Autor Wątek: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 5 września 2010.  (Przeczytany 37755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wini

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2608
  • LOXem i ropą! ;)
    • Kosmonauta.net
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2010, 08:13 »

Tak na marginesie jest to największa prywatna łódź podwodna na świecie (o ile to UC3 Nautilus) ;) Hehe, ciekawe czy wytaczanie tej wyrzutni przez łódź to element marketingowy. Holownikiem byłoby chyba przecież łatwiej ;)


może i łatwiej ale holownik musieliby wynająć;) a skoro mają własną łódź to tylko głupi by nie wykorzystał okazji. do tego w czasie startu mogą się zanużyć zwiększając swoje bezpieczeństwo:)

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2010, 08:55 »
Hmm, formalnie drugi ;)
Jeden Duńczyk załapał się do korpusu astronautów ESA w ostatnim naborze.

Który z nich będzie formalnie pierwszy, to będzie zależało od tego, który pierwszy znajdzie sie na 100 km na Ziemią.

Tak na marginesie jest to największa prywatna łódź podwodna na świecie (o ile to UC3 Nautilus) ;)

Tak, to jest Nautilus! Tutaj więcej o tej łodzi: http://en.wikipedia.org/wiki/UC3_Nautilus.

Czy to oznacza, że wyrzutnia jest już holowana na odpowiednie miejsce czy może są to zdjęcia z wcześniejszego okresu (z testów)?

To zdjęcie już z holowania na miejsce startu. Odbyło się to w ostatnich dniach, wczoraj lub przedwczoraj.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:08 »
Wygląda na to, że podałem błędną informację o wypłynięciu już Nautiliusa z rakietą Heat-1x na Bornholm. Bo też Internet aż huczy od newsów, a konkretów niewiele. Natomiast przed chwilą znalazłem informację z pierwszej ręki, bo podaną przez Petera Madsena na stronie Copenhagen Suborbitals w Facebooku (http://www.facebook.com/group.php?gid=61162256231&v=wall), że zamierzają wypłynąć dopiero w niedzielę popołudniu, natomiast o starcie mówi się 31 sierpnia, a potem ogólniej, że w przyszłym tygodniu. W każdym razie prognozy pogody mają pomyślne.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:33 »
Okno ma kilkanaście dni o ile dobrze pamiętam. Teraz i tak by nie wypłynęli bo przecież sztorm jest.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2010, 21:33 »

Offline hanysiak

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Już są! Samochody na wodę z Zatoki mexykańskiej!
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2010, 10:32 »
   "ROCKET HEAT1X-TYCHO BRAHE IS READY

   DESPITE WHAT THE NEWS IS TRYING TO TELL YOU,
   THIS IS A TEST ROCKET FLYING TO A MAX OF 30 KM
   (NOT INTO SPACE)"

   Niech to wszystkie Duńskie trole trzasną! To tak się zmienia zdanie, na 4 dni przed startem?!  :P

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 26, 2010, 11:29 »
Tak, bo silnik ma podobno pracować przez 10 sekund z docelowo planowanych 60-ciu.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:21 »
Uhh.. a ja się zastanawiałem czy nie robić wypadu nad morze :D

Swoją drogą przy starcie z okolic Bornholmu z planem osiągnięcia 100 kilometrów to chyba będzie widać rakietę z Polski, wraz z usłyszeniem fali dźwiękowej. Tak na serio - robimy wypad gdzieś do Darłowa/Ustki? :) Taka szansa!

Ciekawe ile rakieta pokona trasy w poziomie, ktoś wie też może z której strony Bornholmu startuje?

Offline astropl

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 5262
  • Zmieściłem się w Sojuzie :)
    • Loty Kosmiczne
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:39 »
Uhh.. a ja się zastanawiałem czy nie robić wypadu nad morze :D

Swoją drogą przy starcie z okolic Bornholmu z planem osiągnięcia 100 kilometrów to chyba będzie widać rakietę z Polski, wraz z usłyszeniem fali dźwiękowej. Tak na serio - robimy wypad gdzieś do Darłowa/Ustki? :) Taka szansa!

