Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 14638 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline skrzyp

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 846
Ciekawe filmy
« dnia: Sierpień 29, 2010, 12:02 »
Hejka.
Wpadłem na pomysł aby może zrobić jakiś wykaz ciekawych filmów, których nie uświadczymy w TV lub kinach.

Moje trzy propozycje, niestety żadna z nich nie doczekała się wersji z polskim dubbingiem, nawet porządnego opisu nie widziałem w naszym języku, chyba że nie znalazłem.
Może w koncu kiedyś ktoś z TV to zobaczy i puszczą w godzinach największej oglądalności czyli o 2 w nocy ;)

"The dish" - "Świat na talerzu" opis: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dish

"In the Shadow of the Moon" - "W cieniu księżyca" opis:http://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Shadow_of_the_Moon

"The Right Stuff" - "Pierwszy krok w kosmos" opis" http://en.wikipedia.org/wiki/The_Right_Stuff_(film)

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:13 »
The Right Stuff od czasu do czasu leci na TVN czy TVN7. Swoją drogą to jeden z moich ulubionych filmów, choć oczywiście polecam książkę.

Warto też obejrzeć serię "From Earth to the Moon" i dokumentalną "When we left Earth - the NASA missions".

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:32 »
Zgadza się. Polski tytuł: "Pierwszy krok w kosmos". Film utrzymany w konwencji relacji z wydarzeń, ale z gwiazdorską obsadą, i otrzymał aż 4 Oskary. Wiele mówi o czasach programu Mercury.

Offline Air Q

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1895
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2010, 01:37 »
U nas też się pewnie nie doczekała emisji seria "Moon Machines". A warto zobaczyć, bo seria sporo pokazuje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_Machines
"One could write a history of science in reverse by assembling the solemn pronouncements of highest authority about what could not be done and could never happen."
http://qt.exploratorium.edu/mars/opportunity
Sprawdź SOL: http://www.greuti.ch/oppy/html/filenames_ltst.htm

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2010, 01:37 »

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2011, 19:29 »
Nie chciałem zakładać nowego wątku, a jest to chyba jedyny wątek zbiorczy dla filmów ;)
Daje Chiński film "Flying" Jest Chińska stacja orbitalna, Shenzhou...

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:23 »
Efekty trochę plastikowe, ale te elementy "survivalu" mnie zaciekawiły :)

Do jakiej Stacji oni tam cumują, Mira jakiegoś? hehe :P

Offline Radek68

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 2633
  • "Jutro to dziś, tyle że jutro" Sławomir Mrożek
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:26 »
The Right Stuff od czasu do czasu leci na TVN czy TVN7. Swoją drogą to jeden z moich ulubionych filmów, choć oczywiście polecam książkę.

"The Right Stuff", a raczej "Pierwszy krok w kosmos" leci jutro (8 września) na bliżej mi nieznanym kanale Cinemax o 15:55.
Jak ktoś ma, to może oglądać.

Powtórki:
cinemax2 - 9 września, godz. 15:55
cinemax - 13 września, godz. 13:50
cinemax - 14 września, godz. 07:40
cinemax2 - 14 września, godz. 13:50

A może ktoś z Was mógłby nagrać płytkę z filmem?!
The Dark Side of the Moon

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2011, 22:16 »
Na stronie http://vod.onet.pl/superkonstrukcje,superkonstrukcje-miedzynarodowa-stacja-kosmiczna,20974,0,21246,odcinek.html#play
można obejrzeć film dokumentalny z 1997 roku z serii "Superkonstrukcje", odc. 11. "Międzynarodowa stacja kosmiczna". Opowiada on o początkach ISS, ale jest także sporo ciekawostek i wstawek historycznych. Ciekawy, choć trochę uproszczony. Zdaje mi się, że widziałem go kiedyś na Discovery.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 22:19 wysłana przez JSz »

Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2013, 09:37 »
Film BBC pokazujący, jak mogłaby wyglądać podróż przez układ słoneczny. Film nie jest nowy, ma już kilka lat, ale wpadł mi na nowo w ręce a na forum go nie widziałem. ;)



Edit: Poprawione.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 12:14 wysłana przez magiczny »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2013, 12:05 »
Hmm, wideo nie istnieje? :)

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2013, 14:03 »
Film BBC pokazujący, jak mogłaby wyglądać podróż przez układ słoneczny. Film nie jest nowy, ma już kilka lat, ale wpadł mi na nowo w ręce a na forum go nie widziałem. ;)
Film owszem interesujący. Nie widziałem go jeszcze. Tylko tak się zastanawiam czy jest sens wysyłać misję załogową na Wenus. Bardzo trudne warunki atmosferyczne grożą niepowodzeniem samego lotu przez atmosferę i śmiercią astronauty opuszczającego lądownik. Poza tym Wenus i tak się nie nadaje na założenie tam załogowej bazy, widoczność przez atmosferę bardzo zła, trudno by było przebywać tam wystarczająco długo by przeprowadzić jakieś kompleksowe badania - a więc po co to lądowanie człowieka ? Natomiast sam film kończy się w momencie który byłby prawdopodobnie najciekawszy w całej takiej misji. Myślałem że zobaczę lądowanie załogi na księżycach Jowisza, a tu koniec filmu   :( Wygląda to tak jakby miała powstać druga część tego filmu  :-\ Poza tym w tytule filmu jest cyfra 1  :o Tym bardziej że statek baza posiadał na wyposażeniu co najmniej kilka lądowników które nie były wykorzystywane.

Wygląda na to że część 2 istnieje bo znalazłem jakby kawałek z takiej 2 części:


Offline magiczny

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 552
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2013, 14:36 »
Masz racje, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ze film nie jest cały.
Szukałem drugiej części, ale nie widzą anglojęzycznej, jest po rosyjsku i niemiecku.
Kiedy pierwszy raz trafiłem na ten film na YT, podzielony on był na kilkunastominutowe odcinki, wtedy widziałem go w całości.
Z tego co pamiętam było lądowanie na IO i Plutonie.

Offline marcin

  • Zarejestrowany
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2013, 14:43 »
poniżej link do całego materiału, podzielonego na części

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2013, 15:45 »
poniżej link do całego materiału, podzielonego na części
Obejrzałem to i wygląda na to, że jednak pod tym linkiem nie ma całości. Brakuje lądowania na Plutonie.
Tutaj jest część o Plutonie. Chyba to ostatnia część...




velo

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2013, 21:12 »
Jakieś lata temu miałem całość zassaną - pewnie gdzieś w jakichś archiwach mam całość w aviku

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2013, 21:12 »