Autor Wątek: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)  (Przeczytany 15071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 02, 2013, 00:18 »
Naprawdę miło to czytać, że taka działalność się rozwija i sięga coraz dalej. Powodzenia w tym oraz w 2014 roku, który zdaje się być bardzo ważny dla ARDiS. :)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 03, 2013, 18:36 »
Krótkie info: Jutro na PO zorganizowaliśmy konferencję - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - związaną tematami astro. Ma ona kilka celów, ale główny to promocja astronautyki, choć są jeszcze inne, ważne.

Z gości pojawi się np. LooZ^ i powie kilka słów o grze Race to Mars. Także Agnieszka Rumińska z projektem laboratorium do wykrywania mikroorganizmów "marsjańskich" budowanym na potrzeby łazika HERO studentów z AGH (dziewczyna zbiera głosy na stypendium z wyboru na części do swojego projektu, więc jak macie czas to kliknijcie ;) )

Jako "ciekawostkę" mogę powiedzieć, że jeden z naszych młodych członków (16 latek) sam poprowadzi swój wykład przed ponad 120-osobową widownią! (O ewolucji gwiazd).

Poza tym ja przedstawię podstawowe zagadnienia związane z uszkodzeniami elektroniki w sondach i satelitach.

Znajomy prezes koła naukowego z Wydziału Mechanicznego powie kilka słów o działalności swojej organizacji, która w przyszłym roku chce "wejść" w sprawy kosmiczne.

Może to nie jest dużo, żeby szumnie nazywać to konferencją, ale przecieramy szlaki i już na przyszły rok zaklepujemy termin na wydarzenie na większą skalę :) Tutaj szczególny sygnał do osób zainteresowanych promowaniem dziedziny, w której się specjalizują* - może warto pomyśleć o pierwszym tygodniu czerwca 2014 jako o wyprawie do dalekiego i prowincjonalnego Opola? :)

W tej chwili to tyle, najprawdopodobniej nagramy wszystkie wystąpienia i zamieścimy je w internecie ;)

* w domyśle z przedrostkiem astro- albo kosmo- :D

edit:

Z wrażenia nie podlinkowałem: http://ardisopole.wordpress.com/2013/06/02/pierwsze-opolskie-spotkanie-astronautyczne-plakat/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 18:38 wysłana przez CoB »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 03, 2013, 19:31 »
Wstępnie zgłaszam swój akces. Roczne wyprzedzenie - to jest dobry pomysł! Wstępnie proponuję temat pt. "Słoń a sprawa polska". :)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2013, 00:07 »
Nagrania z prezentacji posiadamy, przez wakacje skleimy to w krótki film, prezentujący działalność stowarzyszenia.

Konkrety: w wakacje planujemy spotkania koncepcyjne odnośnie misji balonowej w przyszłym roku. Myślę, że opracujemy i złożymy elektroniczne minimum potrzebne do tego typu przedsięwzięcia. O powłoce balonu pomyślimy w później, w tej chwili wolę żebyśmy się nie zatrzymywali na niedostatkach finansowych ;)

Także w wakacje wystartujemy z pierwszym "naukowym" eksperymentem, na dodatek z astrobiologii (a może raczej futuro-astrobiologii) i mam nadzieję, że jak zaczniemy to skończymy. I znajdziemy dobrą duszę - biologa lub chemika - który będzie recenzentem naszych wypocin i eksperymentów :) Od razu zaznaczam, że żaden organizm na tym nie ucierpi :)

Może to ciekawostka mało istotna z praktycznego punktu widzenia,ale w końcu Zarząd i Komisja Rewizyjna staną się rzeczywistymi ciałami w Stowarzyszeniu (no może Zarząd, bo komisja będzie bardziej pół-ciałem :D), bo doszliśmy do takiego stanu, że mogą zostać wypełnione przez osoby aktywne. Po nieoficjalnych wyborach ja sam odchodzę z Zarządu na rzecz pozostałych aktywistów i udaję się do KR, żeby ich gonić do roboty, hehe :)

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2013, 00:07 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 19, 2013, 14:16 »
Ślicznie się rozwija - naprawdę świetnie, że takie inicjatywy, coraz bardziej naukowe się tworzą w Polsce. :)

Filmik z pewnością będzie hitem - warto o nim zrobić szereg zapowiedzi i datę premiery. :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:44 »
Fajna porcyjka informacji Szymonie ;)

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:47 »
W dniach 13-15 września w Opolu odbędzie się konwent fantastów Opolcon i zostałem wręcz siłą oddelegowany do odpowiedzialności za blok naukowy. Z tego też względu rozglądam się za kimś, kto mógłby pojawić się w tym terminie w okolicy z wystąpieniem/prelekcją/pokazem/warsztatami na tematy naukowo-techniczne.