Ciekawe ile rakieta pokona trasy w poziomie, ktoś wie też może z której strony Bornholmu startuje?

Tutaj jest mapka, lecą ze wschodu.
Waldemar Zwierzchlejski
http://lk.astronautilus.pl

Offline hanysiak

  • Junior
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Już są! Samochody na wodę z Zatoki mexykańskiej!
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 26, 2010, 13:08 »
Pewno silnik będzie pracował tyle co na testach czyli od 10 do kilkunastu sekund. Ja rozumiem, że paliwo kosztuje, ale że nie mielismy dłuższego testu naziemnego, to i nie będziemy mieli dłuzszego lotu. No i oczywiście nie ma mowy o 30 km jesli silnik będzie pracował 10 s, bo tu średnia prędkość musiała by wynieść 3km/s a takie wartości to raczej rakiety osiągają po kilku minutach rozpędzania się. Myslę,że rakieta, pod warunkiem pomyślnego startu(jej ciężar mnie przeraża) przez 10s może wznieść się na wysokość do 5 km. :-\

Astropol mnie uprzedził z mapką:)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2010, 13:16 »
Tutaj jest mapka, lecą ze wschodu.

Oho, dzięki! Czyli jakieś 70 km od Polski. Powinno być coś widać, no albo w ogóle wybrać się na Bornholm tego dnia :P

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:17 »
Pewno silnik będzie pracował tyle co na testach czyli od 10 do kilkunastu sekund. Ja rozumiem, że paliwo kosztuje, ale że nie mielismy dłuższego testu naziemnego, to i nie będziemy mieli dłuzszego lotu. No i oczywiście nie ma mowy o 30 km jesli silnik będzie pracował 10 s, bo tu średnia prędkość musiała by wynieść 3km/s a takie wartości to raczej rakiety osiągają po kilku minutach rozpędzania się. Myslę,że rakieta, pod warunkiem pomyślnego startu(jej ciężar mnie przeraża) przez 10s może wznieść się na wysokość do 5 km. :-\

Astropol mnie uprzedził z mapką:)

Rakieta, a konkretnie stopień napędowy nie, ale kapsuła już tak - nie wiem dokładnie jakie ma parametry, ale zdaje się, że graniczna prędkość powinna po 10s wynieść około 1000 km/h, co pozwala na osiągnięcie całkiem sporej wysokości w locie parabolicznym, zwłaszcza, że o ile wiem kapsuła to tylko boilerplate, wyposażony w spadochrony.

Offline fasola

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 62
  • wszystko jest iluzją
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:01 »
Jeżu, ostro zaniedbałem obserwację CS - chwilę mnie nie było, a już startować chcą! Też się boję o to czy się powiedzie, bo na testach silnik pierdział, a nie działał jednostajnie i mocno.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 16:03 wysłana przez fasola »
GG:8261459 nie gryzę

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6849
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2010, 18:29 »
Na koncie Copenhagen Suborbitals na Facebooku - co można przyjąć za podstawowe źródło wiedzy obok ich strony www - jest filmik reklamowy, w którym pojawia się pod koniec napis: "Target flight altitude: 20 km". Zatem... nawet nie 30 km.

Pod adresem http://www.facebook.com/group.php?gid=61162256231 są m.in. trzy filmiki. Pierwszy od góry nazwany "Copenhagen Suborbitals 16-08-10 [HD]" to właśnie ten. Był dodany w ostatni wtorek.

Offline Maquis

  • Bóg-Imperator ;)
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2241
  • Muhahahahaha
    • Kosmonauta.net
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2010, 19:02 »
Na stronie Copenhagen Suborbitals nadal jest 30 km, więc najprawdopodobniej nie są pewni.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2010, 20:43 »
Bezpiecznie możemy obstawiać 25 kilometrów :P

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: HEAT1X-TYCHO BRAHE ROCKET 30 sierpnia 2010.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2010, 20:43 »