Autor Wątek: NextSTEP - prywatne firmy w Artemis  (Przeczytany 44629 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adam.Przybyla

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6532
  • Realista do bólu;-)
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 18, 2017, 10:37 »
Ogolnie stacja jest za duza. na teraz to nie wyobrazam sobie jak oni chca to tam umiescic. A jednoszcesnie jest tez za mala, zawiezienie metalowej puszki poza GEO to baaardzo glupi pomysl. A tak mniej wiecej wyglada ten "plan". W jednym z oparcowan sugerowano moduly 2-3 razy ciezsze na potrzeby takiej stacji i cos takiego jestem w stanie zrozumiec. Z powazaniem
                                                                                                                                       Adam Przybyla
https://twitter.com/AdamPrzybyla
JID: adam.przybyla@gmail.com

Offline Rafał

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 812
  • Nie zapomnijmy o Wenus.
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 18, 2017, 15:52 »
No super, DZIĘKI NASA, SUPER ROBOTA. Albo co tam, przeróbmy górny człon rakiet na statek jak SkyLab! W 73 roku śrubki tam skręcał mój dziadek, wystarczy zabrać z Muzeum Techniki plany i gotowe! (...) Budowanie w 2025 aluminiowych puszek wielkości malucha, czy przerabianie górnych członów rakiet, kosztem dziesiątek mld dolarów (jak dobrze pójdzie) to gwałt na rozumie i godności człowieka.
Oho, 4chan/wykop. To forum ma za wysoki poziom na takie wynurzenia ;). Polecam dokładniejszą lekturę większych wątków na początek, m.in. tego który ma 60 postów, a także tego o SpaceX i o Flexible Path. Znajdziesz tam sporo merytoryki, która szybko wyleczy cię z mitów popularnych w tych społecznościach (notabene kopiowanych głównie z redditów).

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 20, 2017, 21:17 »
Lockheed Martin opublikował obrazek oraz notkę o swoim habitacie, który ma być częścią DSG: http://news.lockheedmartin.com/2017-07-20-Living-in-Deep-Space-Lockheed-Martin-to-Build-Full-Scale-Prototype-of-NASA-Cislunar-Habitat?_ga=2.189141550.447676776.1500570819-1431999089.1494873860&linkId=100000000635292

Prace nad prototypem potrwają ponad 18 miesięcy. Jego konstrukcja będzie oparta na MPLM Donatello, czy raczej na tym, co z niego zostało po wykorzystaniu jego części do przerobienia jego bliźniaka Leonardo na stały moduł ISS.


Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 20, 2017, 21:48 »
MPLM to moduły europejskie. Więc jakim prawo ma do nich Lockhead Martin?

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 20, 2017, 21:48 »

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:03 »
MPLM to moduły europejskie. Więc jakim prawo ma do nich Lockhead Martin?

Raczej ma po prostu umowę o współpracę. Dostawcą lub podwykonawcą jest Thales Alenia Space, producent MPLM. Z pewnością Lokhid Marcin ( ;) ) dużo zmodyfikował w tym przypadku.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 16, 2017, 21:04 »
Boeing zaprezentował swoją wersję budowy DSG i DST: http://spirit.as.utexas.edu/%7Efiso/telecon/Duggan_8-9-17/Duggan_8-9-17.pdf

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 16, 2017, 21:59 »
Interesujące!

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 17, 2017, 14:28 »
A co w tym interesującego?  Ładne renderki?   ;) Bo sama stacja Boeinga jest mało innowacyjna, przynajmniej patrząc na budowę zewnętrzną...

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 17, 2017, 15:46 »
Dla mnie jest to interesujące, bo jest to coś, co ma duże szanse polecieć w kosmos. Więc jest ważne, bo stanie się rzeczywistością astronautyki na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. W przeciwieństwie do renderków prezentowanych w innych wątkach ;).

velo

  • Gość
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 17, 2017, 16:02 »
Między tymi wszystkimi renderkami powoli pojawią się wizja rozwoju Deep Space Gateway. Dlatego jest to w miarę ciekawe. Ja raczej skupiam się tu na takich kwestiach jak co ma polecieć na EM-2, EM-3 i ewentualnie EM-4. Dalej w przyszłość całość przenosi się w większą mgłę niepewności.


Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23210
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 17, 2017, 18:23 »
A co w tym interesującego?  Ładne renderki?   ;) Bo sama stacja Boeinga jest mało innowacyjna, przynajmniej patrząc na budowę zewnętrzną...

Jest propozycja misji załogowych w latach 20 XX wieku. Niby mało, ale plan moim zdaniem brzmi całkiem logicznie. I jest lądowanie na Księżycu!

Offline olasek

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 733
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:15 »
Jest propozycja misji załogowych w latach 20 XX wieku.
:D :D ;)

Offline ekoplaneta

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 8589
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:48 »
Taa A czym na tym Księżycu lądować?  Chyba że przerobionym Dragonem....

Offline robinson

  • Senior
  • ****
  • Wiadomości: 660
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 17, 2017, 21:06 »
Dragon odpada, zrezygnowali z systemu lądowania na ogniu i nie będą go rozwijąć, na rzecz hamowania atmosferycznego i dopiero w drugiej fazie lądowania na ogniu. Ma to wyglądac podobnie jak w przypadku prezentacji ITS i lądowania na marsie, oczywiście w mikro skali w porównaniu do ITS. Stąd też wycofanie się z misji Red Dragona przez SpaceX. W prezentacji jakiś tam lądownik Boeing prezentuje, renderki, renderki , renderki ...... ehhh :-(

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:22 »
Jak to czym wylądują? Przecież ITS ma być zmniejszony, czyli w sam raz nada się do kolonizacji Księżyca!

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: NextSTEP - NASA finansuje budowę habitatów deep space
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:22 »