Kieruję więc pytanie do forumowiczów: znacie osoby z okolicy (nie tylko z kręgów astro-) które chciałaby się włączyć w taką imprezę? Gwarantowana duża ilość słuchaczy :) To nie muszą być poważne wystąpienia i mogą dotyczyć także nauk społecznych czy humanistycznych ;)

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 02, 2013, 20:51 »
Może coś o grze Race To Mars? Looz - co powiesz?

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:29 »
Z Loozem się kontaktowałem, niestety nie ma czasu na wystąpienie ;)

Z drugiej strony podłapałem kontakty do fizyków z regionalnego uniwersytetu i do kilku innych ciekawych podmiotów, mam nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na działania w przyszłości.

W międzyczasie szukaliśmy liderów z dużych miast województwa: Krapkowic, Kluczborka, Kędzierzyna-Koźla, Nysy, Namysłowa, Olesna, Brzegu, Strzelec Opolskich i Prudnika ale akcja nie przyniosła (na razie) oczekiwanego skutku. W 2014 część grupy stowarzyszeniowej zajmie się takimi działaniami, mającymi na celu pozyskiwanie aktywistów (tym razem mnie w tej części nie będzie).

Ze swojej strony zapraszam na prelekcje na Opolconie. Więcej w artykule: http://www.kosmonauta.net/pl/edukacja/menu-artykuly-edukacja/wyklady-seminaria/5811-wydarzenia-10-09-2013.html

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 30, 2014, 23:06 »
Hej!

Zapraszam wszystkich forumowiczów do akcji przechodzenia przez kurs The Science of the Solar System na portalu Coursera.org (Jednostka prowadząca to Caltech :) ). Aktualnie staramy się stworzyć z ramienia stowarzyszenia grupę facebookową do komunikacji w sprawie kursu: https://www.facebook.com/groups/626700130747683/

Zapraszam wszystkich forumowiczów, kurs rozpoczyna się jutro i naprawdę warto wziąć w nim udział w większej grupie :)

Więcej informacji -> http://ardisopole.wordpress.com/2014/03/30/the-science-of-solar-system-ardis-na-uniwersytecie/

I nie ma co zwlekać, trzeba się zapisać jeszcze w pierwszym tygodniu żeby jak najmniej stracić.

A w przyszłości: postaramy się eksplorować kolejne kursy.

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 31, 2014, 12:42 »
Bardzo fajny pomysł!

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2014, 19:33 »
Zapraszam też resztę forumowiczów - tematyka wykładów bardzo ciekawa, zaczyna się od wody na Marsie :) I, co najważniejsze, są to wykłady z planetary science.

Offline CoB

  • Pełny
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Ardis
Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2014, 13:59 »
Tym razem zapraszam forumowiczów na II Opolskie Spotkania Astronautyczne. Tym razem 6 i 7 czerwca (piątek i sobota).

Krótkie info:
6 czerwca (piątek) - od 10 do 13 prelekcje popularno-naukowe, będzie można wygrać w losowaniu drobne upominki dzięki Astronomii i Młodemu Technikowi. Istotna informacja jest taka, że szukamy prelegentów, żeby jak najbardziej ograniczyć "własną" obecność. Więc może LooZ albo Szaniu zdecydowalibyście się wziąć pół godzinki prelekcji?
Od 13 do 17 będziemy prowadzić warsztaty z Image Processing. Ja będę swoją działkę przedstawiał w Scilabie i skupię się na podstawach przedmiotu, a później kolega ze stowarzyszenia poprowadzi zajęcia z obróbki astrofotografii w IRIS albo REGISTAX.

7 czerwca (sobota) - od 10 do 13 szkolenia dla naukowców, studentów, przedsiębiorców i administracji na temat możliwości wejścia w rynek astro (z dużą przewagą informacji o Galileo Masters) prowadzone przez Krzysztofa. Na ten dzień zapraszam jeszcze mocniej!

Więcej informacji: http://ardis-tech.org.pl/opolskie-spotkania-astronautyczne/

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Stowarzyszenie ARDiS - mała (malutka) astronautyka ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2014, 13:59 »