( a nie ,że specjalnie opóźniają wystrzelenie bo to już szum medialno-polityczny) , a nawiasem mówiąc np Bigelow ze swoim modułem mógłby chyba zastąpić rosyjski moduł dowodzenia i mógłby go kopnąć na orbitę Falkon Heavy:)) cenowo by to było najtańszym rozwiązaniem:)

Offline jsc

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1905
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 26, 2015, 13:45 »
A jest możliwe, żeby Falcon Heavy wziął 1-2 puste, a II człon po odpowiednich dostosowaniach (coś w stylu Ageny) robiłby za trunk?

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6541
  • Realista do bólu;-)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #578 dnia: Luty 26, 2015, 13:54 »
Bigelow ma kasę, szuka obecnie ponad 100 nowych specjalistów, budzi zainteresowanie i testuje swoje rozwiązania. Nie ma natomiast Adama do mówienia im, że się nie uda. Nie wiem teraz komu ufać bardziej :/
              ... 100 specjalistow oznacza, ze robi ekipe od nowa (IMHO tak to wyglada). A to jest wlasnie ta skala, aby zrobic stacje potrzeba ich 10 albo i nawet 100 razy wiecej. Z powazaniem
                                                            Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 26, 2015, 14:09 »
Cytuj
Komu w końcu miało by zależeć na udziale w niechlujstwie, pernamentnemu niedotrzymywaniu terminów, braku realnych funduszy po rosyjskiej stronie czy w końcu wysokiej awaryjności co niektórych nośników transportu
Ale za to mają ładne kosmonautki ;)

Offline station

  • Sir Astronaut
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 3833
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #580 dnia: Luty 26, 2015, 15:14 »
się zastanawiam czy rosyjskie panie używają takiej samej ilości tynku w kosmosie co ich odpowiedniczki na Ziemi. No i czy wogóle jest dozwolone "tynkowanie" na stacji oribitalnej.
Rosyjski program kosmiczny to dziś strzelanie rakietami w martwe obiekty na orbicie.

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #581 dnia: Luty 26, 2015, 15:22 »
Chyba się trochę czepiasz, Rosyjski program musi mieć także zalety, nie tylko wady ;)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8600
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 26, 2015, 15:34 »
się zastanawiam czy rosyjskie panie używają takiej samej ilości tynku w kosmosie co ich odpowiedniczki na Ziemi. No i czy wogóle jest dozwolone "tynkowanie" na stacji oribitalnej.

Poznałem kilka bardzo ładnych Ukrainek. Będąc we Lwowie widziałem takich jeszcze więcej. Myślę, że Ukrainki a Rosjanki chyba się bardzo wyglądem nie różnią, więc dalej kontynuując myślenie, uważam, że używanie tynku w ich przypadku byłoby wręcz niewskazane....
 :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 15, 2015, 20:08 »
Podsumowanie prac na obszarze kosmodromu Wostocznyj z bardziej "medialnego" punktu widzenia - link.

Offline deathrider

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1154
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 15, 2015, 23:06 »
Tak po przeczytaniu materiału, kiepsko to wygląda ...

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Rosyjski program kosmiczny
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 15, 2015, 23:06 »