Autor Wątek: Satelity wywiadowcze  (Przeczytany 3004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

axion

  • Gość
Satelity wywiadowcze
« dnia: Luty 22, 2011, 16:30 »
Ostatnio poszukuje wszelkich informacji na temat satelitów wywiadowczych. Ile tak naprawdę wiemy o ich budowie, wykorzystywanych technologiach a ile z tego wszystkiego to zwykłe domysły lub spekulacje? Gdyby ktoś był w stanie coś ciekawego powiedzieć lub podrzucić jakieś źródło wiedzy na ten temat to byłbym wdzięczny.

Kilka całkiem istotnych informacji można poznać również dzięki Wikileaks.

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 17:16 »
Ostatnio poszukuje wszelkich informacji na temat satelitów wywiadowczych.

To może najpierw napisz, co znalazłeś. Informacji jest w sieci mnóstwo, chociażby Global Security, Wikipedia, Encyclopedia Astronautica.

axion

  • Gość
Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 19:58 »
Myślałem, że istnieją może jakieś całościowe kompendia poświęcone stricte takiej tematyce. Z podanych przez Ciebie źródeł, rzeczywiście można coś konkretnego wykombinować, postaram się jeszcze poszperać w nich dokładniej. Szczególnie interesuje mnie sytuacja najnowsza i obecne technologie oraz możliwości takich satelitów. Trudno wymagać aby takie informacje były łatwo dostępne.

Właśnie gdzie konkretnie jest ta granica między co wiemy a co nie, o takich satelitach? Np. tematyka amatorskiego śledzenia/obserwacji satelitów z wykorzystaniem TLE jest mi całkiem dobrze znana i łatwo dostępna. Ale jest to tylko drobny fragment całej problematyki.

Online Borys

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2407
Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 21:09 »
Myślałem, że istnieją może jakieś całościowe kompendia poświęcone stricte takiej tematyce.

Na serwisach, których nazwy podałem, np. tutaj i tutaj. O militariach i kosmosie jest też zawsze coś na FAS, jest też sporo książek na Amazonie.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 21:09 »

axion

  • Gość
Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2011, 15:02 »
Dzięki za linki. Zasoby FAS są dość pokaźne.

velo

  • Gość
Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2011, 16:48 »
Polecam książki wydawnictwa Springer i AIAA

Widziałem tam parę pozycji na temat satelitów wywiadowczych

W sumie nieco informacji może znaleźć się też w cegle z AIAA o satelitach telekomunikacyjnych
http://www.aiaa.org/content.cfm?pageid=360&id=1638

Mam książkę, potrzebowałem do magisterki, rewelacyjna pozycja

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Satelity wywiadowcze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2011, 16:48 »