Autor Wątek: Dragon C2+  (Przeczytany 200264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 31, 2012, 20:47 »
Znany już slogan, że jakby ktoś z ISS zgubił by się w Dragonie, to przeżyłby lądowanie i był cały.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #916 dnia: Maj 31, 2012, 20:48 »

Offline Romek63

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1067
  • 67-my ROK EKSPLORACJI KOSMOSU
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #917 dnia: Maj 31, 2012, 20:49 »
Zdjęcie dragona w wodzie: http://forum.nasaspaceflight.com/index.php?PHPSESSID=1d8d7f4a752a5fe7617987d454906e30&action=dlattach;topic=29037.0;attach=413808;image
No nareszcie jest jakieś czytelne zdjęcie. Już się nie mogłem doczekać. Teraz czekam na doniesienia z postępów w konstruowaniu załogowej wersji Dragona, lądowanie Dragona na ogniu i doniesienia o postępach w konstruowaniu Falcona H  :)

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 31, 2012, 20:51 »
Ciekawe wywód na temat niezawodności, w kontekście dotychczasowych trzech, bezproblemowych lotów całkowicie nowej konstrukcji - rakiety Falcon 9.

Bezproblemowych? Nie powiedział bym - problemy były, tyle, że na szczęście nie zakończyły się "spektakularnie".

Fakt, w pamięci miałem bezproblemowy ostatni start F9 :)

Było pytanie o powód szybszego wodowania Dragona, Elon odpowiedział, że przez wiatry..

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 31, 2012, 20:51 »

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #919 dnia: Maj 31, 2012, 20:53 »
Efektowne zdjęcie!
Widać, że smoka znacznie bardziej przypaliło niż poprzednio.

Zdjęcie jest od tej bardziej okopconej strony. Ale widać, że smoczyca dała radę. Nawet CBM nie jest mocno zniszczony.

Online Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2578
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #920 dnia: Maj 31, 2012, 20:57 »
Było pytanie o powód szybszego wodowania Dragona, Elon odpowiedział, że przez wiatry..
Wiedziałem, że powinni załadować na Dragona Espumisan... Albo chociaż węgiel leczniczy. ^-^

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #921 dnia: Maj 31, 2012, 20:58 »
Lasery LIDAR były włączone w czasie odejścia od ISS i nie zanotowano żadnych problemów, co oznacza, iż wdrożone poprawki spełniły swoje zadanie.

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #922 dnia: Maj 31, 2012, 21:01 »
Wiedziałem, że powinni załadować na Dragona Espumisan... Albo chociaż węgiel leczniczy. ^-^

Musk powiedział, że gdyby nie wiatry byliby w stanie wylądować komuś w przydomowym ogródku. Espumisan zatem wskazany, ale i tak należy się cieszyć, że smoczyca stoperanu nie potrzebowała ;).

Online Sokole Oko

  • Mistrz Jedi
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2578
  • ...and lift off!
    • Polski AstroBloger
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #923 dnia: Maj 31, 2012, 21:04 »
Wiedziałem, że powinni załadować na Dragona Espumisan... Albo chociaż węgiel leczniczy. ^-^

Musk powiedział, że gdyby nie wiatry byliby w stanie wylądować komuś w przydomowym ogródku. Espumisan zatem wskazany, ale i tak należy się cieszyć, że smoczyca stoperanu nie potrzebowała ;).
Zdecydowanie! Każdorazowe uniknięcie katastrofy ekologicznej i zastosowania stoperanu jest sukcesem :)

Offline alnitak

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #924 dnia: Maj 31, 2012, 21:06 »
Mam nadzieje że ta misja wpłynie jakoś pozytywnie na prace nad załogowym Dragonem,w końcu przetestowali w warunkach kosmicznych sporą część(jak nie większość) hardware`u  przyszłej kapsuły załogowej,o rakiecie nie wspominając.

Offline JSz

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 6851
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #925 dnia: Maj 31, 2012, 21:08 »
Mam nadzieje że ta misja wpłynie jakoś pozytywnie na prace nad załogowym Dragonem,w końcu przetestowali w warunkach kosmicznych sporą część(jak nie większość) hardware`u  przyszłej kapsuły załogowej,o rakiecie nie wspominając.

Tyle że zrobili to za pieniądze NASA, w ramach programu COTS. Inni konkurenci w ramach CCP nie mieli takiego handicapu.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #926 dnia: Maj 31, 2012, 21:09 »
Wiedziałem, że powinni załadować na Dragona Espumisan... Albo chociaż węgiel leczniczy. ^-^

Musk powiedział, że gdyby nie wiatry byliby w stanie wylądować komuś w przydomowym ogródku. Espumisan zatem wskazany, ale i tak należy się cieszyć, że smoczyca stoperanu nie potrzebowała ;).

Heh, mówili też, że gdyby ktoś się schował w Dragonie to przeżyłby ten lot. Interesujące, czyli że wewnątrz mamy produkcję tlenu (dla oddychających ładunków)! :P

Offline kanarkusmaximus

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 23219
  • Ja z tym nie mam nic wspólnego!
    • Kosmonauta.net
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #927 dnia: Maj 31, 2012, 21:12 »
Heh, mówili też, że gdyby ktoś się schował w Dragonie to przeżyłby ten lot. Interesujące, czyli że wewnątrz mamy produkcję tlenu (dla oddychających ładunków)! :P

Była dość duża rozmowa na ten temat na forum naszegospejsflajta. Ponoć właśnie nie ma tam żadnych systemów produkcji oddychajek. Pewnie bardziej chodziło tu o przeciążenia.

Offline Matias

  • Moderator Globalny
  • *****
  • Wiadomości: 8007
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #928 dnia: Maj 31, 2012, 21:12 »
Mam nadzieje że ta misja wpłynie jakoś pozytywnie na prace nad załogowym Dragonem,w końcu przetestowali w warunkach kosmicznych sporą część(jak nie większość) hardware`u  przyszłej kapsuły załogowej,o rakiecie nie wspominając.

Tyle że zrobili to za pieniądze NASA, w ramach programu COTS. Inni konkurenci w ramach CCP nie mieli takiego handicapu.

Ale może warto na to patrzeć "ponad podziałami" (zapominając, że jednak to firmy prywatne, pakujące się tam, gdzie jest możliwość zarobku) - czyli SpaceX jest tutaj wyrazem tego, że firmy prywatne mogą tego dokonać, zamykając usta wszystkim, którzy w to wątpili. Innymi słowy SpaceX dzięki temu podwójnemu wsparciu (COTS/CCDev) stał się nośnikiem, przykładem możliwości. Chciałbym aby za tym szły konkretne zmiany, na przykład zagwarantowanie pełnego finansowania na trzecią rundę wsparcia (CCiCap).

Offline perian

  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1442
  • LOXem i ropą! ;)
Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 31, 2012, 21:13 »
Tyle że zrobili to za pieniądze NASA, w ramach programu COTS. Inni konkurenci w ramach CCP nie mieli takiego handicapu.

Ale z drugiej strony w ramach programu załogowego to akurat SpaceX nie dostaje kokosów, jedynie robią w ramach kontraktu LAS. Nie można ich winić za to, że mają kapsułę. Powiem więcej, można się spodziewać, że po pozytywnym zakończeniu obecnych prac SpaceX otrzyma kontrakt na loty. Dalsze powodzenie programu CRS jedynie to przypieczętuje.

Polskie Forum Astronautyczne

Odp: Dragon C2+
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 31, 2012, 21:13 »