Autor Wątek: Co z tymi sondami?  (Przeczytany 2295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Co z tymi sondami?
« dnia: Marzec 25, 2011, 09:29 »
Witam, chciałbym zapytać, czy ma ktoś informacje na temat obecnej pracy sond takich jak:

- Venus Express, podobno misja została zakończona niedawno, ale nie znalazłem informacji o wyłączeniu sondy, rozumiem że jeśli jest wyłączona to nikt obecnie nie bada Wenus z bliska?
- Deep Impact, misja zakończona, sondę już wyłączyli, czy nie? wiem, że Stardust już wyłączona, ale co z tą?
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline astropl

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 5266
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: Co z tymi sondami?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2011, 10:00 »
Witam, chciałbym zapytać, czy ma ktoś informacje na temat obecnej pracy sond takich jak:

- Venus Express, podobno misja została zakończona niedawno, ale nie znalazłem informacji o wyłączeniu sondy, rozumiem że jeśli jest wyłączona to nikt obecnie nie bada Wenus z bliska?
- Deep Impact, misja zakończona, sondę już wyłączyli, czy nie? wiem, że Stardust już wyłączona, ale co z tą?

Pogłoski o zakończeniu misji VE są mocno przesadzone, sonda ma funkcjonować aż do końca 2014 roku - witryna projektu.

Stardust został wyłączony dzisiaj, natomiast misja Deep Impact formalnie jest w fazie rozszerzonej programu. Ostatnie doniesienia mówiły, że trwa ocena możliwości wykonania kolejnego przelotu w pobliżu jakiegoś MACIUSIA (MaCiUS - małe ciało Układu Słonecznego :P ), jednak jak na razie szczegółów nie mogłem się nigdzie dokopać.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline pogrzex

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 841
Odp: Co z tymi sondami?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2011, 10:18 »
dzięki, dobrze by było coś z Deep Impact jeszcze skleić, bo z tego co pamiętam ta sonda jest naprawdę świetnym urządzeniem
'pierd.... Aphopis czy inny dziad i wała bedzieta mieli ze swoich grubych portfeli'

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Co z tymi sondami?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2011, 23:31 »
Witam, chciałbym zapytać, czy ma ktoś informacje na temat obecnej pracy sond takich jak:

- Venus Express, podobno misja została zakończona niedawno, ale nie znalazłem informacji o wyłączeniu sondy, rozumiem że jeśli jest wyłączona to nikt obecnie nie bada Wenus z bliska?
- Deep Impact, misja zakończona, sondę już wyłączyli, czy nie? wiem, że Stardust już wyłączona, ale co z tą?

Ponadto można polecić osobne wątki, w których dyskutujemy o postępach misji danej sondy:
- Venus Express
- Deep Impact

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Co z tymi sondami?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2011, 23:31 »